Jump to content
Masatenisi.org Forum

Butterfly

Guest Ozary

Recommended Posts

sevgili ozary, öncelikle ne tarz bir oyuncu olduğunu söylemen gerekiyor. yoksa sana kimse lastik ve tahta konusunda bir öneride bulunamaz. bulunsa da yanlış yapmış olur. başlıktan anlaşılacağı üzere butterfly marka bir raket oluşturmak istiyorsun. butterfly'ın bırak diyarbakır'ı istanbul dışında hiç bir ilde mağazası yok.(bildiğim kadarıyla) koskoca ankara'da bile yok ki biz de istanbul'dan sipariş vermek zorunda kalıyoruz. istanbul'da enderspor ve spinspor butterfly marka ürünler satıyor. sitelerinden gerekli bilgilere ulaşabilirsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

@Anxious

ankara'da isen benim bildigim bir yer var butterfly lastik ve tahta saglaman icin: kızılay'da ülkealan pasajı'nda Sargın Spor.

ne kadar bol çeşit var dersen fazla iddialı bir cevap veremem sana gordugum kadarıyla ama sonucta daha cok alındıkça oradakiler de daha fazla çeşit ve daha ucuz fiyat sağlar gibime geliyor. sonuçta bayilik sistemi böyle çalışır.

bunun dışında Tsubasa'nın bana verdiği bilgiler üzerine Andro ve Donic satan hocalar da var ankara' da. onlara da cep telefonları vasıtasıyla ulaşmıştım ben.

@Ozary

bence de spinspor yardımcı olur size, ben zamanında kendilerine mail atıp ellerindeki malzemelerin fiyatlarını faks çekmelerini rica etmiştim, hemen birkaç gün içinde cevap geldi. ülkemizde, yerinden kalkıp iki metre ötedeki fiyat listesinden ürün fiyatına bakmaya üşenip "... civarı" fiyat veren satıcılar olduğunu da göz önüne aldığın zaman spinspor oldukça ilgili bu konuda.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bayilik yapmayan magazalardan urun almayin bence mesela ulkealan falan demissiniz, oradakiler munferit olarak getiriyorlar, iki kati fiyata satiyorlar. ya dediginiz gibi bayilik yapan hocalari deneyiniz ya da 1 haftadan fazla beklemek kaydiyla internetten alisveris yapiniz. Bu arada ozary eger yeni basliyorsan allround bir tahta dene, parayi vermeden once internette istedigin urun hakkinda detayli bir arastirma yap bence.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Haum

tabi ben bu yönünü bilmiyorum dogru olabilir. sadece orayı görünce haber vermek istedim.

@Ozary

foruma yeni yeni girmeye başladığım için yeni öğrenmeye başladım ayrıntıları, 2.el bölümümüze baktınmı? bence iyi takip et orayı, gercekten uygun imkanlar yakalayabilirsin. ben galiba bugünlerde malzeme alacağım orası aracılığıyla. kesinleşirse buraya da yazarım ayrıntıları. sonuçta iki taraflı anlaşmaya ve bir kargoya bakar yurtdışı kadar da beklemessin, hem bakarsın bir internet alışveriş sitesinden daha çok güvenebileceğin birini bulabilirsin 2.el'de, çünkü ben çok kısa zamanda buradaki insanların çoğunun kar amacı gütmediğini anladım.

kolay gelsin..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bayilik yapmayan magazalardan urun almayin bence mesela ulkealan falan demissiniz, oradakiler munferit olarak getiriyorlar, iki kati fiyata satiyorlar. ya dediginiz gibi bayilik yapan hocalari deneyiniz ya da 1 haftadan fazla beklemek kaydiyla internetten alisveris yapiniz. Bu arada ozary eger yeni basliyorsan allround bir tahta dene, parayi vermeden once internette istedigin urun hakkinda detayli bir arastirma yap bence.

