Jump to content
Masatenisi.org Forum

Raket Temizliği Ve Hazır Raket Önerisi

Guest eyylemfeda

Recommended Posts

Yaklaşık 1 ay önce butterfly timo boll platin raketini aldım. Öğretmen olarak çalıştığım okulda öğretmen arkadaşlar ve öğrencilerle sürekli maçlar yapıyoruz. Profesyonel olmadığım için raketten de çok anlıyor değilim. ancak aldığım bu raketi beğendim(Spin:7, speed:7 con:8). ve performansımda yükselme gözlemledim. ancak birkaç gün önce raketimdeki tozlardan kurtulmak için, bilgisizliğimden dolayı raketi ıslak mendil ile temizledim. o günden sonra ise performansımda birden bir düşüş oldu. karşıladığım toplar filede kalır, set bile vermediğim kişilere yenilir oldum :). acaba raketi ıslak mendille temizlemem bu kadar büyük bir sonuca yol açmış olabilir mi? veya bu performans düşüklüğü tamamen benden mi kaynaklanıyor? Eğer rakette problem varsa butterfly 7000 primorac raket almayı düşünüyorum. Bu hazır raket ve butterfly 7000 hakkındaki yorumları da okudum ancak şimdilik tahta ve lastiği ayrı almayı düşünmüyorum ancak bu konuda da fikirlerinizi bekliyorum. Son olarak raket temizliği için malzeme alabileceğim, internetten satış desteği olan bir firma önerisi alabilirsem çok sevinirim. Herkese bol sporlu günler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Raket temizliği konusunda burada ki birçok arkadaş tek birşey tavsiye edecektir. Çok ama çok hafif nemli bir bezle silmek. Islak mendilden kaynaklanabileceğini ben pek sanmıyorum esasında bende birkaç sefer yüzey çok lekeli olduğu zaman ıslak mendilin nemini geçirdikten sonra sildim herhangi bir olumsuzluğunu görmedim. Belki Alkol oranı yüksek olduğu için ya da çok kaliteli olmadığı için ıslak mendil zarar vermiş olabilir. Malum bu ürün bebek temizliğinde dahi kullanılıyor. Sanırım lastikler bebekten daha hassas olmasa gerek. :) Butterfly 7000 i ne kadara almayı düşünüyorsunuz? Sanırım 75 Ytl civarı olsa gerek. Ona vereceğiniz paraya kombinasyon raket oluşturtabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Primorac 69 TL. Kombinasyon rakette sanırım sürekli yapıştırma derdi olacak. Ama bu fiyata veya biraz daha fazla da olabilir, primorac özelliklerinde veya daha iyi bir kombinasyon oluyorsa neden olmasın? Eşimle birlikte düzenli masa tenisi çalışmalarına başlayacağız birkaç güne kadar, bu şekilde teknik ve taktik anlamında gelişme hedefliyorum. Eğer ciddi ilerlemeler görürsem, şu bryce denen lastiği ve uygun bir tahtayı denemeyi çok isterim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kombinasyon raket ile hazır raketin yapıştırma yönünden bir farkı yok. Hızlandırıcı solüsyon derseniz o da zorunlu birşey değil. Yakınlarınızda kombinasxyon kullanan birisi varsa şayet çok hızlı değilse bir deneyin ve sonra 7000 le kıyaslayın. O zaman farkı farkedersiniz. Sanırım hepsiburada.com üzerinden almayı düşünüyorsunuz. Orada ki yorumlarda çok da pozitif değil. Kombinasyon kullanan bir kişi kesinlikle bir daha eline hazır raket bile almaz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar o zaman bana atak oynayabileceğim, hızlı ancak savunmada da beni zorlamayacak, tahta ve lastik ve de lastik özelliğinin korunması için materyal(folyo gibi bişeyden bahsediliyordu ancak böyle birşey göremedim internette) önermenizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar o zaman bana atak oynayabileceğim, hızlı ancak savunmada da beni zorlamayacak, tahta ve lastik ve de lastik özelliğinin korunması için materyal(folyo gibi bişeyden bahsediliyordu ancak böyle birşey göremedim internette) önermenizi bekliyorum.

Tahta için Stiga Allround evaluation öneririm. Ya da tibharın ALL herhangi bir tahtası da olabilir.

Lastikler için ise Tibhar Rapid 1.9 mm ya da Butterfly Srive EL ya da FX 1.9 mm süper olur. Raketi elinden düşürmek istemezsin emin olabilirsin. Hatta seninle oynayan tüm arkadaşların senin raketinle oynamak için deli olacaklardır.

