Jump to content
Masatenisi.org Forum

Donic Carbotec 100

Guest JeFoSS

Recommended Posts

Hazır raketlerin bu kadar pahalıları olduğunu bilmiyordum. %100 carbon diyor. Bu durumda resmi müsabakalarda kullanılma ihtimali de ortadan kalkıyor sanırım. Bence bu kadar parayı vermeden önce sorsanız daha iyi olurdu. Çok güzel bir kombo raket sahibi de olabilirdiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu raket bizim salona gelen birinde vardı..Öyle oynayayım dedim biraz..Butterfly'ın 40-50 liralık hazır raketleri bu rakedin yanında comboların combosu kalır o derece yani..İşin garip tarafı bu kadar pahalı bir hoby raketin amacı nedir?En azından diğer markaların en iyi hazır raketlerinde bile ittf onayı var ve az çok iş görür düzeydeler..Garip cidden..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu raket bizim salona gelen birinde vardı..Öyle oynayayım dedim biraz..Butterfly'ın 40-50 liralık hazır raketleri bu rakedin yanında comboların combosu kalır o derece yani..İşin garip tarafı bu kadar pahalı bir hoby raketin amacı nedir?En azından diğer markaların en iyi hazır raketlerinde bile ittf onayı var ve az çok iş görür düzeydeler..Garip cidden..

Belki de garip gibi görünen durumun basit bir cevabı vardır. Pazarlama stratejisi. Pahalı olursa kaliteli ve tam istenilen raket havası verilmiş olur. En azından bu konuda yeterince bilgi sahibi olmayan kişilerde böyle bir izlenim bırakmayı hedeflemiş olabilirler.

Raketi satın alan arkadaş yanlış anlamasın. Ona hergangi bir gönderme yapmak gibi bir amacım yok. Bu saatten sonra yapılacak şey oynayıp keyfini çıkarmak...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu iş biraz da tüketiciyi kandırmaya giriyor Necati abi..Bizim gibi az çok işi bilen adamları hesaba katmıyor mu peki üreticiler? Markanın güvenilirliği açısından oldukça kötü bir durum bence bu..Bilmeyen 1 kişi bile bu rakedi alsa adamlar amaçlarına ulaşıyor..Ama bizler gibi 3-5 bişey bilen adamın gözünde markanın değerini küçültmekten öteye gitmiyor bu durum..Tabi onların bunu hiç önemsemediği böyle bir pazarlama stratejisi belirlemelerinden anlaşılıyor..Ey para!Sen nelere kadirsin..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşım sen araşyırmayı nerede yaptın bilmiyorum ama bu raket turnuvalarda felan kullanılabilioyr ve aynı zamanda ITTF onaylı. Bu arada ben 2 seneden beri oynuyorum masa tenisini. Bu raketle turnuvaya da katıldım. Gerçekten çok iyi bir raket. Bu kadar para verilir mi? Verilir. Gerçekten çok iyi bir yapısı var. Ele tam oturuyor. Aynı zamanda spinde de çok iyi. Her ne kadar off raketi olsa da defansı elden bırakmamış. Bu arada ben bu konuyu buraya eğer bu raketle oynayan biri varsa yorum almak istediğim için açtım. Raketin sözde ITTF onyaylı olmadığını tartışmak için değil.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşım sen araşyırmayı nerede yaptın bilmiyorum ama bu raket turnuvalarda felan kullanılabilioyr ve aynı zamanda ITTF onaylı. Bu arada ben 2 seneden beri oynuyorum masa tenisini. Bu raketle turnuvaya da katıldım. Gerçekten çok iyi bir raket. Bu kadar para verilir mi? Verilir. Gerçekten çok iyi bir yapısı var. Ele tam oturuyor. Aynı zamanda spinde de çok iyi. Her ne kadar off raketi olsa da defansı elden bırakmamış. Bu arada ben bu konuyu buraya eğer bu raketle oynayan biri varsa yorum almak istediğim için açtım. Raketin sözde ITTF onyaylı olmadığını tartışmak için değil.

