Jump to content
Masatenisi.org Forum

Fileye Takılan Toplar

Guest DarkPassenger

Recommended Posts

Arkadaşlar fileye takılıp file dibine düşen sayıları karşılamanın bir yolu yok mu? Yani balık sayı yemekten bıktım ayrıca insanın moralide bozuluyo.. sen o kadar hırsla oyna sonra top fileye takılsın ve file dibine düşsün sen dokunama.. yardımlarınızı bekliyorum.. !

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir muska yazdırıp dua okuttur. Olmadı hangi fileyse onu maç yapmadan önce bir hocaya götürerek okutup üflettir. Bu olay her oynadığın masada başına geliyorsa o zaman kendini de bir okutup üflettir.

Soru böyle olunca cevapta böyle olmalı sanırım. rolleyes.gif

Rakibinin topu hep fileden geçiyorsa o zaman filenin ipini biraz daha gerip, sert olmasını sağla. Olmadı birkaç mm fileyi yükselt. Veya spin yapıyorsan boş spin çek top direkt fileye gitsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar fileye takılıp file dibine düşen sayıları karşılamanın bir yolu yok mu? Yani balık sayı yemekten bıktım ayrıca insanın moralide bozuluyo.. sen o kadar hırsla oyna sonra top fileye takılsın ve file dibine düşsün sen dokunama.. yardımlarınızı bekliyorum.. !

şimdi file dibine bir, iki bilemediniz en fazla (ortalama olarak tabi) üç top düşer eger oyuna tutunur bırakmazsanız burada kaybettiginiz sayılardan daha cok sayı alırsıniz ama şöyle oldu boyle oldu derseniz daha fazla sayı kaybedersiz... eger bu durumu atlatıp oyundan düşmezseniz işte o zaman yapacagınız bir iki şey olabilir mesala profesyonel oyunculara bakmalıyız genelde bu tarz toplara (tabi fileye takılıp hemen düşenlere bir şey yapılamaz onu da belirteyim :gulumse: ) fileden sekenlere belirli bir süre içinde müdahale edilirse işte o zaman sayı alabilirsiniz mesele ise nasıl müdahale etmeli : hard girip hızsız yumuşak bir topa bu sekilde yetiştiginizde ya topu sizde file dibine kısa bırakabilir yada topu biraz daha kaldırarak yan kesik ile karşıya bırakabilirsiniz (en çok kullanılanı benim gözlemledigim kadarıyla) ya da topu uzun kesik olarak karşıya vermeye çalısabilirsiniz....

Ancak bu dediklerimin yapılabilmesi için tabi ki belli bir ayak hızına sahip ve zamanında topa yetişebilmeniz lazım...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Karşılanabilir olanları var olmayanları var.

Öncelikle balık olabileceği ihtimaline hazır olmak gerekiyor. Üst seviye oyuncuların maçlarını izlersen fileden gelen birçok topu karşıladıklarını göreceksin.

Bu tip toplara hazırlanmanın bir yolu, antrenman sırasında (mesela FH şutop çalışıyorsun)benzer bir durum ortaya çıktığında topu bırakmak yerine karşılamaya çalışmak olabilir. Bu tip topların egzersizi mümkün olmadığı için karşılaşılan ağdan gelen topları bulunmaz nimet diye değerlendirip karşılamaya çalışmak gerekir.

Bence daha zor olan balıklar masanın kenarına çarpan toplar. Orada artık söz bitiyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Teleskobik saplı tahtalar var onlardan alabilirsiniz. Şemsiye gibi düğmeye basınca uzuyor. Onlar biraz pahalı oluyor, onun yerine sapı uzun ama kısalmayanlar var onlar daha hesaplı. Yalnız onlarda bh / fh dönüşlerde sorun yaratıyor.

Şaka bir yana herşeyimiz tam da geriye düşünecek bunlar mı kaldı ? smile.gif

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Herkes güzel tavsiyelerde bulunmuş ama ben size balıkla mücadelenin masrafsız, idman gerektirmeyen ve en emin yolunu tarif edeyim. İlk balıkdan sonra avazınız çıktığı kadar bağırın, ağzınıza geleni söyleyin, raketi fırlatın, masaya vurun, panoları tekmeleyin. İkinci balıkta hiçbirşey söylemeden dosdoğru rakibin üzerine gidin, üstüne atlayıp yerde pataklayın. Maçtaki balık sorununuz çözülmüştür.

Yöntemin adı: "mazeretim var asabiyim ben"

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Topa dikkatli bakın ve top daha havalanırken vurmayın.Topun gelişine göre kurtarabilirsiniz.Belli bir süre sonra refleks olur.

Bu arada ongün abi senin senaryonda bir eksiklik var.Balık köpekbalığı-balina veya koruma altındaki bir türse.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Şansızsın arkadaşım ne diyelim :D . topu ıyı takıp et . fıleden balık sayıları nasıl cıkarabılırım sorusuna nasıl yanıt verılırkı =D .

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..