Haum arkadaşımız çok doğru söylüyor,kesinlikle alacağın ürünlerin fiyat araştırmasını yap bence de.Şu andaki lastik ve raketlerimi 1 yıl önce bahsettiğiniz yerdeki o satıcıdan almıştım ,çok sıkı pazarlık yaptığımı sanmıştım, daha sonra internetten yaptığım küçük bir araştırmayla acayip kakaladığını hissettim hala unutamıyorum ,iki hafta önce şöyle bir fiyatları sormak için aynı yere gittim:))))) istediği fiyatları burada yazmaya elim varmadı arkadaşlar(belki etik açıdanda doğru olmayabilir) ama mukayese etmeniz açısından primorac karbon için 180 YTL fiyat verdi,buyrun karar sizin.

saygılar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hiç bilmiyordum böyle olduğunu, o zaman bundan sonra kimseye önermem.

gerçi bu hafta yapıştırıcı karşılaştırması yaptım fiyat olarak orayla birkaç hocanın sattıkları arasında, özdeş gibi olan yapıştırıcılar için (aynı tür, aynı gramaj) yaklaşık aynı fiyatı verdi bir hoca ve o dükkanın sahibi.

ama sen böyle diyorsan diyecek birşey yok..

kolay gelsin..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Arkadaşlar,

Fiyat konusunda aslında bu siteye abone olduğunzdan beri sorun yaşamamanız gerekir. Basit bir tabirle, "şu tahta kaça bulunur, bu lastik kaça?" gibi sorular sorsanız bile yanıt alabilirsiniz. En azından kıyaslama yapabilirsiniz.

Eğer istanbul'da iseniz Butterfly, Donic, Andro, Double Happiness, TSP, Stiga; Yasaka ve bilumum malzeme satan satıcılara ulaşabilirsiniz. Eğer İstanbul'da değil iseniz istediğiniz malzemeleri belirler sonra kaça malolur gibisinden bir soruyu sorabilirsiniz.

Hatta yazdıklarımızı okuyorsanız yurtdışındaki bazı sitelerin fiyatlarınında çok uygun olduğunu görürsünüz.

Eğer daha önce malzeme satan kişilerin isimlerini ve telefon numaralarının yazılı olduğu forum bölümünü bulursanız direkt satıcıyla birebir konuşabilirsiniz.

Bu arada İstanbul dışında olupta malzeme almak isteyen herkes bana yazıp araştırma yapabilir. Çünkü bende oyuncu olduğum için kim nerede ucuz satar ve daha yeni gelmiş takip etmeye çalışırım. Tabii ki bu en ucuzu ben bulurum demek değil öyle bir iddiamda yok zaten. Sadece size bir fikir veririm sizde karşılaştırırsınız. Hangi taraftaki fiyat işinize gelirse oradan alırsınız. Çünkü satıcıların çok az olduğu bir ortamda birçok yan satıcı da ne fiyata tutturursa o fiyata satmaya çalışıyor. Ama artık devir teknoloji devri. Birbirimizin bilgilerinden ve birikimlerimizden yararlanmamızda fayda var.

Sevgiler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Saadettin Bey'in söyledikleri şu an için en mantıklı yol bencede,bu foruma üç beş ay önce üye olsaydım raketimi çok daha ucuza maledebilecektim.Neyse hayatta en pahalı şey tecrübeymiş sözünü doğrulamış olduk.Fakat bu yurtdışı sitelerden satın alım konusu nedense bende hep çekinceli kalıyor, çok güvenemiyorum açıkcası..bu konuyla ilgili forumdaki hemen hemen her yazıyı okudum,alanlar var.

Ama vergiydi ,yok yollama masrafıydı,yok gümrükte bir sorun olur munun üstüne bir de kredi kartı güven konusu olunca benim biraz gözüm korktu gibi.Zaten bunları hesaba kattığınızda nerdeyse İstanbul fiyatlarına ulaşıyorsunuz .

