Jump to content
Masatenisi.org Forum

Backhand A Atılan Kesik Toplar

Guest agabey

Recommended Posts

arkadaşlar raketi sağ elle tutuyorum backhandıma atılan kesik topları nasıl karşılamalıyım genelde backhandıma atılan servisleri düz karşılıyorum ama rakip forente spin atarak sayı alıyor bunu nasıl önlerim bilgisi olan varmı birde gelen bu kesik toplara backhand den spin denemesinde ise top filede kalıyor. acaba backhand topspin atsam filede kalırmı ama onuda bılmıyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bol bol video izlemeni onerırım. Ozellıklede youtube de backhand topspin videoları cok sayıda mevcut. bu konuda kendını video ızleyerek gelıstırebılırsın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Uzun kesiklere sert topspin, kisa kesikleri genelde blok, cok zorlarsa kesme seklinde karsiliyorum. %10-15 de masa ustu spinle. Ben genelde top nereden gelirse gelsin rakibin sagina acmaya calisiyorum ki oyun forehande gecsin. Xiom Zeta ve Vega Pro kullaniyorm BH lastiklerim olarak. Kolaylasiyor isim biraz topspinlerde. Topspinlerin filede kaliyorsa, ya daha spinli bir lastik deneyeblirsin; ya da raket tutusunu degistirebilirsin. Zorlu toplarda raketi biraz daha acarak, onden degil, daha soldan ve asagidan baslatiyorum spin hareketini ve biraz daha tokatlar gibi gonderiyorum. Servis karsilamalar tamamen calisma ve deneme yanilmayla, topun spinini anlayarak oluyor. Bu sekilde de olmazsa, (tavsiye etmesem de) anti tarzi bir lastik kullanabilirsin. Timo'nun Service Receive baslikli videolari vardi. Onlardan yararlanabilisin. Su linki de simdi gordum. Oldukca guzel anlatmis.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 11 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..