Jump to content
Masatenisi.org Forum

Bh Spin

Guest burakgüngör

Recommended Posts

Backhand spin vuruşunu gerçekleştirmek için yerine getirilmesi gereken koşullar son derece basittir:

1. Vuruş için raketin backhand yüzünü kullanmak

2. Topu ıskalamamak

3. Topa spin vermek

4. Topu filenin üzerinden masanın karşı tarafına geçirmek

Bu basitliğe karşın, Backhand spin masa tenisinde en zor öğrenilen vuruşlardan birisidir. Masa tenisini yardım almadan, zor yoldan öğrenen bir oyuncunun bu vuruşu yapabilmesi için şu aşamalardan geçmesi gerekir:

1. Aşama : "Ne var yaa ben de yaparım" aşaması

2. Aşama : "Raketim güzel değil ondan yapamıyorum" aşaması

3. Aşama : "Raket iyi de bende hata var herhalde" aşaması

4. Aşama : "Bu backhand spin zormuş harbiden" aşaması

5. Aşama : "Backhande pütür mü taksam acaba" aşaması

6. Aşama : "Pütürden vazgeçtim" aşaması

7. Aşama : "Aman ya hep topu ıskalıyorum" aşaması

8. Aşama : "Top bi parmağıma çarpıyor bi raketin kenarına çarpıyor deli olcam" aşaması

9. Aşama : "Youtube'daki videoları izledim, adam şöyle yapıyor" aşaması

10. Aşama : "Aslında hep maç değilde biraz da antrenman yapmak lazım" aşaması

11. Aşama : "Sizinle antrenman yapa yapa benim de bh biraz gelişti" aşaması

12. Aşama : "Antrenmanda yapıyorum, maçta yapamıyorum" aşaması

13. Aşama : "Maçta da tek tük çekmeye başladım" aşaması

14. Aşama : "Maçta fena değil ama çoğunu sallıyorum" aşaması

15. Aşama : "Topu önüme almam lazım ama ayaklar çalışmayınca olmuyor" aşaması

16. Aşama : "Büyük, uzun hareketle bh spin çekmeye alışmışım, 3. 4. spinde topu yakalayamıyorum" aşaması

17. Aşama : "Benim backhand oturdu. Bi kondüsyon eksiğim var" aşaması

18. Aşama : "Ben backhandden her topa çekerim. Babalar gibi çekerim hem de" Ben oldum aşaması

19. Aşama : "Backhand spin mi? Kendi çapımda yapıyorum işte bişeyler" Tevazu aşaması

20. Aşama : "Moralini bozma delikanlı. Senin yaşındayken ben hiç yapamıyordum. Çalışa çalışa düzelecek." Başkalarına yardım aşaması.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sağolun güzel açıkladınız yapıyorum ama karşıya zayıf gidiyor.Zamanla olur inşallah sağolun

Burak Kardeşim, Ongun arkadaşımız çok esprili ve sempatik birisidir. Umarım yazdıklarından dolayı alınmamışsındır. İşin doğrusu, bh spin masa tenisinin en zor vuruşlarından birisidir. Öyle forumda anlatmakla bu iş olmaz mutlaka birinin sana göstermesi ve izlemen gerekir. Çok çalışmayla oturtulacak bir vuruştur. Bundan dolayı acele etme zamana bırak derim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Burak Kardeşim, Ongun arkadaşımız çok esprili ve sempatik birisidir. Umarım yazdıklarından dolayı alınmamışsındır. İşin doğrusu, bh spin masa tenisinin en zor vuruşlarından birisidir. Öyle forumda anlatmakla bu iş olmaz mutlaka birinin sana göstermesi ve izlemen gerekir. Çok çalışmayla oturtulacak bir vuruştur. Bundan dolayı acele etme zamana bırak derim.

Teşekkür ederim Mehmet abi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın Ongun Bey abi

Banada seyirci nasıl olunur, neler yapması gerek, nerede durması gerek, maç esnasında nasıl el kol hareketi yapacak, nasıl bir ses çıkaracak gibi nacizane tavsiyelerde bulunurmusunuz... Maçlara genelde gidiyorum ama ot ot oturmaktan başka yaptığım bir şey yok.. Hani azıcık hareketli olsam iyi olur. Ülen ne biçim çaktı şu kütün güzelliğine bir bak mı diyecem ses olarakta abovvv gibi nasıl olur. Şık dururmu bu tür davranışlar.. Yürü git senden seyircide olmazmı diyorsun..

