Jump to content
Masatenisi.org Forum

Kombo Raket Tavsiyesi

Guest sguray

Recommended Posts

Ben yaklaşık 10 yıldır masa tenisi oynuyorum ve iyi oynadığımı söyleyebilirim. Bugüne kadar sürekli hazır raketlerle oynadım. Bu siteye de raket tavsiyesi alabilmek için girmiştim fakat çoğu oyuncunun hazır raketlere bakış açısının olumsuz olduğunu gördüm. Şu durumda ben de bir kombo raket hazırlamaya karar verdim. Fakat oldukça geniş bir seçim aralığı var. Hangi tahtayla hangi lastik uyumludur hangi lastik ne gibi avantaj, dezavantaj sağlar derken kafam karıştı. Hiçbir bilgim olmadığının altını çzierek ve sadece ürünleri satın alanların yaptığı yorumları okuyarak almaya karar verdiğim bu tahtaya tamamen hücuma yönelikbir oyun stili için hangi lastikleri(ayrıca neden bu lastikleri)kullanmam gerektiği konusunda bana yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

STIGA

Offensive Classic CR WRB - fiyatı oldukça uygun ve yapılan yorumlarda hücum oyunu için idel olduğu söylendiği için tercih ettim.

bir de "WANG HAO Combo Raket" var. Hiç düşünmeden bu raketi almak yanlış bir seçim mi olur acaba ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle foruma hoşgeldiniz..10 senedir masa tenisi oynuyorum demişsiniz..Acaba ne düzeyde oynadınız?İş yerinde öğle aralarında mı, yoksa okulda arkadaşlarla mı? Bunca seneyi hazır raketle geçirdiyseniz büyük ihtimalle iyi oynamıyor,öyle olduğunuzu düşünüyorsunuzdur..Söylediğimi sakın ukalalık olarak algılamayın,sadece gerçeği söyledim..Çünkü kombo raketlerle oynanan masa tenisi çok başka,hazır raketlerle oynanan pinpon çok başka..Büyük ihtimal dernek,klüp gibi ortamlarda da antrenman yapma şansınız olmadı..

Ekipman kısmına gelince söylenecek çok şey var ama ilk olarak şunu bilmeniz gerekir..Defansif bir raketlede atak oynayabilirsiniz..Rakedin atak olması sizin atak oynayacağınız anlamına gelmez..Bu yüzden ofansif,ofansif değil diye ekipman ayrımı yapmak pek doğru olmaz..Hızlı ekipman,kontrollü ekipman ayrımı yapmak daha mantıklıdır..Dünya şampiyonuna en hızlı kombinasyonu verseniz yadırgamaz,ama size versek masa tenisinden soğuyabilirsiniz..Bu yüzden hazır raketten sonra hızlı ekipmanlar tercih etmemeniz sizin yararınıza olur..Tahta tercihiniz mantıklı gibi duruyor,ama yinede daha kontrollü birşey de olabilir..Forumda sizin gibi ekipman tavsiyesi isteyen üyelerin açtığı yüzlerce konu var..Onları incelerseniz az çok bir fikir sahibi olursunuz..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle foruma hoşgeldiniz..10 senedir masa tenisi oynuyorum demişsiniz..Acaba ne düzeyde oynadınız?İş yerinde öğle aralarında mı, yoksa okulda arkadaşlarla mı? Bunca seneyi hazır raketle geçirdiyseniz büyük ihtimalle iyi oynamıyor,öyle olduğunuzu düşünüyorsunuzdur..Söylediğimi sakın ukalalık olarak algılamayın,sadece gerçeği söyledim..Çünkü kombo raketlerle oynanan masa tenisi çok başka,hazır raketlerle oynanan pinpon çok başka..Büyük ihtimal dernek,klüp gibi ortamlarda da antrenman yapma şansınız olmadı..

