Jump to content
Masatenisi.org Forum

Osp El Yapımı Tahtalar (Old Stiga By Palatinus)

Recommended Posts

Selam, Emre sağolsun bana Virtuoso'sunu benim sipariş ettiğim tahta gelene kadar bana verdi. Bir haftadır falan oynuyorum. Üzerinde yine 2.1mm tenergy 64 var.

Bugüne kadar ALL'dan OFF+ 'ya kadar bir sürü tahta kullandım. En son all+ tahta olan offensive cr kullanıyordum.

Virtuoso ve expert'i denedim ve virtuoso'da karar kıldım.

Virtuoso, off- hızında çok hisli ama gereksi vibrasyonlardan arınmış çok çok kaliteli bir tahta. Acoustis veya violin gibi kaliteli tahtaları hatırlattı bana. Ama topa vurduğunuzdaki his daha bile net. Çok kısa ve net bir vibrasyon ile topu elinizde gibi hissediyorsunuz. Top hissi çok net. Dolayısıyla kontrol hissi de yüksek. Bir vuruş kaçırdığımda neden hata yaptığımı iyi biliyorum çünkü tahtanın neresiyle vurduğumu hissedebiliyorum.

Kafası offensive cr gibi ağır, samsonov alpha gibi hafif değil çok dengeli bir tahta. Sap olarak st sq olarak geçen ve timo boll spirit, timo boll alc gibi tahtalardan tanıdığımız köşeli bir saplı versiyonu kullanıyorum ve çok memnunum.

Tahta bayağı sesli. Özellikle şut ve blokta kullandığım son birkaç tahta arasında en seslisi diyebilirim.

Offensive cr gibi çok ince ve hiç rijit olmayan çok esnek bir tahtadan sonra virtuoso gibi kontrollü atak tahtası bile bana bayağı hızlı geldi. Daha az esnediği için topu daha düz yolluyor ama timo boll alc veya gergely gibi dümdüz yollamıyor. Orta karar diyelim.

Dediğim gibi tahtanın en büyük olayı top hissi. Bazı raketler yavaştır hislidir ama o kadar çok titrer ki rahatsız eder. Kırılacakmış sanırsınız veya tahta çok esner bir atar bir atmaz güveniniz kırılır. Virtuoso da bunlardan eser yok. Top hissi çok net en büyük özelliği bu. Böyle direkt bir top hissi başka tahtada hissetmemiştim. Gerçekten etkileyici bir tahta. Ama öyle çok hızlı değil. off değil kesinlikle. Acoustic bile sanki birazcık daha hızlı gibiydi. Ama dediğim gibi top hissi muhteşem.

Kontrollü atak oynayan herkese tavsiye ederim. Orta veya sert süngerli lastiklerle iyi bir ikili olduğunu söyleyebilirim.

Tahtanın kafası 157 150 mm idi. Ama isterseniz daha küçük veya büyük sipariş edebiliyorsunuz. Sapını da istediğiniz gibi sipariş edebiliyorsunuz.

İster fırçalayın ister vurarak spin yapın ikisinde de çok iyi spin üretiliyor. blok servis atma karşılama vs de çok iyi. Belirgin bir zayıflığı olmayan her türlü oyuna uygun bir tahta.

Ama masadan çok uzakta etkisi azalıyor ne de olsa off- bir tahta bu. Dernekte birkaç kişi denedi, off+ tahtalara alışık olanlar elbette yavaş buldu ancak diğer oyuncular beğendi ve özellikle top hissi övgü aldı.

Şimdilik benden bu kadar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Musko dışında hepsini denedim. Hepsinde ortak özellik Ozan'ın bahsettiği net top hissi. Seri üretim tahtalarda nadir olan bir özellik. Buna ek olarak hepsinde şahane spin üretme hissi var. Sanki tahta da lastiğe ek solüsyon etkisi veriyor gibi. İşçilik güzel, tahtaların sapları ve genel dengeleri güzel.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kontrollü atak oynayan herkese tavsiye ederim. İster fırçalayın ister vurarak spin yapın ikisinde de çok iyi spin üretiliyor. blok servis atma karşılama vs de çok iyi. Belirgin bir zayıflığı olmayan her türlü oyuna uygun bir tahta.

Şimdilik benden bu kadar...

Musko dışında hepsini denedim. Hepsinde ortak özellik Ozan'ın bahsettiği net top hissi. Seri üretim tahtalarda nadir olan bir özellik. Buna ek olarak hepsinde şahane spin üretme hissi var. Sanki tahta da lastiğe ek solüsyon etkisi veriyor gibi. İşçilik güzel, tahtaların sapları ve genel dengeleri güzel.

