Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yedek Raketiniz Var Mı?

Bora

57 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Çantamda ara sıra hobi amaçlı defans yaptığım bir raket var ama tam anlamıyla yedek sayılmaz. Yani raketim kırılsa onunla devam etmeyi denerim tabi ki ama bir tarafı yasaklı tırtıl ne kadar kabul görür bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...
  • 1 month later...

Daha asıl raketim gelmedide şuan 2 tane yedek hazır raketim var =) Biri BTRFLY Yuki TBC401 diğeride BUTRFLY ın kıytırık br modeli :) hazır raket ne kadar yedek olursa artık :) inşallah ileride gerek duymam =))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Peki bir soru:

Önce belirteyim, benim yedek raketten anladığım şudur: Yedek raket, oynadığınız raketin tıpkısıdır. Eğer tahta veya lastiklerden biri, hatta sünger kalınlığı bile farklıysa o yedek raket değil, sahip olduğunuz farklı, ikinci bir rakettir.

Sorum şu: Seri üretim olanlarda bile bir tahta diğerinin tam olarak aynısı değilken, lastiklerde bile bir parti üretim diğerinden farklı olabiliyorken, özellikle çin lastiklerinde görülüyor bu mesela, asıl raketin aynısını oluşturmak ne derece mümkündür?

Eğer iki raketin birbirinin aynısı olamayacağını kabul ediyorsak, yedek raket oyuncuya ne ölçüde faydalı olabilir?

Tamam, maçtan önce raketin başına bir kaza gelmiştir yada testten geçememiştir, sporcu hemen çantadan alır yedek raketini, çıkar maça. Ama elindeki raket sürekli oynadığı, elinin alıştığı raketten farklı bir raket aslında. Bunun tahtası 88gr değil 90gr. Ara katmanların birinde raketin ortasına denk gelen bir ek yeri var mesela. 2.1mm diye alınan lastikler de aslında 2.134mm. Sonuçta bu oyun iki gramlık selüloid bir topla oynanıyor, salonun kapısı açık olsa, rüzgar esse bile fark ediyor, bunlar da fark yaratacaktır. Acaba kahramanımız yedek raketiyle çıktığı maçı alabilecek mi?

Fazla mı ince eleyip sık dokudum? Öküzün altında buzağı mı buldum? tongue.gif

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Peki bir soru:

Önce belirteyim, benim yedek raketten anladığım şudur: Yedek raket, oynadığınız raketin tıpkısıdır. Eğer tahta veya lastiklerden biri, hatta sünger kalınlığı bile farklıysa o yedek raket değil, sahip olduğunuz farklı, ikinci bir rakettir.

Sorum şu: Seri üretim olanlarda bile bir tahta diğerinin tam olarak aynısı değilken, lastiklerde bile bir parti üretim diğerinden farklı olabiliyorken, özellikle çin lastiklerinde görülüyor bu mesela, asıl raketin aynısını oluşturmak ne derece mümkündür?

Eğer iki raketin birbirinin aynısı olamayacağını kabul ediyorsak, yedek raket oyuncuya ne ölçüde faydalı olabilir?

Tamam, maçtan önce raketin başına bir kaza gelmiştir yada testten geçememiştir, sporcu hemen çantadan alır yedek raketini, çıkar maça. Ama elindeki raket sürekli oynadığı, elinin alıştığı raketten farklı bir raket aslında. Bunun tahtası 88gr değil 90gr. Ara katmanların birinde raketin ortasına denk gelen bir ek yeri var mesela. 2.1mm diye alınan lastikler de aslında 2.134mm. Sonuçta bu oyun iki gramlık selüloid bir topla oynanıyor, salonun kapısı açık olsa, rüzgar esse bile fark ediyor, bunlar da fark yaratacaktır. Acaba kahramanımız yedek raketiyle çıktığı maçı alabilecek mi?

Fazla mı ince eleyip sık dokudum? Öküzün altında buzağı mı buldum? tongue.gif

Bence yedek raket asıl raketin birebir aynı marka ve modellerinde olmalı. Tabiki malzemeler birebir aynı özellikte olmayabilir ama sonuçta asıl raketinizin özellikleri yedek raketde de yaklaşık aynı olacaktır. Mesela asıl raketde 64 varken yedek raketde 05 varsa oyun sırasında hatalar daha fazla olacaktır. Ama iki raketde de aynı malzemeler varsa yaklaşık aynı sonuçları alacaksınızdır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..