Jump to content
Masatenisi.org Forum

Off, All Vb.

Guest MehmetAli

Recommended Posts

Merhabalar.

Arkadaşlar benim tahtalar konusunda bilgi eksiğim var. Mesela OFF, OFF-, OFF+, ALL, ALL-, ALL+, DEF gibi kavramlar neyi kastediyor? Hangi oyun stiline uygun? Benim tahtam hangi sınıfa giriyor?

Daha önce açılmış bir konu ise linkini verebilirseniz sevinirim.

Sevgiler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

DEF en yavaş, OFF+ ise en hızlı seviyeyi ifade eder. tahtanı belirlerken kendi oyun stilin doğrultusunda bu ibarelere göre belirlersin alacağın tahtayı.

senin tahtandan kullanmadım ve çok fazla bilgim yok onun hakkında ama ismi itibariyle ALL sınıfında yer alıyor yani hız açısından orta seviyede.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Senin tahtan Allround (ALL) olduğu için hızı güçlü olmayan ve kontrollü bir tahta olduğunu söyleyebilirim. Bir defans (DEF) tahtası kadar yavaş değil ama bir hücum (OFF) tahtası kadar da hızlı değil. Elindeki tahtayla tüm kombinasyonlarını hissederek yapabilirsin demektir...

Eğer elindeki tahta hucüm (OFF) tahtası olsaydı, kontrolü azalır hızı artardı.

Daha hızlı ve saldırgan oynamak istiyorsan yani daha fazla hücum ve masa üstüne hakim tarzda bir oyun istiyorsan ve reflekslerin aşırı hızlı ise ve her topu istediğin gibi açıp saldırabiliyorsan (OFF+), yok değil diyorsan yani yumuşak hücum yapıyorsan ama eskiye göre (ALL) biraz yavaş deyip daha hızlanmak istiyorsan (OFF-) tahta kullanmalısın...

Yok ben aslında back spin (alttan keserek) yaparak ve rakibimin gönderdiğim toplarımı fileye takmasından zevk alıyorum diyorsan defans (DEF) tahtası, ama birazda hızlı olayım bu tahtada çok yavaş reflekslerimde düşük diyorsan (ALL-) kullanman gerekir.

Kısacası senin tahtan herşeyin ortası. Hepsinden biraz var. Hız arttıkça kontrol düşer, hız yavaşladıkça kontrol artar. (Ters ivme söz konusu.) Tıpkı araba kullanmak gibi ve bu arabanın hız ibresi; DEF, ALL-, ALL, ALL+, OFF-, OFF ve OFF+ şeklinde sıralanıyor. Gaza bastıkça kontrolün düşer. Ama "benim adım F1 pilotlarıyla birlikte anılır, tek rakibim THY" diyorsan o zaman hızıl rakette kullanabilirsin...

Umarım biraz şakayla karıştırdığım ve yorumladığım bu bilgiler işine yarar.

Sevgiler,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Saadettin Bey bu konu açılmışken,tahta -lastik kombinasyonu hakkında da benzetmeler yaparak olayı biraz daha genişletebilirmisiniz?ya da soruyu şöyle değiştirsek; karbon bir tahta (off+) üzerine illa çok hızlı atan bir lastik mi takmamız gerekir(f1 arabasına uzay mekiği motoru eklemek gibi)?yani burada belirleyici unsur tahtanın hız ölçüsümüdür yoksa hızlı bir tahta üzerine biraz daha kontrollü lastik takmak f1 aracına normal benzin koymak gibimidir?

sevgiler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

saadettin abi back spin yazacağına side spin yazmışsın  o konuya dikkat çekmek isterim :) side spin yandan spindir topun sağa veya sola doğru gitmesini sağlar ki ben servislerimde bolbol kullanırım. back spin ise kesik toptur.

Tsu bu konuda benim de kafam karışmıştı yazıyı okurken,birkaç yerde daha aynı şey söz konusu gibi.Hangisi doğru?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

O kadar hata kadı kızında da olur... Uyarın için teşekkürler. Şimdi doğrusunu düzelterek yazdım. Kelime sürçmesi olmuş anlayacağın...

Bu arada yazdıklarım pekçok yoruma da açık olarak yazıldı ama bilgilerden çok terimlerin ne işe yaradığını anlatabilmek için ve karşımdaki insanın amatör olduğunu düşünerek çok fazla kafasını karıştırmadan yazmaya çalıştım. Haliyle ufak tefek hatalar çıkabilir.

Tarafımdan yazılan bu yazının her hakkı mahfuzdur. :P::D:

Sevgiler,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Saadettin Bey bu konu açılmışken,tahta -lastik kombinasyonu hakkında da benzetmeler yaparak olayı biraz daha genişletebilirmisiniz?ya da soruyu şöyle değiştirsek; karbon bir tahta (off+) üzerine illa çok hızlı atan bir lastik mi takmamız gerekir(f1 arabasına uzay mekiği motoru eklemek gibi)?yani burada belirleyici unsur tahtanın hız ölçüsümüdür yoksa hızlı bir tahta üzerine biraz daha kontrollü lastik takmak f1 aracına normal benzin koymak gibimidir?

sevgiler

Eğer elimde böyle bir tahta varda üzerine ne takayım diyorsan ve amatörce oynuyorsan bence ince süngerli bir lastik takmanda yarar var. Çünkü hızlı şeylerle duvara toslaman daha kolay. Top hissinde çok az olacaktır zaten... Kendini tanıyorsan ne lastik kullanacağını zaten biliyorsundur. BUrada buna yorum getiremem çünkü stilini bilmiyorum ama birçok firmanın aynı tarzda lastikleri olduğu için stilini belirleyip uygun fiyatlı lastiği al derim. Ama tahtan aşırı hızlı olduğu için ince süngerlisini tabii ki...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hız arttıkça kontrol düşer, hız yavaşladıkça kontrol artar. (Ters ivme söz konusu.) Tıpkı araba kullanmak gibi ve bu arabanın hız ibresi; DEF, ALL-, ALL, ALL+, OFF-, OFF ve OFF+ şeklinde sıralanıyor.

Saadettin Abi bu sıralama çok işime yarayacak. Tabii ki açıklamalarında. Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 40 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..