Jump to content
Masatenisi.org Forum

Lastik

ararat1973

Recommended Posts

Orta sertlikte süngerli (1.9 yada 2.0mm), yapışkansız ve yumuşak üst lastiği olan bir lastik önerebilirmisiniz, örnek olarak sriver fx üst lastiğinden daha yavaş daha yumuşak üst lastik olacak. Eski nesil lastikler dahil. Ucuz alternatifler tercihtir:). Malesef bir çok ürün için üst lastik hakkında bilgi verilmiyor. Bh im çok kötü, bu tür bir kontrollü hisli lastik ile belki bir miktar ilerleme kaydedebilirim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sriver'dan az daha hızlı olsun dersen kesinlikle vega europa'yı dene derim, orta sertlikte, yapışkansız, dayanıklı, bol spinli, kontrollü bir lastik,

başka alternatif olarak yine sriver'dan biraz daha hızlı olan jo silver, desto f2, plazma 380, alternatif olarak düşünebilirsin sriver'dan daha yavaş olarak benim favori lastiklerimden xiom yanus

europa kısa süreliğine indirimde (ayın 15ne kadar), yine plazma ve yanus uygun fiyatlı lastikler,

çin lastiği dersen haifu shark2 yumuşak süngerli, yapışkansız, dayanıklı çok kaliteli bir lastik, hem de ucuz, bendeki kısa süre kullandığın için pek bir şey anlamamış olabilirsin, en az 3-5 antrenman kullansan daha sağlıklı fikir edinebilirsin

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Palio HK1997 Biotech. 36-38 ve 39-41 derece süngerlilerinden biri olabilir.

HK 1997 bio nun 2.0 mm si varmı? Ben sadece 2.2 mm si var biliyorum. Bende zap biotech var, istediğim kriterlere uygun ama 2.0 mm yok. Turushan hocanın önerdiği shark II de iyi ama 2.2 var sadece.

Öneriler arasında Tackiness drive, mark v gps ( üst lastiğinin sertliği?), banda sigma (dandoyda ittf onayı yok deniyor, bir de üst lastiği yapışkanlımı bilmiyorum).

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Butterfly Flextra tavsiye edebilirim. 1.9 veya 1.7mm olanları backhandinizi geliştirmenizi sağlayabilir.

Çok yumuşak lastikler yerine orta sert ve kontrollü lastikler de tercih edebilirsiniz. Palionun onlarca modelleri arasından tercihte zorlanırsanız herhangi bir 1.8 veya 2.0 modelini tercih edebilirsiniz.

Reactor Carbor'da bu kategoriye girebilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Butterfly Flextra tavsiye edebilirim. 1.9 veya 1.7mm olanları backhandinizi geliştirmenizi sağlayabilir.

Çok yumuşak lastikler yerine orta sert ve kontrollü lastikler de tercih edebilirsiniz. Palionun onlarca modelleri arasından tercihte zorlanırsanız herhangi bir 1.8 veya 2.0 modelini tercih edebilirsiniz.

Reactor Carbor'da bu kategoriye girebilir.

Turushan hocamın söylediği samba yı düşündüm bir ara ama baktım bir iki siteye, sadece max kalınlıkta vardı.

Palio lastikler hakkıda hiç bilgim yok. Ağırlıkları, üst lastiklerinin yapışkanlığı-sertliği...

Firmalar malesef lastik hakkında yeterince açıklayıcı bilgi vermiyorlar. Sadece hız, spin, kontrol, bazende sünger sertliği. Oysa sünger haricinde birde üst lastik var. Yapışkanlımıdır, sertmi yumuşakmı, kalınlığı, elastikiyeti vs... Bu bilgiler verilse lastiği denemeden bilgi sahibi olabilirdik.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

CJ8000 konusunda aynı fikirdeyimblink.gif

Tabi meselenin özü benim bh imin bozuk olması. Yoksa bh im iyide layık lastik arıyorum değil tabikifrust.gif

Galaxy T6 tahta üzerinde 1.9 sriver (normal) kullandığımda hızlı geliyor. 2.0 skywing kullandığımda iyi, yani lastiği ait olumsuzluklar azalıyor. Birde gelen spinden daha az etkilenmesi için yapışkansız olsa sanki daha iyi olacak gibi. Ama oyunumu beklediğim kadar etkilermi aynı lastiğin yapışkansızı, hiç bilmiyorum, sadece bir beklenti.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Necati abi,ben de aynı dertten muzdaribim aslında..Bir türlü backhand'im için uygun lastiği bulamadım..Tabi benim protez backhand'im için üretilmiş bir lastik olduğunu sanmıyorum..El yapımı tahtalar şu aralar pek moda,birileri de el yapımı lastik üretse keşke,biraz ondan biraz bundan koysa ne güzel olurdu :fildir:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

HK 1997 denemedim ama nedense içimde, yasaka zap biotech e çok yakın olduğuna dair bir his var. Böyle bir his nasıl oluşur bu da ayrı bir mesele dry.gif

Kişiye özel, nokta atışlı bh lastiği yaparlarsa bu iş tamamdır. Hemen alıp imzamıza ekleriz.rolleyes.gif

Çağan, bulunduğun yer açısından çok şanslısın, oynayabileceğin salonlar, her seviyeden birçok oyuncu. Kıymetini bil, çalışıp bh ini düzeltebilirsin. Ben masa tenisi oynabilmek için sürekli bir öğretmen bulmak zorundayım, okulu açsında oynayalım diye. Kapalı spor salonu yapıldı ilçemize bu sene, KAPALI.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

Hocam aradığınız lastik Tackiness c2 gibi duruyor. 1.8 ide var 2mm side. Biraz yavaş(fazla değil) ama topu masanın üzerine elle atmış kadar isabetli vurursunuz. Spini de çok iyi. sadece off tahtaya önermiyorum.

Ömrü de baya uzun

Sriver 1.9 kullanmaya başladım. Hızlı gelir diye düşündüğüm için kullanmıyordum ama oynandıkça alışılıyor. (Yani oynadıkça bh im azar azar düzeliyor).

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 86 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..