Jump to content
Masatenisi.org Forum

Çinden Alışverişte Ücretsiz Kargo

Recommended Posts

http://www.aliexpress.com/wholesale/wholesale-rubber-sponge/7.html

bu sitede bazı ürünlerde fiyatın altında free shipping yazıyor ve bu ürünlerden kargo parası almıyor. lastiklerin de hemen hemen hepsinde kargo almıyor. bunu deneyen kullanan var mı hakkaten almıyor mu? çok merak ettim. eğer almıyorsa buradan lastik alacağım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...

Aliexress.com Alibaba.comun resmi online alışveriş sitesidir. Bu siteden alışveriş yapan arkadaşlarım var. Sİte güvenilirdir.

Sorunuza gelince kargo ücretsiz yazıyorsa ücretsizdir. Bunun için sizden para almazlar.Ama şöyle bir sorun var. Ücreti belli bir miktarı geçen mallar gümrüğe takılıyor. Gümrükte malın %10 u kadar gümrük vergisi alıyor. Bunun dışında pul parası, yok zırt parası diye başka ücretlerde alıyor.Özellikle elektronik ürünlerde malın gümrükte takılması gibi sorunlar olabiliyor. Getirtmek istediğin mal için hangi gümrük mevzuatlarının olduğunu iyi araştır yoksa astarı yüznden pahalıya gelebilir.

Not: Gümrükten kaçmak için insanlar şu şekilde yöntemler uyguluyor.

1.Malın faturasını düşük kestirmek.

2. Koli üzerine gift (hediye) yazarak gümrük memurunu aldatmak.

Hayırlı aslışverişler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Aliexress.com Alibaba.comun resmi online alışveriş sitesidir. Bu siteden alışveriş yapan arkadaşlarım var. Sİte güvenilirdir.

Sorunuza gelince kargo ücretsiz yazıyorsa ücretsizdir. Bunun için sizden para almazlar.Ama şöyle bir sorun var. Ücreti belli bir miktarı geçen mallar gümrüğe takılıyor. Gümrükte malın %10 u kadar gümrük vergisi alıyor. Bunun dışında pul parası, yok zırt parası diye başka ücretlerde alıyor.Özellikle elektronik ürünlerde malın gümrükte takılması gibi sorunlar olabiliyor. Getirtmek istediğin mal için hangi gümrük mevzuatlarının olduğunu iyi araştır yoksa astarı yüznden pahalıya gelebilir.

Not: Gümrükten kaçmak için insanlar şu şekilde yöntemler uyguluyor.

1.Malın faturasını düşük kestirmek.

2. Koli üzerine gift (hediye) yazarak gümrük memurunu aldatmak.

Hayırlı aslışverişler.

madem yurt dışından alıcam vergisini de ödiyeyim. bakalım bi tane memo 3 sipariş edicem. sıkıntı olmazsa 1 lastik daha sipariş edicem.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

100 Euro'ya kadar herhangi bir sorun yok..100 Euro'yu geçen alışverişlerde gümrüğe takılma problemi olabiliyor ki benim başıma gelmedi mesela..Ama riski azaltmak,hatta ortadan kaldırmak için satıcıya pakedin üzerine daha düşük bir mebla yazmasını söyleyebilirsiniz..Vergi ödemek ödememek sorun değil,işin içinde pakedin peşinde sürünmek var..Ben artık çok rahatladım bu konuda..Postacı da tanıdık..Paket gelir gelmez bana ulaşıyor..Bu ara kargolar da hızlandı sanırım..Çinden 15 güne gelen pakedim 1 haftada,dandoy'dan 10 güne gelen pakedim 4 güne falan gelmeye başladı..Nazar değmesin :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

100 Euro'ya kadar herhangi bir sorun yok..100 Euro'yu geçen alışverişlerde gümrüğe takılma problemi olabiliyor ki benim başıma gelmedi mesela..Ama riski azaltmak,hatta ortadan kaldırmak için satıcıya pakedin üzerine daha düşük bir mebla yazmasını söyleyebilirsiniz..Vergi ödemek ödememek sorun değil,işin içinde pakedin peşinde sürünmek var..Ben artık çok rahatladım bu konuda..Postacı da tanıdık..Paket gelir gelmez bana ulaşıyor..Bu ara kargolar da hızlandı sanırım..Çinden 15 güne gelen pakedim 1 haftada,dandoy'dan 10 güne gelen pakedim 4 güne falan gelmeye başladı..Nazar değmesin :gulumse:

kargo bedava olduğu için ayrı ayrı bile yollayabilir. bide zaten iki lastik alcam toplam 30 dolar civarı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 54 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..