Jump to content
Masatenisi.org Forum

Ding & Wu

turushanovgu

Recommended Posts

2.15 ÇABUKLAŞTIRILMIŞ SİSTEM

2.15.1 Her iki oyuncu veya çiftin en az 9'ar sayıya ulaşmaları hali dışında, bir set 10 dakikalık oyun süresi sonunda bitmemiş ise veya her iki oyuncu veya çiftin istekleri halinde daha önce herhangi bir zamanda çabuklaştırılmış sisteme geçilecektir.

2.15.1.1 Zaman limitine erişildiğinde top oyunda ise hakem oyunu durduracak, çabuklaştırılmış sisteme geçilerek oyun durdurulan rallideki servisçinin servisi ile yeniden başlayacaktır.

2.15.1.2 Zaman limitine erişildiğinde top oyunda değilse, oyun bir önceki rallide karşılayıcı olan oyuncunun servisi ile başlayacaktır.

2.15.2 Bundan sonra her oyuncu sırayla bir sayı için servis atacak ve karşılayıcı oyuncu veya çift 13 iyi karşılama yaparsa karşılayan taraf bir sayı kazanacaktır.

2.15.3 Çabuklaştırılmış sisteme geçildiğinde, o maçın sonuna kadar bütün setler çabuklaştırılmış sistemle oynanacaktır.

hakemler bu maddeden dolayı uzun süren maçlarda saymak zorunda

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu hızlandırılmış sistemde, karşılayan tarafın vuruşlarını sayan üçüncü bir hakeme ilaveten, bir de servis kullanan tarafı daha agresif oynaması, bir an evvel atağa geçmesi için gaza getirmeye çalışan dördüncü bir hakeme de ihtiyaç var.

-Kesme kesme! Vur!... Vurman lazım o toplara... Top şuraya kadar kalkmış artık daha ne kesiyosun?... Çak bi tane gitsin yaa!... Bak hala kesiyo!... Kız gibi vurma şu toplara!... Daha bekentten vurmayı bilmiyo, çıkmış oraya... Yok mu yanında titanyum tahtası olan? Verin şuna da top biraz hızlansın bari... Ne bu yaa? Hah işte sen vurmazsan o vurur, kafana yersin topu böyle... Kes kes nereye kadar? Hayır ben mi geliym vuriym yani, onu mu istiyosun?... Hey Allahım sen bana sabır ver yarabbi...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 8 months later...

Bu hızlandırılmış sistemde, karşılayan tarafın vuruşlarını sayan üçüncü bir hakeme ilaveten, bir de servis kullanan tarafı daha agresif oynaması, bir an evvel atağa geçmesi için gaza getirmeye çalışan dördüncü bir hakeme de ihtiyaç var.

-Kesme kesme! Vur!... Vurman lazım o toplara... Top şuraya kadar kalkmış artık daha ne kesiyosun?... Çak bi tane gitsin yaa!... Bak hala kesiyo!... Kız gibi vurma şu toplara!... Daha bekentten vurmayı bilmiyo, çıkmış oraya... Yok mu yanında titanyum tahtası olan? Verin şuna da top biraz hızlansın bari... Ne bu yaa? Hah işte sen vurmazsan o vurur, kafana yersin topu böyle... Kes kes nereye kadar? Hayır ben mi geliym vuriym yani, onu mu istiyosun?... Hey Allahım sen bana sabır ver yarabbi...

Hay çok yaşayın emi,

Gülerken boğuluyordum,

Saygılar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 80 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..