Jump to content
Masatenisi.org Forum

Parafin Nedir?(Yardım)

Recommended Posts

parafin=paroil=kandil yağı=kandil yakıtı

parafin yapıştırıcı olarak kullanılmaz, aksine yapışkanı en iyi çözücülerdendir, lastikte birikmiş solusyon artıklarını çok güzel temizleyebilirsin, masa tenisindeki esas kullanım amacı yapışkanı çözmek değil, süngeri genleştirip gergin hale getirerek lastiğin hızlanmasını sağlamak, ayrıca süngerin yumuşamasına da neden olduğundan sert süngerli lastiklerde çok işe yarıyor

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hocam burada kandil yağı bulamıyorum kime kandil yağı desem gaz yağıyla aynıdır diyor(gaz lambalarında kullanılıyor ikiside)acaba aynı etkiyi gösterir mi dedim?.ayrıca bunu lastiğin her tarafına uygularsam lastik yine taşacak sadece bir kısmına uygularsam çok saçma olacak diye düşünüyorum lastiği büyük haliyle kesip fazlalıkları alıp tam olarak kesecem diyorum sonra zaten tekrar parafin uyguladığımda aynı oranda genişleyecektir yanlış mıyım?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

gaz yağı ile parafin aynı şey mi bilmiyorum, bence riske atma, istersen küçük bir şişe parafin gönderebilirim

uygulama lastiğin her tarafına eşit olacak şekilde yapılmalıdır, etkisi yaklaşık 2 haftada kayboluyor, bunu oynarken farkedebiliyorsun, söküp tekrar uygulaman lazım, sert çin lastikleri için deneyimlerime göre ideal olan 2-3 kat uygulamaktır (japon lastikleri sert olsa bile 3 kat kaldıramayabiliyor, bryce'a 3 kat parafin sürdükten sonra lastik pörsüdü ve kendi özelliğini yitirdi diyebilirim)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 11 months later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..