Jump to content
Masatenisi.org Forum

Sizce Konrol Ve Hız Ne Demektir?ve Yeni Başlayanlar Için Hızlı Raketin

Guest donik

Recommended Posts

Bu yazıcağım konunun yeni kombiye geçenler için iyi olmasını umut ediyorum.Sizce konrol ve hız ne demektir?Ve yeni başlayanlar için hızlı raketin negatif yönü nelerdir.(sizce)Bence kontrol raketimi kullanabilme yetisi ve raketin vurma varyasyonlarıdır.Hız ise benim atıcağım şutun gücüdür.Yeni başlayanlar off+ vb...hızlı tahtalarla oynarlarsa tekniklerini bozarlar.Çoğu kişi ben bozmam der çünkü tekniğini bozmanın ne demek olduğunu bilmez.Bence tekniğini bozmak lafı ile kastedilen şey defansı minimumda tutmak gerektiğidir.Yeni başlayan üyelerin en hızlı vuruşu şuttur.Bazen blok yapar,bazen keserler.Ama bu tahta ile bu vuruşların neredeyse hiçbiri müsait değildir.Bide o tahtalar çok sıçrattığı için topu kesemezler.Eğer all+ veya off- bir tahta ile oynarlarsa her türlü vuruşu yapabilirler.Sizin de öznel yorumlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Siz tahtanın hızını ve kontrolunden bahsediyorsunuz. Bunun yanında lastiklerin ve sporcuların hızları ve kontrolleri vardır. Ben sporcuların hızlarından basedeceğim. Yeni başlayan bir sporcunun top hız algılaması ile dünya şampıyonunun top kontrol hızlarını çok farklıdır. Örneğin bazıları hızlı atılan bir servisi bile kontrol edip gerekli müdahaleyi yapamazken dünya şampıyonları birbirlerinin şutlarına veya fast spinlerine kontra şutlar ve fast spinler yapabiliyorlar. Top hızına alışmak için özel antreman çeşitleri mevcut.

Yeni başlayanlar içinde iyi oyuncular içinde tahta ve lastik seçimi çok önemlidir. En pahalı tahta, en pahalı ve en kalın lastik hiç bir zaman her oyuncu için en malzemeler değildir. Yeni lisanslı bir oyuncumun daha önce oynadığı kulüplerde en kalın lastiklerle oynatmışlar, bana gelince hemen lastiklerini değiştirdim. Geçen sene set alamadığı sporcuları bu sene yenmeye başladı. Masa tenisini hakikaten bilen kişiler sizlerin oyun tarzınızı gördükten sonra kullanacağınız malzemeleri önermesini sağlayınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Siz tahtanın hızını ve kontrolunden bahsediyorsunuz. Bunun yanında lastiklerin ve sporcuların hızları ve kontrolleri vardır. Ben sporcuların hızlarından basedeceğim. Yeni başlayan bir sporcunun top hız algılaması ile dünya şampıyonunun top kontrol hızlarını çok farklıdır. Örneğin bazıları hızlı atılan bir servisi bile kontrol edip gerekli müdahaleyi yapamazken dünya şampıyonları birbirlerinin şutlarına veya fast spinlerine kontra şutlar ve fast spinler yapabiliyorlar. Top hızına alışmak için özel antreman çeşitleri mevcut.

Yeni başlayanlar içinde iyi oyuncular içinde tahta ve lastik seçimi çok önemlidir. En pahalı tahta, en pahalı ve en kalın lastik hiç bir zaman her oyuncu için en malzemeler değildir. Yeni lisanslı bir oyuncumun daha önce oynadığı kulüplerde en kalın lastiklerle oynatmışlar, bana gelince hemen lastiklerini değiştirdim. Geçen sene set alamadığı sporcuları bu sene yenmeye başladı. Masa tenisini hakikaten bilen kişiler sizlerin oyun tarzınızı gördükten sonra kullanacağınız malzemeleri önermesini sağlayınız.

Bende bu sorun ile sıkça karşılaşıyorum.Adamın biri blok ve kesme oynuyo.Tahtası werner schlager tamca 5000 lastikleri brycespeed'e tenergy 64.Daha böyle birçok örnek sayabilirim :protesto: 3 yıldızlı hazır raketle daha iyi oynadı...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 40 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..