Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tahta Ve Lastik Sertliği Hk..

turushanovgu

tahta ve lastik sertliği hk...  

37 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

kullandığınız ekipman uyumu hakkındaki yorumlarınızı merak ediyorum???

Hocam burada aşılması gereken bir sorun var. Tahtanın sert, orta sert, yumuşak, hisli, hissiz ayırımlarını yapmak. Lastikler hakkında bu konuda daha gerçekçi tahmin yapılabilir belki, ama tahtalarda durum biraz daha karışık gibi. Yada benim tecrübesizliğimden kaynaklanıyor olabilir. Sözgelimi galaxy t6 yada donic baum carrera tahtalarını hangi sınıfa sokmam gerekiyordry.gif

Bana göre galaxy t6, off- hızında, orta sertlikte hisli bir tahta. Ama tecrübeli birisi bu tahta için sert ve hissiz yada yavaş ve hisli derse onun dediğinimi doğru kabul etmemiz gerekecek. Hatta bir başkasıda farklı bir şekilde tarif edebilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

klh special var bende arylet karbon orta sertlikte herhalde

fh:tenergy 05

bh:f3

yorumum:bh tarafında sinüs selected kullanıyordum (sert hisli) yeni f3 lastikle (yumusak hisli)degiştirdim raket böyle daha iyi kıvama geldi. Bence tenergy05 arylet karbon tahtalarla uyumu daha iyi bu kombiyi profesyonel düsünen arkadaslara önerebilirim özetle hızlı ama cok hızlı bir kombi olmadı sahibini üzmez bence

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hepsinden birer tane tercih edebilirim.

Cebime para koyup, götürsünler beni bi masa tenisi marketine,

bak neler neler tercih ediyorum.

Bir de anket hazırlanırken bir nokta atlanmış. Şıklardan biri eksik:

"Hazır hisli tahta, sertliği hazır lastik"

En kötü kombi bile bu seçenekten daha iyi olabilir ama asla daha popüler olamaz ve daha çok satamaz.

Kombi de neymiş? Yaşasın hazır raket!

Hazır raket öğrenci dostudur.

Hazır raketi komşunun yaramaz oğlunun elinden kurtarmanız gerekmez. Arabanın bagajında unutsanız üzülmezsiniz. Bu bakımdan hazır raketler insanı stresse sokmaz.

Hazır raketi bulması da alması da kolaydır. Ne "Dear Dandoy..." diye mesaj yazmanız gerekir, ne de 10 senelik postacınızla papaz olursunuz. Git bakkaldan al bi tane. Mesela.

Hazır raketler çağımızın "Al Kullan At 2.0" kültür sürümünü tam destekler.

Hazır raketlerin üzerinde yazan herşey doğrudur. Spin 10 yazıyorsa spin gerçekten 10'dur. Hız 7 diyorsa o raketin hızı harbiden 7'dir. Kontrol 20 gösteriyorsa, iki gözüm önüme aksın eğer 20'lik kontrol yoksa o rakette.

Hazır raketler gazino ve kahvehane pinponunun bel kemiğidir, olmazsa olmazıdır. Lastikleri tabanı açılmış pabuç gibi sallansa da, kenarları fare kemirmiş gibi görünse de bu raketlerle ölümüne çekişmeli unutulmaz maçlar yapılır, çaylar kazanılır veya kaybedilir. Hak yerini bulsun diye de her sette raketler mutlaka değiştirilir.

Hazır raketler bir oyuncunun seviyesini ayna gibi yansıtırlar. Elindeki hazır raketle vızır vızır spin çeken bir çocuk gördüğünüzde, bilirsiniz ki bu çocukta yetenek vardır. Gidin alnından öpün.

Tüm hazır raket sevenleri 29 Şubat Dünya Hazır Raket Günü'nde, Taksim Meydanı'nda toplanmaya davet ediyorum.

Hazır raketler ööööl-mez!... poster_spam.gif

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hocam benim merak ettiğim hız veya his değil, galiba yavaş anladın, örneğin ben gergely gibi kaya sertlikte bir tahtada yumuşak lastik sevmiyorum, veya core cell all+ gibi soft bir tahtada sert çin lastiklerinin verdiği hissi de sevmiyorum, mesela senin t6 orta sertlikte bir tahta, onun üzerine ne tür lastik yapıştırdığında daha iyi performans gösteriyorsun

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hocam benim merak ettiğim hız veya his değil, galiba yavaş anladın, örneğin ben gergely gibi kaya sertlikte bir tahtada yumuşak lastik sevmiyorum, veya core cell all+ gibi soft bir tahtada sert çin lastiklerinin verdiği hissi de sevmiyorum, mesela senin t6 orta sertlikte bir tahta, onun üzerine ne tür lastik yapıştırdığında daha iyi performans gösteriyorsun

Orta sertlikte hisli tahta üzerinde orta sertlikte lastik ile aram iyi bu aralar.

İlk mesajımın sebebi, kullandığım tahtayı hangi sınıfa sokacağımı tam olarak bilmiyor olmam.

Donic baum carrerayı denediğini bildiğim için sorayım, bu tahtayı nasıl değerlendirirsin? Ben, hem hızlı (off) hemde yumuşak ve hisli buldum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

baum carrera'yı kısa bir süre de olsa kullandığım için az çok biliyorum, tahta için sert karakterde, off hızında ve hisli diyebilirim, sap yapısını beğenseydim kullanabileceğim bir tahtaydı, üzerinde yumuşak lastiklerle hiç beğenmemiştim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 7 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..