Jump to content
Masatenisi.org Forum

Amatörden Profesyonelliğe...

Recommended Posts

Merhabalar,

Şuan amatör bir masa tenisi oyuncusuyum. Profesyonel seviyeye geçmek için antreman yapmak istiyorum fakat malesef yanımda ne öğretecek birileri, ne de idman yapabileceğim seviyede bir partner var.

Sorum şu kendi kendime nasıl çalışabilirim? Özellikle de backhand'imi geliştirici çalışma yapmak istiyorum. Bana antreman metodu söyleyebilir misiniz?

Ayrıca oyun stillerinden bahsediliyor. Bilimsel olarak çalışmadığım için kendi stilimin ne olduğunu bilemiyorum. Bu stiller hakkında kısaca bilgi verirseniz sevinirim.

Teşekkürler ilginiz için.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bol bol video izle . Özellikle youtube de eğitici videolar çok sayıda var. Backhand topspin di vesayre. ama bunları uygulayabılmen ıcın muhakkak partner lazım dıye dusunuyorum. Her ne kadar ızlesende oynamadan olmaz degılmı ? ayak hareketlerıne cok onem ver. Izledıgın vıdeolarda ayakları nasıl calısıyor ıyı ızle ve uygula. Ben bukadar soyleyebılecegım. Söz ustalarımın onlar daha ıyı bılırler :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kendinizden hiç bahsetmemişsiniz.

Çok zor bir hedef seçmişsiniz. (İmk..... demeye dilim varmadı.)

Masa tenisi çok zor bir spor. Yalnız olanlara hiç şans tanımıyor. Mutlaka bilen birine ihtiyaç var. Yoksa bir arpa boyu ancak ilerlenir. Masa tenisine erken yaşta ve antrenör gözetiminde başlamadıysanız, bence en iyisi profesyonel olup, kariyer yapmayı aklınızdan çıkarın, masa tenisi hayatınıza mutlu bir amatör olarak devam edin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle teşekkür ederim değerli cevaplarınız için. Soruyu yeterince açık sormadığımı farkettim. Biraz daha açayım.

Ben kariyer yapmak için değil sadece bilinçli bir şekilde oynamak için uzmanlaşmak istiyorum. Spor dallarına karşı hep bir yeteneğim olduğunu düşünüyorum. Yıllarca yıldız ve genç takımlarında hentbol oynadım. Şimdi ise bulunduğum ortamda güzel bir masa tenisi imkanım var. Aslına bakarsanız başka bir spor imkanı da yok malesef.

Durum böyle olunca zaten iyi olduğumu bildiğim masa tenisini bilimsel olarak geliştirmek istiyorum.Amatörüm ama bilenlerle oynadığımda ders almış kadar tekniğimin olduğunu söylüyorlar. Kısacası bence sporun her alanı bilinçli bir şekilde yapılmalı. Ben de bunu istiyorum.

Umarım başınızı ağrıtmamışımdır. Dediğim gibi sadece kendimi geliştirmek istiyorum.

Stilleri sormuştum. Acaba savunma ve attack tarzı bir stilden mi bahsediliyor?

Bu arada kısa bir süre için izmirdeyim. Burada masa tenisi oynayabileceğim bir yer var mı acaba?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bence mutlaka bir antrenör ya da iyi düzeyde oynayan bi oyuncu bulup sorarak ve beraber oynayarak tekniginizi geliştirin yoksa inanın hem yanlış teknik ile öğrenir belli bi seviyeye kadar yükselirsiniz hemde daha sonra bunu düzeltmeniz çok zor olur... videoda da aşrıya kaçmayın temel antrenörlerin gösterdigi şekilde olan videoları izleyin önce cünkü ozellikle bh da bir cok vuruş stili var mesala timo boll ile kreanga yi izlemek arasında çok fark var.... (not: videolar için forumda araştırmalar yapabilirsiniz)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aldığım raket Butterfly'ın Timo Boll editionı. Doğal olarak Timo Boll'u videolarını oldukça izledim. Özellikle backhand stili gerçekten çok iyi. Fakat haklısınız dediğinizde, bilen birisiyle oynamak ve hatta sadece canlı olarak izlemek bile çok daha faydalı olur.

Peki duvara karşı topla çalışma için ne diyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aldığım raket Butterfly'ın Timo Boll editionı. Doğal olarak Timo Boll'u videolarını oldukça izledim. Özellikle backhand stili gerçekten çok iyi. Fakat haklısınız dediğinizde, bilen birisiyle oynamak ve hatta sadece canlı olarak izlemek bile çok daha faydalı olur.