Ekipman kısmına gelince söylenecek çok şey var ama ilk olarak şunu bilmeniz gerekir..Defansif bir raketlede atak oynayabilirsiniz..Rakedin atak olması sizin atak oynayacağınız anlamına gelmez..Bu yüzden ofansif,ofansif değil diye ekipman ayrımı yapmak pek doğru olmaz..Hızlı ekipman,kontrollü ekipman ayrımı yapmak daha mantıklıdır..Dünya şampiyonuna en hızlı kombinasyonu verseniz yadırgamaz,ama size versek masa tenisinden soğuyabilirsiniz..Bu yüzden hazır raketten sonra hızlı ekipmanlar tercih etmemeniz sizin yararınıza olur..Tahta tercihiniz mantıklı gibi duruyor,ama yinede daha kontrollü birşey de olabilir..Forumda sizin gibi ekipman tavsiyesi isteyen üyelerin açtığı yüzlerce konu var..Onları incelerseniz az çok bir fikir sahibi olursunuz..

Öncelikle cvbınız için tşk ederim. Haklısınız dernek,klüp gibi ortamlarda antreman yapma imkanım olmadı. Yine de ortaokulda ders saatleri dışında oynamaya başladığım masa tenisinde lise yıllarında turnuvalara katılacak seviyeye geldim. Öyleyse ben diğer kullanıcıların açmış olduğu konulardan kendime uygun bir kombo oluşturmaya çalışayım diyeceğim ama kendime uygun tabirini hala çözebilmiş değilim. Çok amatörce bir soru olucak ama konuyu anlayabilmem için sormam gerek. Alışveriş sitesinde dünya şampiyonalrının kullandığı hazır combo raketler var fiyatları 250 - 300 TL arası. Bir de bana uygun diye tabir edilen bir kombo raket olduğunu varsayalım fiyatı 150 Tl olsun. Ben bu durumda 300 Tl'lık hazır kombo raketi alsam kullanışlılık açısından nasıl bir yanlış tercih yapmış olma ihtimalim var onu bir türlü anlayamıyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şöyle söylemek daha doğru olur..Hazır raketten sonra ilk defa kombo raket kullanacak oyuncular için üç aşağı beş yukarı kullanılması gereken ekipmanlar bellidir..Kontrollü bir tahta üzerine yumuşak,sünger kalınlığı 1.7 ,1.8 mm lastiklerden oluşan bir kombinasyon..Bu tanıma uygun olarak seçeceğiniz her markadan tahta ve lastik sizin için uygundur..300 liralık raket de size uyabilir,100 liralık da..Kısacası fiyatın çok olması,az olmasıda bir ölçü değil..Ayrıca o bahsettiğiniz dünya şampiyonlarının kullandığı iddia edilen raketlerinde çoğu palavradır..Bir satış taktiğidir,pazarlama stratejisidir..Size uyanı da olabilir,ama geneli uymaz orası kesin..Yeterince açıklayıcı oldu sanırım :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bende uzun zaman Hazır raketle oynamıştım etrafımdaki amatör çoğu kişiyi yenebiliyordum.Sonrasında forumlarda gezmeye başladığımda Kombinasyon raketlerin varlığının olduğunu öğrendim.Meraklı bir kişilik olduğum için hemen araştırmaya koyuldum.Gittim kendime Off lastikler ve Off tahta aldım ve tabiki hüsrana uğradım :)

Kullandığım lastikler ve Tahta daha önce oynadığım hazır raketten çok farklı ve hızlı gelmişti.Bence öncelikle bu tür kombinasyon raket kullanan arkadaşların raketlerini denemenizi tavsiye edeceğim.

Daha sonrasında ise kendinize iyi bir tahta edinin ve yavaş lastikler 1.9 mm geçmeyecek şekilde kombinasyonunuzu oluşturursunuz.Tekniğiniz ilerledikçe kendinize göre lastik ve diğer ekipman değişikliklerini yapabilirsiniz.Sadece tavsiye tabii bunlar, kendim tecrübe ettiğim için yazdım.Seçim tamamen size kalmış.

