Jump to content
Masatenisi.org Forum

2 Senedir Oynuyorum Ama İlk Combo'm

Guest Robin

Recommended Posts

Yaklaşık 2 senedir masa tenisi oynuyorum.İyi oynadığımı söyleyebilirim , okulda birkaç kez derece aldım ve okul takımındayım , hala okuyorum ve 16 yaşındayım.Butterfly in 1 adet hazır raketi elimde mevcut şuan . Fakat Combo raket almak istiyorum.Kendimi tam anlamıyla geliştirebilmem için combo bir rakete ihtiyacım var.Fakat yardımınıza ihtiyacım var. Backhand de kontrollu , Forehand de backhande göre daha hızlı ama yinede kontrollü oynayan biriyim , ne çok nede fazla kesme yaparım sadece yeri geldiğinde(çok sık olmuyor).Fast-Spin.com da Combo Raket Buttonu eklenmiş ne zaman olduğunu bilmiyorum önemlide değil zaten fakat benim için en önemli yararı kendileri yapıştırıp yolluyorlarmış.Yapıştırmayı bilmediğim için ve beceremeyeceğim için(El işi , yapıştırma gibi olaylarım berbattır , her zaman ortalığı batırırım) bu raketler benim için çok uygun.

İlk düşüncem :

5Y1J4T4V3G1J3L0B9E0K6O3W5B9K8R.jpg

Raket : DHS - CW-C Carbon

TIBHAR - Nimbus Sound

TIBHAR - Sinus Sound

2. düşüncem :

Raket:JOOLA - JOOLA Carbon

Lastikler:

STIGA - Boost TC

STIGA - Boost TX

0R7D9M0P8A6D9F5U4X5D1I8P0V4E3L.jpg

Yardımlarını esgirmeyen herkese şimdiden teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Xiom fuga tahta. Fh e xiom vega euro 2.0 ve bh e xiom yanus 2.0 veya xiom vega euro 2.0 senin için güzel bir kombi raket olur tahminimce.

Kombi raket kısmından tercih yapman gerekmiyor yapıştırıp göndermeleri için. Herhangi bir kombi raketi oluşturup yapıştırmalarını mail yoluyla istediğin taktirde yapıştırıp gönderiyorlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

çok teşekkür ederim tavsiyeniz için ama ben bu ikisi arasında kaldım.Bu ikisi hakkında yorum yaparsanız daha iyi olur. Bu combolarla yada benzerleriyle oynayan arkadaşlar&abiler varsa , bilgilerini paylaşırlarsa cidden çok yardımcı olurlar..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Neye dayanarak ikisi arasında kaldın? Yüzde 100 eminim ki orada yazılanlara istinaden sana uygun olduklarını düşünüyorsun ama yanılıyorsun..İki tahtada sana uygun değil..İlk kombinasyondaki lastikler belki uyar ama ikincisi uymaz..Pişman olmak istemiyorsan bilenlerin tavsiyelerine kulak ver derim..Necati abinin dediği gibi fuga tahta üzerine vega europa lastikler şahane olur senin için..Karar sana ait..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Neye dayanarak ikisi arasında kaldın? Yüzde 100 eminim ki orada yazılanlara istinaden sana uygun olduklarını düşünüyorsun ama yanılıyorsun..İki tahtada sana uygun değil..İlk kombinasyondaki lastikler belki uyar ama ikincisi uymaz..Pişman olmak istemiyorsan bilenlerin tavsiyelerine kulak ver derim..Necati abinin dediği gibi fuga tahta üzerine vega europa lastikler şahane olur senin için..Karar sana ait..

Evet üstadım haklısınız. Ben orda yazanlara baktım ve bana uygun olduklarını gördüm.Fakat burda sizinle paylaştım fikirlerimi ki güzel bir karar aldım.2 aydır raketi bile elime almamıştım derslerin yoğunluğundan.Bugün arkadaşımla 2-3 saat oynama fırsatımız oldu.Neden olduğunu bilmediğim bir biçimde sadece defansif oynadım.Hazır bir offensive rakete sahip olduğumu yukarıdaki yazımda söylemiştim.Fakat o raketle bile izlenecek kadar güzel kesmeler attım. O yüzden şöyle bir karara vardım. Ve sizle paylaşayım.Bana yanlışlarımı söylerseniz sevinirim..

Defansif bir combo yapmak istiyorum açıkçası :

XIOM : Aigis ve XIOM : Yanus kullanmak istiyorum uygunsa.

