Jump to content
Masatenisi.org Forum

İlköğretim Okullarında Turnuva Sayısı

Guest Tuncer

Recommended Posts

Değerli arkadaşlar.Hani hep söylenir ya,sporda altyapıya önem verilmesi gerekir diye.Masa tenisi oyuncusu nerede ve ne zaman yetişmeye başlıyor,herkes bilir.İlköğretim 4,5,6'ıncı sınıftan çalışmalara başlayan öğrenciler,benim gördüğüm kadarıyla birçok ilde yalnız ve yalnız, bir tek il elemeleri için hazırlanıyorlar,o kadar.Bu bir yıl içinde ne onlarla sürekli ilgilenen oluyor,ne de onların kendilerini hazırlayıp gösterebilecekleri turnuvalar oluyor(İstisnalar hariç).Ayrıca maddi ve manevi yönden tat alamayan,kendini gösterip geliştiremeyen birçok yetenekli öğrenci ziyan oluyor(Zaten birçok okulda masa,malzeme ve yer sıkıntısı had safhada).Hoş,okul idarelerinin birçoğu,birileri herhangi bir spor dalında ya da başka alanlarda başarılı olup ta kendilerinden ön plana çıkar diye korkuyorlar da(İstisnalar varsa onları tenzi ederim).

Bence illerde ilköğretim okulları arasında ve liseler arasında, YILDA BİR DEFA sadece İKİ GÜNDE il birincilerinin BELİRLENMESİ yerine,İKİ devreli(KASIM ve MART aylarında) ,BİRER aylık LİG USULÜ maçların yapılması,yeteneklerin ortaya çıkarılması ve masa tenisinin gelişmesi açısından on kat daha yararlı olur düşüncesindeyim.Ama kim bunları yapmak için özel bir özveri gösterir bilemiyorum.Saygılarımla

TuncerGumus tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yazımı okuyan olmadı mı?

Okuyan oldu da söyleyecek fazla bir şey bulamıyorum.

Türkiye de masa tenisi 3-5 kişinin kişisel gayretiyle ilerlemeye çalışıyor. O da ancak bu kadar olabiliyor. Bahsettiğiniz konuda bence yapılan "Turnuva yapıldı mı, yapıldı. Tamam görevimizi yaptık" mantığıdır. Ben şahsen masa tenisinin bu kafalarla ilerleyemeyeceğini düşünüyorum ve durumu umutsuz görüyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Teşekkürler Ertan Bey.İnanın birçok spor dalı dahil,Türkiye'de işler böyle yürüyor sanırım.Bunun çözümü kamuoyu oluşturmaktan ve yetkilileri sürekli haberdar etmekten geçiyor diye düşünüyorum.Bir de basın-yayına durumu birilerinin izah etmesi lazım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Teşekkürler Ertan Bey.İnanın birçok spor dalı dahil,Türkiye'de işler böyle yürüyor sanırım.Bunun çözümü kamuoyu oluşturmaktan ve yetkilileri sürekli haberdar etmekten geçiyor diye düşünüyorum.Bir de basın-yayına durumu birilerinin izah etmesi lazım.

kesinlikle katılıyorum...bazı iyi takımlarda bile sadece bir jenerasyon yetişiyor ve antrenörler bu jenerasyonla yetiniyor..alttan takım yetiştirmeye bile çalıştırmıyorlar...artık masatenisinin ilerlemesini de beklemek zor oluyor tabi... :bonus:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben bir orta okul ögrencisi olarak bu dediklerinize coookk ama cookk katiliyorum ...

Anca belediyenin yaptigi ve okullar arasi turnuvalarla yetiniyoruz...

valla ona bile şükretmek lazım ama yine de yeni oyuncularla oynama fırsatı bulursan sakın kaçırma derim...başka türlü ilerletme şansı olmuyor çoğu oyuncunun :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet furkan 10 yasinda bende 13... Yani ikimizde sitenin en küçüklerindeniz ama bu sitedeki çogu kisiyi yenicegime inaniyorum!!...

Büyüklük çok kişiyi yenmekle olunmaz olgunlukla olunur. Şu yazdığın cevap daha bu seviyeye gelmediğini gösteriyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben baya birr kiskancimdir hic kimsenin benden iyi oynamasini istemem ondan böyleyimdir...

Ondan öyle bir cvp vermek zorunda kaldim ama sonradan düzelttim...

Birde bir tarafi kalkmis deriz ya öyleyimdir...

XDXD...

Ama özür dilerim... :pembe::sorry:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 74 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..