Jump to content
Masatenisi.org Forum

Bir Takımda Oynama Kriterleriniz Nelerdir?

Bora

26 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Bizim forumda üye olarak profesyenel oyuncu azlığı var anlaşılan. .

Biri çıkıpta ben ayda şu maaşı alıyorum yada hayatımı esas ana işimden kazandığım parayla idame ettiriyorum katkı olsun diyede bu spordan aldığım 3-5 de ekliyorum diyebilecek bir zat yokmudur.

Bu spora gönül vermiş genç sporculara ışık tutunsun diye bir sayısal sonuca gitmeye çalışıyoruz.. Bu spor tek başına karın doyuracak bir gelir getirir mi ...

para alanlar prensip gereği miktar belirtmek istemiyor olabilirler. zira bazı konular umumi yerde konuşulmayacak cinstendir. yabancılar haricinde süper ligde oynayan oyuncuların sadece bu spordan kazandıklarıyla geçinmesi çok zor. (sadece oynadıgı takımdan para alanlar için geçerli. bunun yanında okul takımı çalıştıran, kurumlar liginde antrenör & oyuncu sıfatıyla oynayan, ekipman satan vs. oyuncular elbetteki rahatça geçinilebilecek paralara sahip olabilirler.) forumumuzda ligde oynayan oyuncu sayısı çok az. bunun nedeni de antrenmandan arda kalan zamanlarda masa tenisi muhabbeti yaparak spordan soğumak istemeyişleri olabilir. aklıma başka bir şey gelmiyor. sonuçta kimse sırf geyik muhabbeti yapmak için bu foruma gelmez. sırf ekipman satışı için gelebilir, orası ayrı :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Süper lig'de oynayan kalbur üstü oyuncular yani süper lig'de oynayan oyuncular değil de "süper lig oyuncusu" olan oyuncular ayda 1-2 tl alıyorlar. Bunun yanında büyük çok büyük ihtimalle kuruluşlar liginde oynuyorlar ve oradan da para alıyorlar, bunun yanında ya kuruluşlar liginde oynadıkları takımın şirketinde çalışıyorlar ya da masatenisi dersi verip ekipman satıyorlar.

Yani geçimini sadece masatenisinden sağlayanlar var ama az. 10-20'yi geçmez.

Bunun yanında ek gelir yapanlar daha fazla. Bunlar da zamanında bir klupte başlamış sonra çeşitli sebeplerden bırakmış ama belli bir kumaşı olan oyuncular. Bunlar da başka işlerde çalışıp ek gelir olsun diye 2. veya 1. ligde oynuyorlar...

Bir ge gönüllüler var. Para almadan bu işi sevdiği için yapanlar...

Böyleyken böyle...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Süper lig'de oynayan kalbur üstü oyuncular yani süper lig'de oynayan oyuncular değil de "süper lig oyuncusu" olan oyuncular ayda 1-2 tl alıyorlar. Bunun yanında büyük çok büyük ihtimalle kuruluşlar liginde oynuyorlar ve oradan da para alıyorlar, bunun yanında ya kuruluşlar liginde oynadıkları takımın şirketinde çalışıyorlar ya da masatenisi dersi verip ekipman satıyorlar.

Yani geçimini sadece masatenisinden sağlayanlar var ama az. 10-20'yi geçmez.

Bunun yanında ek gelir yapanlar daha fazla. Bunlar da zamanında bir klupte başlamış sonra çeşitli sebeplerden bırakmış ama belli bir kumaşı olan oyuncular. Bunlar da başka işlerde çalışıp ek gelir olsun diye 2. veya 1. ligde oynuyorlar...

Bir ge gönüllüler var. Para almadan bu işi sevdiği için yapanlar...

Böyleyken böyle...

Görünen köye kılavuz tutmaya gerek yok anlaşılan...Bu spora ailelerin çocuklarını neden uzak tutukları belli o zaman..Hobi olmadan öteye gidemiyor demek..Federasyonumuz da durduk yerde Çinlilerin pesinden koşmuyor..Dünya sıralamalarını zorluyacak oyuncu yada oyuncuların bizlerden çıkmıyacağı net görünüyor..

Ne verirseniz kabulümdür, şartım şurtum yoktur diye ücretlendirme politikası olan bir sporda insan hayatının israfı olamaz..

Bey evde ekmek yok...bekle hanım bir iki topa vurup geleyim durumlarındaysak (Şimdilik bayan sporu gibi duruyor..Gerçi aileler full olarak çalışmak zorunda evi tek başına erkeğin yürütebilmesi bu ekonomik koşullarda biraz zor).....Hobi durumlarındanda bir gram öteye geçemez ve gerçek anlamada devletimizin yatırımı olamaz..bunu böyle görüp kabullenmek gerekir..

Devletimizin yatırımı olamaz dedim ama Devlettin yapısı sosyaldir, menfaat güdemez, illaki karşılığı olacak diyede yatırımlarını kısıtlayamaz. (bizlerin zorlaması lazım)

Durumlar bu seviyelerde gezerken birde bizler burada sadece yazılanı okuyup dertlerimiz ortaya dökmez çareler aramazsak bu sporun grafiği dahada aşağılara kendisini atacak..Eskiden Fed. genel sekreteri Hakan Bebek geçmiş senelerde arada sırada foruma girip bizleri bilgilendirmeye çalışıyordu şimdi o da yok... Herkes ümidini kesmiş, hep birlikte önümüzdeki kurban bayramını bekliyen koyunlar gibi kuzuların sessizliğini el birliğiyle oynamaya devam ettiriyoruz..

Hayırlısı diyelim...bayramda yaklaşıyor dikkat derim..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 7 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..