Başlangıç COMBO için iki yüzünde aynı lastik olması önerilmiş.Offensive -DEfansif değişimi bugün anladım. İyi ki daha önce sipariş vermemişim diyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet üstadım haklısınız. Ben orda yazanlara baktım ve bana uygun olduklarını gördüm.Fakat burda sizinle paylaştım fikirlerimi ki güzel bir karar aldım.2 aydır raketi bile elime almamıştım derslerin yoğunluğundan.Bugün arkadaşımla 2-3 saat oynama fırsatımız oldu.Neden olduğunu bilmediğim bir biçimde sadece defansif oynadım.Hazır bir offensive rakete sahip olduğumu yukarıdaki yazımda söylemiştim.Fakat o raketle bile izlenecek kadar güzel kesmeler attım. O yüzden şöyle bir karara vardım. Ve sizle paylaşayım.Bana yanlışlarımı söylerseniz sevinirim..

Defansif bir combo yapmak istiyorum açıkçası :

XIOM : Aigis ve XIOM : Yanus kullanmak istiyorum uygunsa.

Başlangıç COMBO için iki yüzünde aynı lastik olması önerilmiş.Offensive -DEfansif değişimi bugün anladım. İyi ki daha önce sipariş vermemişim diyorum.

Bence hemen karar vermemeli,

önce bir antrenörle, hiç değilse iyi bir oyuncuyla, mümkünse bir defans oyuncusuyla

(Nasreddin Hoca ne demiş: Bana damdan düşen birini getirin smile.gif )

birebir görüşüp, fikir danışmalısınız.

Ofansif oyundan defansa geçmek önemli bir karar.

Defans oyuncusu olmak da hiç kolay bir iş değildir. Hatta bence defansif oyun, atak oyundan çok daha zordur.

Her isteyen iyi bir defans oyuncusu olamaz.

Defans oynamak, sadece topu ne kadar iyi kesebildiğinizle ilgili değildir.

Tamamen farklı bir mantalite gerektirir.

Çok iyi spin bilgisi ister. Çünkü defans oyuncusunun silahı hız değil spindir.

Atak oyunda olduğu gibi rakibi safdışı bırakarak değil, rakibi hataya zorlayarak sayı almaya çalışırsınız.

Vuruşlar, zamanlamalar, duruş ve ayak pozisyonları farklıdır.

Antrenmanı, eğitimi farklıdır.

Karakter yapınızın bile burada önemi vardır. Sabırlı ve sakin yapıda olmak önemlidir.

Top kesmeyi ben de severim. Biri bana sürekli spin çeksin, ben uzaktan kesip durayım, bayılırım.

Ama kendime defansif bir raket yapıp, defans oynamaya kalkışmıyorum. Çünkü yıllarca atak oynadıktan sonra defansa geçmek için, edindiğim tüm alışkanlıklardan kurtulup (ukalalık yapmak da dahil), Tanrım beni baştan yarat diye dua etmem gerek.

Ek olarak, defansif kombinasyonların olmazsa olmazı, anti, uzun pütür vs lastiklerin tercihi ve kullanımı konusu var ki, benim atıp tutma sınırlarımın bile ötesinde karışık bir mevzudur kendileri.

16 yaşında bir genç olmanız sebebiyle uyarıda bulunayım dedim, benim gibi veteran olsaydınız bakın keyfinize derdim. Kafanızı karıştırdığım için özür dilerim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence hemen karar vermemeli,

önce bir antrenörle, hiç değilse iyi bir oyuncuyla, mümkünse bir defans oyuncusuyla

(Nasreddin Hoca ne demiş: Bana damdan düşen birini getirin smile.gif )

birebir görüşüp, fikir danışmalısınız.

Ofansif oyundan defansa geçmek önemli bir karar.

Defans oyuncusu olmak da hiç kolay bir iş değildir. Hatta bence defansif oyun, atak oyundan çok daha zordur.

Her isteyen iyi bir defans oyuncusu olamaz.

Defans oynamak, sadece topu ne kadar iyi kesebildiğinizle ilgili değildir.

Tamamen farklı bir mantalite gerektirir.

Çok iyi spin bilgisi ister. Çünkü defans oyuncusunun silahı hız değil spindir.

Atak oyunda olduğu gibi rakibi safdışı bırakarak değil, rakibi hataya zorlayarak sayı almaya çalışırsınız.