Şu iki yorumu okuduktan sonra... Doğrudan OPS nin kapısında yatmaya gidiyorum...

Durun almayın.... banada bırakın.... kalmadı mı.... yuh ülen şimdi camınızı çerçevenizi aşağıya indireceğim...Hiç değilse bir tahtanın sapını bıraksaydınız bana...

Bu yorumlardan sonra bir an için bu duygular içinde kasıp kavruldum...

Ne diyeyim ya... sizin bu özelliklerinizi görmüyen patronlarınız ölsün....

Estağfurullah ....!!!

mtk

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selim abi bakıyorum da imzayı ters çevirmişsin..Hani anladık ktm motor markası da mtk da neyin nesi buna bir açıklık getirmek lazım..Macaristan'ın mtk budapeşte diye bir takımı var, o mu yoksa? Dur dur buldum galiba..Masa tenisi kaçağı..Yoklamadan sınıfta kaldınız sayın abim, yakında seyirci ve yazarlık lisansınız da iptal edilirse şaşırmayın!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şu iki yorumu okuduktan sonra... Doğrudan OPS nin kapısında yatmaya gidiyorum...

Durun almayın.... banada bırakın.... kalmadı mı.... yuh ülen şimdi camınızı çerçevenizi aşağıya indireceğim...Hiç değilse bir tahtanın sapını bıraksaydınız bana...

Bu yorumlardan sonra bir an için bu duygular içinde kasıp kavruldum...

Ne diyeyim ya... sizin bu özelliklerinizi görmüyen patronlarınız ölsün....

Estağfurullah ....!!!

mtk

Selim bey, 4. tahta olarak osp virtuosoyu alıp, 'hiç kullanmayacağım' olarak imzanıza ekleyebilirsiniz. Bir öneri işte...

Bu arada yorum o kadar çekici ki, insanın alası geliyor gerçekten...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selim abi bakıyorum da imzayı ters çevirmişsin..Hani anladık ktm motor markası da mtk da neyin nesi buna bir açıklık getirmek lazım..Macaristan'ın mtk budapeşte diye bir takımı var, o mu yoksa? Dur dur buldum galiba..Masa tenisi kaçağı..Yoklamadan sınıfta kaldınız sayın abim, yakında seyirci ve yazarlık lisansınız da iptal edilirse şaşırmayın!

İki iyi yorumcumuzun yaptığı yorumlardan sonra benle birlikte imzamda takla durumuna düşüverdik ...

Benim ve imzamın durum bu durumlarda...

Sayın ararat1973 ün dediği gibi alıp '' hiç kulanmıyacağım '' yerine evimdeki en gösterişli vitrinimin en üst rafına koymam gerekir..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tahta konusunda çok yorum yapmayacağım. İkimizde kısaca ODUN'dan geldiğimiz için o yontulmuş ben yontulmamış haliyim diye çeştilendirebilirim.

Musco tahtanın Flared saplısından bende bir tane var. Genelde eski Stigala Clipper tahta kullandığım için imitasyon stiga kullanmayı istemediğimden öylesine bir denedim. Atış açısı alcak, hissi ve işçiliği güzel, birçok tahta inanılmaz fiyatlara fırlamışken isteğine göre istediğin şekli verdirebildiğin için alınası bir tahta. Hatta elimdeki Musco tahtayı iwsteyen birine birgün verirsen bende meraktan 9 ply clipper benzeri bir tahta yaptırmak istiyorum. Dediğim gibi yoğum yapanların yorumlarının güzel olması doğal, çünkü işi bilen insanların yaptığı ve tek tek elle uğraşıldığı için ara katmanlarda biel kalitesinin tartışılamayacağı tahtalar. Ama bu tahtaları amatörler için değilde ciddi antrenman yapan ve ne istedğini bilen oyunculari çin öneririrm. çünkü doğru hareketleri ve antrenmanı yapamayanlarımız varsa almak istediği tahta ona ancak keyif verir (tıpkı bana verdiği gibi..) oyununa etki etmez. Yukarıda dediğim gibi odun bile yontulmuş, ama biz hala yontulamadık...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 8 months later...

Hiç değilse bir tahtanın sapını bıraksaydınız bana...

mtk

OSP'nin tahta üretimi hakkında çok güzel bir video. Sap kısmının yapılşını detaylı olarak gösteriyor. Bana ilginç geldi.

Güzel bir video. Bu tür videoları izleyince içim sızlıyor niye benim el becerim yok diye.

Yukarıdaki arkadaş hiç değilse sapını bıraksalardı demiş .Bu videoda tam onun isteğine göre olmuş. Bulamadıysa o sapı en azından bu videoyu izlesin, el becerisi var ise bir sap, sahibi olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 5 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..