Jump to content
Masatenisi.org Forum

Almanya Açık 2010

oMeR KuLoGLu

Recommended Posts

ma long-chen qi maçı inanılmazdı gerçekten özellikle 4. set nefes kesti. bildiğin eski düzen 20li sayılara kadar uzadı. ama wang hao-zhang jike maçında hao önceki turnuvanın öcünü aldı resmen 4-0 yendi hemde bağırarak. adamın sesi kısıldı resmen

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ma long-chen qi maçı inanılmazdı gerçekten özellikle 4. set nefes kesti. bildiğin eski düzen 20li sayılara kadar uzadı. ama wang hao-zhang jike maçında hao önceki turnuvanın öcünü aldı resmen 4-0 yendi hemde bağırarak. adamın sesi kısıldı resmen

Hao gerçekten bağıra bağıra yendi ve haketti, zhang nedense hiç oynayamadı bir iki rallli dışında koca maçta doğru düzgün topa vuramadı, bloklarda spinlerde hep hata yaptı. finalde ma long affetmez ama...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Teşekkürler...

Bu aralar bh de flextra modası var galiba. Umarım memnunsunuzdur. Ben bir ara düşünmüştüm ama hazır raketlerde satılan bir lastik diye önyargılı davranıp vazgeçmiştim.

Konu sapmasın diye özelden yazacaktım Necati abi ama fikrimi burdan paylaşayım sonra konu özüne döner tekrar :gulumse: Aslında pek moda değil,daha önce de Onur'un imzasında gördün ondan böyle dedin sanırım..Ben ondan aldım bu lastiği..Protez Backhand'im için envai çeşit lastik denemişimdir..En hızlısını da kullandım,orta hallicesini de..Hazır raketten sonra ilk defa bu kadar yavaş bir lastik taktım..Benim gibi backhand de top kontrolü gelişmemiş,biraz sallama oynayan bir oyuncu için gayet iyi bir lastik..En azından hataları örtüyor..Tekniği oturtmak için güzel bir lastik..Bloklar şutlar,kesikler kesin masayı buluyor..Spin yeteri kadar tatmin etmese de servis yeme şansını ortadan kaldırıyor..Kısa vadede lastiğin bana gösterdiği şeyler bunlar..Uzunca bir süre değişmeyi düşünmüyorum..Backhand tarafında problem yaşayan oyunculara da tavsiye edebilirim..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Konu sapmasın diye özelden yazacaktım Necati abi ama fikrimi burdan paylaşayım sonra konu özüne döner tekrar smile.gif Aslında pek moda değil,daha önce de Onur'un imzasında gördün ondan böyle dedin sanırım..Ben ondan aldım bu lastiği..Protez Backhand'im için envai çeşit lastik denemişimdir..En hızlısını da kullandım,orta hallicesini de..Hazır raketten sonra ilk defa bu kadar yavaş bir lastik taktım..Benim gibi backhand de top kontrolü gelişmemiş,biraz sallama oynayan bir oyuncu için gayet iyi bir lastik..En azından hataları örtüyor..Tekniği oturtmak için güzel bir lastik..Bloklar şutlar,kesikler kesin masayı buluyor..Spin yeteri kadar tatmin etmese de servis yeme şansını ortadan kaldırıyor..Kısa vadede lastiğin bana gösterdiği şeyler bunlar..Uzunca bir süre değişmeyi düşünmüyorum..Backhand tarafında problem yaşayan oyunculara da tavsiye edebilirim..

Dediğin gibi daha önce Onur Zaim de görmüştüm. Moda oldu demem işin lakırdısı.

Konuya gelince, Ma Long kazanmış film bitmiş, konunun özü zarar görmez artık:))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Almanya açıktan gelenler adidas masaların çok yavaş olduğunu söylediler.

bunlar sinirden birbirlerine top yerine masa mı atmaya başladı yoksa. chen weixing'ten beklerim yani..

şaka bi yana..

masa yavaş derken topu iyi tuttugunu ve topun yavaş geldiğini mi kasdettin? her markanın masa yüzeyi az da olsa farklıdır sonuçta.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Almanya açıktan gelenler adidas masaların çok yavaş olduğunu söylediler.

Bunlar Çin masaları, öteni var da... bunlar tutan cinsten.. Kırmızı olanları topu tektük bırakıyorda siyah olanları tutuğunu yakalıyor...

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bunlar sinirden birbirlerine top yerine masa mı atmaya başladı yoksa. chen weixing'ten beklerim yani..

şaka bi yana..

masa yavaş derken topu iyi tuttugunu ve topun yavaş geldiğini mi kasdettin? her markanın masa yüzeyi az da olsa farklıdır sonuçta.

Evet top yavaş geliyormuş. En güzel kanıtı da Wang Hao - Zhang Jike maçında Zhang'ın attığı bol yan falsolu servisin masanın 3/4 lük son kısmına değip 2. sekişini beyazda bitirmesi olabilir. Hangi sayıda bilmiyorum ama 2 setin son sayılarıydı galiba. Wang Hao topu geride karşılamayı umarken top masaya 2. kez sekti ve sayıyı Zhang aldı

Top yavaş sekiyor diye Ma Long Wang Hao'ya uzun servisle başladı mesela. Sporcular salonun büyüklüğünün de etkisi ile raketlerinde yeterince güç alamadıklarını düşünmüşler. Çünkü yavaş gelen top rakete de yavaş çarpar haliye gelen gücü aynen iletemezsiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 21 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..