Umarım biraz yardımcı olabilmişizdir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bende uzun zaman Hazır raketle oynamıştım etrafımdaki amatör çoğu kişiyi yenebiliyordum.Sonrasında forumlarda gezmeye başladığımda Kombinasyon raketlerin varlığının olduğunu öğrendim.Meraklı bir kişilik olduğum için hemen araştırmaya koyuldum.Gittim kendime Off lastikler ve Off tahta aldım ve tabiki hüsrana uğradım :)

Kullandığım lastikler ve Tahta daha önce oynadığım hazır raketten çok farklı ve hızlı gelmişti.Bence öncelikle bu tür kombinasyon raket kullanan arkadaşların raketlerini denemenizi tavsiye edeceğim.

Daha sonrasında ise kendinize iyi bir tahta edinin ve yavaş lastikler 1.9 mm geçmeyecek şekilde kombinasyonunuzu oluşturursunuz.Tekniğiniz ilerledikçe kendinize göre lastik ve diğer ekipman değişikliklerini yapabilirsiniz.Sadece tavsiye tabii bunlar, kendim tecrübe ettiğim için yazdım.Seçim tamamen size kalmış.

Umarım biraz yardımcı olabilmişizdir.

Cevap için teşekkür ederim. Sanırım tahtayı seçtim. Büyük ihtimalle stiga clipper cr olucak. Ancak yapılan yorumlar bu tahta üzerine 2mm lik boost tc lastiklerin uygun olduğu yönünde. Siz 1.9mm yi geçmeyecek lastikleri tercih etmem gerektiğini söylüyorsunuz. 2mmlik lastik veya daha ince lastik ne gibi farklı özellikler gösteriyor?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Cevap için teşekkür ederim. Sanırım tahtayı seçtim. Büyük ihtimalle stiga clipper cr olucak. Ancak yapılan yorumlar bu tahta üzerine 2mm lik boost tc lastiklerin uygun olduğu yönünde.

Malesef. Yaptığınız seçim, yine uygun bir seçim olmadı. Clipper, 7 katlı, oldukça hızlı ve sert bir tahtadır. Cr modeli daha da sert ve hızlıdır. Hazır raketleri bırakan birinin, oynayabileceği türden bir tahta değildir.

Boost TC lastiği de hızlı bir lastiktir. Ben onu da uygun bulmadım.

Clipper CR + Boost TC 2.0 = frust.gif , olacaktır sizin için.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Malesef. Yaptığınız seçim, yine uygun bir seçim olmadı. Clipper, 7 katlı, oldukça hızlı ve sert bir tahtadır. Cr modeli daha da sert ve hızlıdır. Hazır raketleri bırakan birinin, oynayabileceği türden bir tahta değildir.

Boost TC lastiği de hızlı bir lastiktir. Ben onu da uygun bulmadım.

Clipper CR + Boost TC 2.0 = frust.gif , olacaktır sizin için.

peki butterfly Timo Boll ALL+ desem ? lastik olarak ta kontrolü yüksek lastikler seçsem nasıl olur acaba ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tahta : BUTTERFLY TIMM BOLL ALL+

lastik : SRIVER FX 1.9 veya carbo 1.9

iyi bir seçim olur mu acaba ?

+ ben bunları İstanbul'da nereden temin edebilirim?

Bence gayet uygun bir seçim olur.

İst.da benim bildiğim, masa tenisi malzemesi satan 5 dükkan var:

Sirkeci- Ender Spor -Butterfly

Kadıköy- Spin Spor -Butterfly

Kadıköy- Deta Spor -Stiga

Feneryolu/Kadıköy- Hazer Ticaret -Donic ve Nittaku

Üsküdar- Onay Spor -Joola ve diğer markalardan ürünler

Bu da ilgili konu linki:

http://www.masatenisi.org/forums/index.php?showtopic=2168

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..