Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yeşilköy'de Masa Tenisi Oynayan Var Mı?

swan

Recommended Posts

Arkadaşlar, 25 senedir ne yeşilköy'de oynanacak yer bulabildim ne de bu tarafta oturan oynayacak birini bulabildim. İstanbul ne çorak bi yermiş böyle, türkiye ne çorak bir yermiş böyle... Tevekkeli değil, 13 sene boşuna ara vermemişim. 2. dünya savaşı konulu bir filmde, esir kampındaki yahudilere ss subayları çok büyük bir süprizimiz var size deyip raket ve masa getirmişlerdi. Burası esir kampından da betermiş meğer. Yok mu yeşilköy tarafında iyi oynayan birkaç kişi yahu? toplanıp masa alalım bari, apartman bahçesinde oynayalım olmazsa. Yola salona para dökmekten, trafikte zaman kaybetmekten bitap düştüm. help !

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Spor gelişmese de olur. Gelişmesin spor

MADDE 59 . – Devlet, her yaştaki Türk vatandaşlarının beden ve ruh sağlığını geliştirecek tedbirleri alır, sporun kitlelere yayılmasını teşvik eder.

Kıçı yamalı 3. dünya ülkelerinin hepsinde olduğu gibi bizim anayasamız da yalan söylüyor. Belediye vergi alıyor devlet vergi alıyor, spor yapacak ufacık bir alanı bile yapmıyor. Bizim tarafta (bakırköy, yeşilköy, ataköy, yyenimahalle) doğduğumdan beri (35 yaşındayım) 3 - 5 tane ücra köşelere basketbol sahası yapmak dışında spor adına tek bir çivi çakılmamıştır. Nüfus o zamandan beri kimbilir % kaçbin artmıştır. Sözde Bakırköy belediyesi, bütçesi en büyük belediye.

Bu durumu en uygun dille anlatan bir mail attım, artık lise bahçelerinden hademeler tarafından basketbol oynamıyayım diye kovalanacak yaşım da geçti, 25 sene önceki gibi İstanbulun bir diğer ucuna masatenisi oynamaya gitmek istemiyorum, kendi semtimde oynamak istiyorum dedim, cevap bile vermediler.

Devlet oynama diyor. Bu ülkeye bi hayrın dokunmayacaksa oynama.. Yol gösteriyor, direnme işte oynamanı istemiyoruz, sen de git geri kalanlar gibi götü göbeği büyüt işinin başına otur diyor. İş te yok? geber diyor. Senin devrin geçti... Alttan 3000 -5000 tane doğuyor her gün zaten yer kalmadı diyor.

Peki oynayanlara, oynamasına izin verdiklerine ne diyor?

Rahat

Hazırol

Masa tenisiii

Oyna!

Hah bu durumda cem zeng 11-0 yada 0-11 yeinilmiş benim umurumda değil diyorum, orada hazırolu bozup konuşanlar oluyor "Bu bizim için önemli" diyorlar

neyse yazdıkça yazasım geliyor. durmalıyım

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sıkın dişinizi biraz. Ben birkaç sene içinde masa tenisi oynayamamaktan iyice fıttırıp, Forrest Gump gibi koşmaya başlayacağım. Bana katılırsınız, beraber koşarız. Burdan çıkar, güneye doğru koşmaya başlarız. Akdeniz'e gelince döner, kuzeye doğru koşarız. Karadeniz'e gelince durur, dönüp yine güneye doğru koşmaya devam ederiz. Böyle birkaç tur attıktan sonra gazeteciler farkedip, peşimize düşer artık. Sorarlar, ne için koşuyorsunuz? Dünya barışı için mi? Yardıma muhtaç çocuklar için mi?... O zaman deriz: Başka çaremiz kalmamıştı. Spor yapmak istedik!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Dıgıl.. muff. (destek için teşekkürler hocam)

Ne güzel bir konu, kondu güzel oluncada destek vermemek de elde değil...

Akmerkez, İstinye Park ve benzer ıvır zıvır yerler git, üzme kendini bu yerler kesmez ise açılım için dersek Reyna, Laylal'ya uzanıver.. Dertlerimiz hep böyle güzel olsun, önemli olan bu yerler kapanmasın ki bizlerde dünya standartlarını yakalıyalım...

Aslında hımbıl, tombul, sinamiki olan insanları severim diyecekti M. Kemal Atatürk..

Allahım ne olur bizlere televolesiz ortamların eksikliğini gösterme..

Devletimizde vatandaşım atlayıp zıplayıp yorulmasın diye spor salonları açmıyor çaktırmadan bizleri düşünüyor. Milli Takım için sporcumu şart..?? Bunları düşünmeyin bile beyler basar parayı alırız.

Yardımcı ve aydınlatıcı olduysam ne mutlu bana hocam..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu ülke varsa yoksa futboloynar bütün hayatlarını futbola bağlarlar.Her adım başı bir halı saha vardır.Herşeyden önemlidir futbol bu ülkede annemizden babamızdan çok severiz futbolu.O spor için kavgalar eder birbirimizi öldürürüz.Ancak bu ülkede Futbolun bu kadar sevilmesine rağmen hala gelişmemiştir bu güzide sporumuz.Bu spor bizim artık ata sporumuz olmuştur.O yüzden çok fazla teşvik vardır çünkü parası boldur.Eğer futbolcu olursan okumana adam olmana gerek yoktur.Bu ülkede masa tenisi hiçbir zaman gelişmeyecek ancak hobi sporu olarak bizim tarafımızdan oynanmaya devem edecek o kadar.Çünkü bizim ülkemiz için daha önemli sporlar var.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 8 months later...
  • 1 month later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 18 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..