Buradaki kimse hazır raket kullanmaz,hazır rakete de 150 lira vermez..Aynı paraya daha iyi bir raket yapabilirdiniz..Size bilginiz olsun diye bu söylendi sadece..Ayrıca burdaki insanlar size göre daha çok şey biliyor,bunu düşünerek yazmanız daha doğru olur bence..Bilmeden atıp tutmanın kimseye bir faydası olmaz çünkü..Kurallar gereği tahtanın tamamı kompozit malzeme içeremez..Bu yüzden elinizdeki raket ile resmi yahut uluslararası maçlarda oynamanız mümkün değil..Özel turnuvalarda elbette oynayabilirsiniz,buna kimse karışmaz..Sanırım rakedinizin üzerinde Donic'in başlangıç seviyesi lastiklerinden Liga var..Bu lastik ittf onaylı fakat az önce Donic kataloğuna da baktığımda üzerine basa basa rakedin ittf onaylı olmadığını belirtmiş..Memnunsanız güle güle kullanın,ama bilenlere ve sizi bilgilendirmek isteyenlere de saygı duyun..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Buradaki kimse hazır raket kullanmaz,hazır rakete de 150 lira vermez..Aynı paraya daha iyi bir raket yapabilirdiniz..Size bilginiz olsun diye bu söylendi sadece..Ayrıca burdaki insanlar size göre daha çok şey biliyor,bunu düşünerek yazmanız daha doğru olur bence..Bilmeden atıp tutmanın kimseye bir faydası olmaz çünkü..Kurallar gereği tahtanın tamamı kompozit malzeme içeremez..Bu yüzden elinizdeki raket ile resmi yahut uluslararası maçlarda oynamanız mümkün değil..Özel turnuvalarda elbette oynayabilirsiniz,buna kimse karışmaz..Sanırım rakedinizin üzerinde Donic'in başlangıç seviyesi lastiklerinden Liga var..Bu lastik ittf onaylı fakat az önce Donic kataloğuna da baktığımda üzerine basa basa rakedin ittf onaylı olmadığını belirtmiş..Memnunsanız güle güle kullanın,ama bilenlere ve sizi bilgilendirmek isteyenlere de saygı duyun..

Okurken titredim ...üleynnnnn..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu raketin esprisi, sanırım açık hava koşullarına dayanıklı olması. Yağmurda ıslanırsa raketin tahtası sağlam kalıyor. Lastikler tozlandığında al musluğun altında yıka, makineye koy vs.

Ben olsam lastikleri de karbon kaplardım. Madem karbonu bol bulduk kaplayalım.

Mazeretim vaaaaar, ofansifim ben. whistling.gif

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşım kusura bakma ama en azından bu raket hkkında hiçbir şey bilmediğini söyleyebilirim. Sitesinde yanlış yazılmış. Aksine %100 karbon kaplama. Aynı zamanda ben de biliyorum kombilerin hazırlardan daha iyi olduğunu ama özellikle acil olarak ihtiyacımolduğu için gördüğüm ilk raketi almak zorunda kaldım. Bazı özel problemlerimden dolayı hazır raket aldıom diye beni burada masa tenisi konusunda bilgisiz yerine koyamazsın. Böyle bir hakkın yok. Ben burada sadece bu raketi kullanmış olanlardan raketin avantajları dezavantajları üzerine tavsiye istedim.Eğer böyle bir yorum yapmayacaksan boşu boşuna konuyu meşgul etme.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aynı zamanda ben de biliyorum kombilerin hazırlardan daha iyi olduğunu ama özellikle acil olarak ihtiyacımolduğu için gördüğüm ilk raketi almak zorunda kaldım.

Nasıl yani ? Gidip mağazadan aldıysanız 20-30 dk.da size bi kombi hazırlarlar yada internetten sipariş ise hiç fark olmaz süre bazında. Bu aciliyet hikayesini gerçekten merak ettim doğrusu. Madem masa tenisi konusunda bilgiliyim diyorsunuz o zaman bundan önce muhakkak bir raketiniz olmalı. Eğer o hazır raket iseydi kombinasyonların daha iyi olduğunu bile bile tekrar bir hazır raket almış oluyorsunuz şayet önceki raketiniz kombi iseydi o zaman nasıl oldu da bir hazır raket aldınız merak ederim doğrusu. Ayrıca bu raket için çok memnunum diyen birinin masa tenisi ekipmanı bilgisinden şüphe ederim . Ben de biraz denedim bunu , gerçekten çok kötü bir raket. Kimseyle bilgi yarıştırmaya gerek yok madem bilgilisiniz ve de raketten memnunsunuz o zaman oynayın işte. Amacınız herkese bu raketin çok iyi olduğunu mu kabul ettirmek ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..