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

... Fakat bu yurtdışı sitelerden satın alım konusu nedense bende hep çekinceli kalıyor, çok güvenemiyorum açıkcası..bu konuyla ilgili forumdaki hemen hemen her yazıyı okudum,alanlar var.

Ama vergiydi ,yok yollama masrafıydı,yok gümrükte bir sorun olur munun üstüne bir de kredi kartı güven konusu olunca benim biraz gözüm korktu gibi.Zaten bunları hesaba kattığınızda nerdeyse İstanbul fiyatlarına ulaşıyorsunuz .

Yollama masrafi Avrupa sitelerinde cok az, ayrica kimi yer Turkiye'ye indirim de yapiyor, zira fiyatlari AB icin yazmis oluyorlar, bize de haliyle ekstra indirim geliyor. Gumruge girme sans isi, yollayan firmanin nasil yolladigi ile alakali, gumruge tabii mal diye yollarsa o zaman gumruge giriyor, ama merak etme birsey odemiyorsun, burokrasi var, gereksiz zaman kaybi, ama raket, top vs falan gorunce adamlar gulup geciyorlar :fildir: Kredi karti meselesine gelince: Her zaman sanal kart kullanmak mumkun, hesabindan aktardigin para ile kullaniyorsun, tek seferlik oluyor ve ayni zamanda miktari sen belirledigin icin de ekstra cekmek mumkun degil... Ben internetten 2-3 kere aldim, hicbirinde sorun yasamadim...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

peki hem fiyat hemde bu gümrük işinin pürüzsüz olduğu hangi alışveriş sitesini önerirsin Arsun?Sen hangi siteden aldın mesela?Biraz bilgi verirmisin?

Gumruk isinin puruzsuz olmasindan kastin, eger gelen malzemenin gumruge girmemesi ise eger, o zaman ben o konuda sanssizdim, Scholer-Micke'den istedim, gumruge girdi, ama site fiyatlarindan ekstra bir indirim gelmisti bu AB meselesi yuzunden. Ping-pong.com ve paddlepalace.com'dan arkadaslarla ortak alisveris yapmistik, zira onlarin gonderme masrafi daha cok (Atlantik'in obur tarafinda olduklarindan), ama onlar yollayinca gumruge girmiyor... vrocosport'tan hic almadim, ama bu sitede alisveris yapan sadece Haum degil, bildigim kadari ile begeniyorlar orayi uyelerimiz... ping.pong.com'un getirme suresi ile paddlepalace ayni gibiydi, 2-3 gun cekiyor sadece... 20 $ civarinda idi gonderme, ama cok da guzel kombo opsiyonlari var iki sitede de. Eger 2 lastik bir tahta alacaksan, o zaman oralara da bak, cunku kombo indirimlerinden epey kurtariyorsun...

Yapistirici internetten siparis etme bence, zira cogunlugu ucak ile tasinamiyor, gereksiz bir siparis olur. Ama tasinabilenlerden (uzun sureli yapistiricilar) isteyabilirsin, onlar da daha fiyatli maalesef.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arsun öncelikle verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.Paddlepalace'ı ilk kez gördüm,

bu combo'lar tahta ve iki lastik bir arada olanlar di mi? ve oradaki opsiyon verdiği lastikleri sen tercih ediyorsun sanıyorum?Birde Butterfly kombinasyonu hiç yok gördüğüm kadarıyla :(:

Evet, sen istedigin lastikleri seciyorsun, bu guzel bir ozellik tabii. Butterfly kombosu yok, zira burda Butterfly zaten cok pahali, alinmaz bile. Buna mukabil Stiga kombolari Turkiye'den veya Avrupa'dan alacagin fiyatlara gore daha ucuz. Gerci galiba zam geldi son 6 ay icinde ama, yine de daha hesapli. Bazi lastikler icin de ekstra 5$ falan aliyorlar bu arada ama onlar gercekten az ve de zaten pahali lastikler Vstage, Magna falan gibi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 55 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..