başlangıç için iyi ama o kısa bir süreligine olur asıl gelişme oyun esnasında ogrendiklerinizi uygulamak ile olur o yuzden oncelikle düzenli antreman yapmalısınız....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bulunduğunuz il neresi? Federasyonun orada bir temsilcisi veya liglerde oynayan oyuncuları ilinizde mevcut değil mi? Öncelikle forum köşesinden önce www.masatenisi.org sitesindeki yayılanları inceleyin. Daha sonra da sitemizdeki videolara ve youtube gibi sitelerdeki videolara göz atın. Tüm vuruşlar ve eğitim için gerekli olanlar mevcuttur. Ancak birebir bir partneriniz yoksa bu iş imkansız. Mutlaka ve mutlaka sizi yönlendirecek sizden daha bilgili bir oyuncu veya antrenör ile ortak hareket etmeniz lazım. Yoksa bende size birkaç çalışma programı yollarım ama ne yaptığınızı ve neleri nasıl yaptığınızı bilemedikten sonra bir önemi kalmaz...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Tek başına çalışarak geliştirilebileceğiniz en iyi şey servisleriniz olabilir. Bu konuda bir çok eğitim videosu bulabilirsiniz. Diğer konularda pek o kadar iyi olmasanız da iyi bir servisle rakibinize karşı belli bir avantaj sağlayabilirsiniz. Onun haricinde oyununuzu geliştirmek için sizden daha iyi oyuncularla oynamalısınız. Masa Tenisinin sürekli oynandığı mekanlarda takılmalısınız.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...
Guest Ozan Yucel ISUR

Merhaba

universite ogrencisiyim... uzun zamandir masa tenisi ile ugrasiyorum. iyi bir oyuncu oldugumu dusunuyorum, son zamanlarda profesyonellige dogru bir adim atmanin uygun bir secenek oldugunu dusunuyorum fakat nereden baslayacagimi bilmiyorum...

istanbul da oturuyorum.

Iyi oynayan birini bulmak gercekten cok zor.

Bu yuzden oynayanlarin cok bulundugu bir ortama gidip orada devam etmek isterim.

Merak ettigim acaba Profesyonel olarak bu sporu, amatorleri kendi kadrosuna alip calistirabilen kapasitede takim var mi?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

duvarla çalışmayı belli bir süre yapabilirsiniz fakat duvardan gelen top size spinli gelmez !

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

istanbul da oturuyorum.

Iyi oynayan birini bulmak gercekten cok zor.

İstanbul'un neresi?

Hemen seni iyi oynayan birilerinin yanına yollayalım da iyi oynamak ne demekmiş bir gör de pro'luğu aklından çıkar.

Kulağa hoş gelmese de büyük bir olasıkla böyle olacaktır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Ozan Yucel ISUR

Memnuniyetle... Ben sadece oturdugum lokasyon ve yetistigim zamanin benim icin uygun kosullar teskil etmemesi nedeniyle pek masa tenisi oynayan profesyonel insanlar yada amator insanlarla tanisma sansim olmadi.

Sizinde sozlerimden alinti yaptiginiz bolum bu yuzden soylenmistir, yoksa ben herhangi bir amator oyuncuyu kotulemek niyetinde degildim.

Ama oynamak isterseniz memnuniyetle anlastigimiz bir zamanda ve mekanda oynayabiliriz.

Umarim sizinde soylediginiz gibi biriyle bulusup mac yapma imkanina sahip olurum.

Hayirli Gunler dilerim...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

... bulusup mac yapma imkanina sahip olurum.

Hayirli Gunler dilerim...

Ozan bey, İstanbul'un neresindesiniz?

Eğer bize yakın iseniz buyrun gelin (Ümraniye) , haftanın 2-3 günü toplanıyoruz. Pro hariç nerdeyse her kesim oyuncu var bizde.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Ozan Yucel ISUR

Kurtkoy - Pendik tarafinda oturuyorum, aslina bakarsaniz buraya neredeyse gebze diyebilirsiniz...

Araca sahip olmadigimdan her zaman sehire inme sansim yok...

Ama elimden geldigince Umraniye tarafina gelmeye gayret ederim.

Eminim ki bizim gibi bu spora gonlunu vermis insanlarin yaninda bulunmaktan gurur duyarim.

Acaba hangi gunler nerede bulusuyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest mustafa öktem

Ozan bey,

30.05.2010 Pazar saat 11.00 de Ümraniye Haldun Alagaş Spor Tesisinde 6.TT-Rating turnuvası olacaktır.Müsait iseniz buyrun gelin.

Birçok kişi ile oynama imkanınız olacaktır.

Mustafa Öktem

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Ozan Yucel ISUR

Merhabalar,

Arkadaslar kusura bakmayin, mukemmel bir turnuva olmustur eminim...

Evimdeki internette 30 mayis tan beri bir sorun vardi, site ye bakmayi da ihmal ettim.

Cevabiniz icin cok tesekkurler Mustafa Bey Umarim diger bir turnuvaya katilma sansim olur.

Onun haricinde bildigim kadariyla 17 Temmuz itibariyle 2 gun sure ile bir forum bulusmasi duzenlenecekmis, orada bulunmaktan gurur duyarim.

Guzel vakit gecirilecegine eminim.

Bulusacaginiz diger turnuvalar icin tarihleri ve mekan bilgilerini burada da yazarsaniz cok memnun olurum.

Sonraki Gorusmeye kadar Hoscakalin...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 7 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..