Dört gözlen yazılarını bekliyorum beni boş geçme küstürtme kendine.

Sevgilerimle artııı saygılarımla.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın Ongun Bey abi

Banada seyirci nasıl olunur, neler yapması gerek, nerede durması gerek, maç esnasında nasıl el kol hareketi yapacak, nasıl bir ses çıkaracak gibi nacizane tavsiyelerde bulunurmusunuz... Maçlara genelde gidiyorum ama ot ot oturmaktan başka yaptığım bir şey yok.. Hani azıcık hareketli olsam iyi olur. Ülen ne biçim çaktı şu kütün güzelliğine bir bak mı diyecem ses olarakta abovvv gibi nasıl olur. Şık dururmu bu tür davranışlar.. Yürü git senden seyircide olmazmı diyorsun..

Dört gözlen yazılarını bekliyorum beni boş geçme küstürtme kendine.

Sevgilerimle artııı saygılarımla.

ktm

Teşvik için teşekkürler Selim abi ama pek yazasım yok bu aralar. Foruma giriş bile yapmadan yazılanları okuyup çıkmanın rahatlığını keşfettim. Sürekli bişeyler icat edip yazmak beni yoruyormuş meğer. Şimdi gel keyfim gel...

Sevgiler saygılar +1

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu video da sanırım 19.aşamada.

Çok mütevazidir Kreanga.

http://www.youtube.com/watch?v=ywG5kmOCfWE

Bu videoyu her gördüğümde Kreanga'nın sağ kolu ile sol kolu arasındaki orantısız kas yapısı gözüme takılıyor. Bu arada benim backhand protez olduğundan buradaki aşamaların hiçbirinde değilim. :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Backhand spin vuruşunu gerçekleştirmek için yerine getirilmesi gereken koşullar son derece basittir:

1. Vuruş için raketin backhand yüzünü kullanmak

2. Topu ıskalamamak

3. Topa spin vermek

4. Topu filenin üzerinden masanın karşı tarafına geçirmek

Bu basitliğe karşın, Backhand spin masa tenisinde en zor öğrenilen vuruşlardan birisidir. Masa tenisini yardım almadan, zor yoldan öğrenen bir oyuncunun bu vuruşu yapabilmesi için şu aşamalardan geçmesi gerekir:

1. Aşama : "Ne var yaa ben de yaparım" aşaması

2. Aşama : "Raketim güzel değil ondan yapamıyorum" aşaması

3. Aşama : "Raket iyi de bende hata var herhalde" aşaması

4. Aşama : "Bu backhand spin zormuş harbiden" aşaması

5. Aşama : "Backhande pütür mü taksam acaba" aşaması

6. Aşama : "Pütürden vazgeçtim" aşaması

7. Aşama : "Aman ya hep topu ıskalıyorum" aşaması

8. Aşama : "Top bi parmağıma çarpıyor bi raketin kenarına çarpıyor deli olcam" aşaması

9. Aşama : "Youtube'daki videoları izledim, adam şöyle yapıyor" aşaması

10. Aşama : "Aslında hep maç değilde biraz da antrenman yapmak lazım" aşaması

11. Aşama : "Sizinle antrenman yapa yapa benim de bh biraz gelişti" aşaması

12. Aşama : "Antrenmanda yapıyorum, maçta yapamıyorum" aşaması

13. Aşama : "Maçta da tek tük çekmeye başladım" aşaması

14. Aşama : "Maçta fena değil ama çoğunu sallıyorum" aşaması

15. Aşama : "Topu önüme almam lazım ama ayaklar çalışmayınca olmuyor" aşaması

16. Aşama : "Büyük, uzun hareketle bh spin çekmeye alışmışım, 3. 4. spinde topu yakalayamıyorum" aşaması

17. Aşama : "Benim backhand oturdu. Bi kondüsyon eksiğim var" aşaması

18. Aşama : "Ben backhandden her topa çekerim. Babalar gibi çekerim hem de" Ben oldum aşaması

19. Aşama : "Backhand spin mi? Kendi çapımda yapıyorum işte bişeyler" Tevazu aşaması

20. Aşama : "Moralini bozma delikanlı. Senin yaşındayken ben hiç yapamıyordum. Çalışa çalışa düzelecek." Başkalarına yardım aşaması.

Abi ben 20. aşamayıda geçtim. bundan başka son bir aşama var. O da Kreanga'dan daha iyi olmak :) Sanırım yapabilcem bunu :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 9 months later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 12 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..