Vuruşlar, zamanlamalar, duruş ve ayak pozisyonları farklıdır.

Antrenmanı, eğitimi farklıdır.

Karakter yapınızın bile burada önemi vardır. Sabırlı ve sakin yapıda olmak önemlidir.

Top kesmeyi ben de severim. Biri bana sürekli spin çeksin, ben uzaktan kesip durayım, bayılırım.

Ama kendime defansif bir raket yapıp, defans oynamaya kalkışmıyorum. Çünkü yıllarca atak oynadıktan sonra defansa geçmek için, edindiğim tüm alışkanlıklardan kurtulup (ukalalık yapmak da dahil), Tanrım beni baştan yarat diye dua etmem gerek.

Ek olarak, defansif kombinasyonların olmazsa olmazı, anti, uzun pütür vs lastiklerin tercihi ve kullanımı konusu var ki, benim atıp tutma sınırlarımın bile ötesinde karışık bir mevzudur kendileri.

16 yaşında bir genç olmanız sebebiyle uyarıda bulunayım dedim, benim gibi veteran olsaydınız bakın keyfinize derdim. Kafanızı karıştırdığım için özür dilerim.

Bilgileriniz ve önerileriniz için teşekkür ederim. Emin olun benim için kafa karıştırıcı olmadı. Antreman ve eğitimin farklı olduğunu biliyorum. Çok sabırlıyım ve rakibin hata yapmasını beklemekten çok hoşlanıyorum.Silahında hız olmadığını , spin oluduğunu biliyorum.Yani yazdığınız herşeyle ilgili birkaç bilgim var.Birkaç araştırmada yaptım.Araştırma yapmadan bu şekilde bir değişim yapmazdım tabiikide .Videolar olsun yazılar olsun çok okudum ve izledim. Ama dediğiniz gibi UPS spor salonuna bu hafta sonu uğrayacağım. Ordaki hocalarla , veteran larla konuşayım.Onlardan da bilgi alayım. Değiştirme olayını elimden geldiğince mantıklı ve iyi yapmaya çalışacağım.Teşekkürler tekrar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bilgileriniz ve önerileriniz için teşekkür ederim. Emin olun benim için kafa karıştırıcı olmadı. Antreman ve eğitimin farklı olduğunu biliyorum. Çok sabırlıyım ve rakibin hata yapmasını beklemekten çok hoşlanıyorum.Silahında hız olmadığını , spin oluduğunu biliyorum.Yani yazdığınız herşeyle ilgili birkaç bilgim var.Birkaç araştırmada yaptım.Araştırma yapmadan bu şekilde bir değişim yapmazdım tabiikide .Videolar olsun yazılar olsun çok okudum ve izledim. Ama dediğiniz gibi UPS spor salonuna bu hafta sonu uğrayacağım. Ordaki hocalarla , veteran larla konuşayım.Onlardan da bilgi alayım. Değiştirme olayını elimden geldiğince mantıklı ve iyi yapmaya çalışacağım.Teşekkürler tekrar...

Rica ederim. Yalnız UPS, salondaki tadilat sebebiyle kapalı. Ne zaman açılacağı şu an belli değil.

Fenerbahçe Veteran MTSK 'ne gidip Sedat Hocayla görüşebilirsiniz. Defans oyuncusudur.

Yada Haydarpaşa İVTTA 'da Fulya ve Ferit Hoca var.

Örnek Mah.de VMTD 'de Nazım Hoca var.

Forumda Remzi Sarıoğlu hocamız var, Haydarpaşa Lisesinin antrenörü yanılmıyorsam.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Rica ederim. Yalnız UPS, salondaki tadilat sebebiyle kapalı. Ne zaman açılacağı şu an belli değil.

Fenerbahçe Veteran MTSK 'ne gidip Sedat Hocayla görüşebilirsiniz. Defans oyuncusudur.

Yada Haydarpaşa İVTTA 'da Fulya ve Ferit Hoca var.

Örnek Mah.de VMTD 'de Nazım Hoca var.

Forumda Remzi Sarıoğlu hocamız var, Haydarpaşa Lisesinin antrenörü yanılmıyorsam.

Örnek verdiğiniz yerler bana çok çok uzak.UPS sporsalonu bu hafta sonu açılacakmış.Ben arayıp görüştüm.Gitmek isteyen arkadaşlara duyurulur..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 9 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..