Lastiklerin temizliği için ben Butterfy marka lastik köpük temizleyici ve süngerini kullanıyorum. 10 yıldır aynı markayı kullanıyorum. Traş köpüğü gibi bir kutusu var ve köpük te aynı traş köpüğü gibi. Lastiği mükemmel temizliyor ve spin özelliğini hiç yitirmiyor. Bu temizlik her oynayıştan sonra yapılmalıdır. Daha sonra lastiğin hava maruziyetini engellemek için yapışkan folyolardan alabilir ve lastiklere bir sonraki oyununa kadar yapıştırıp raketini kaldırabilirsin. (http://www.fast-spin.com/UrunDetay.asp?KategoriID=29&UrunID=522)

Bu şekilde raket ve lastiğinin ömrü 2-3 katına çıkar.

Saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ediyorum. Her ne kadar tavsiye etmeseniz de şimdilik raket kararımı primoractan yana kullanacağım. Bir firmadan 53 tlye alacağım. (Geliş fiyatından vereceğini söyledi). Bu arada bunun sahtesi de yoktur inşallah. Bir de önerdiğiniz gibi bakım ürünü olarak butterfly Rushawa Köpük Temizleyici (165 ml)ve Butterfly Rubber Wiper Sünger sipariş veriyorum. Koruma folyosu olarak da Butterfly Sticky Koruyucu Film sipariş vereceğim. Ancak bu kendinden yapışkanlı folyonun yapışkanının rakete herhangi bir olumsuz etkisi olup olmadığını merak ediyorum. Sanki bir yerde yapışkansız folyo kullanan birisinin yazısını okumuştum ve yazısında yapışkansız olanı öneriyordu. Son olarak bu konuda da değerli fikirlerinizi alırsam çok sevineceğim. Herkese iyi akşamlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ediyorum. Her ne kadar tavsiye etmeseniz de şimdilik raket kararımı primoractan yana kullanacağım. Bir firmadan 53 tlye alacağım. (Geliş fiyatından vereceğini söyledi). Bu arada bunun sahtesi de yoktur inşallah. Bir de önerdiğiniz gibi bakım ürünü olarak butterfly Rushawa Köpük Temizleyici (165 ml)ve Butterfly Rubber Wiper Sünger sipariş veriyorum. Koruma folyosu olarak da Butterfly Sticky Koruyucu Film sipariş vereceğim. Ancak bu kendinden yapışkanlı folyonun yapışkanının rakete herhangi bir olumsuz etkisi olup olmadığını merak ediyorum. Sanki bir yerde yapışkansız folyo kullanan birisinin yazısını okumuştum ve yazısında yapışkansız olanı öneriyordu. Son olarak bu konuda da değerli fikirlerinizi alırsam çok sevineceğim. Herkese iyi akşamlar.

Butterfly Sticky Koruyucu Film yüzeyindeki yapışkan maddenin, Butterfly Primorac 7000 raketinizin üzerindeki Butterfly Flextra lastiklere herhangi bir olumsuz etkisi olmayacağı hususunda sizi temin ederim... Amaan ne diyorum ben yahu. Hayır, yapışkan folyolar size sorun çıkartmaz. Okuduklarınız yapışkan yüzeyli Çin lastikleri için geçerli olabilir. O da belki. Yapışkan folyoların derdi, zamanla yapışkan yüzeye saç, toz, çer, çöp herşeyin yapışması. Bunun çaresi de musluğun altında elinizle ovarak yıkamak. Yıkarken sabun da kullanabilirsiniz, zararı olmaz. Yıkayıp temizledikten sonra bir mandalla köşesinden mesela bir dolap kapağına asıp kurutabilirsiniz. Ben öyle yapıyorum. Kullanırken ve özellikle yıkarken folyonun kırışmamasına dikkat edin. Kat yerleri oluşursa, lastiğin üzerine yapıştırdığınızda bu noktaların altında hava kabarcıkları kalacaktır. Bu hava kabarcıkları ne yapsanız gitmezler. Uzun süre o şekilde kalırlarsa lastiğin yüzeyinde iz yapabilirler. Hiç farkında olmadığınız estetik kaygılarınızı açığa çıkarırlar. Yeterli zaman verilirse insanın asabını bile bozabilir bu kabarcıklar. O yüzden siz siz olun sakın folyonuzu kırıştırmayın!

Lastiklerinizi köpükle temizlerken, köpüğü fazla sıkmanıza gerek yoktur. Süngerin üzerine mesela bir misket hacminde köpük sıksanız raketinizi temizlemeye yeter herhalde. Ben bu ölçek ve iyi çalkalama sayesinde aynı köpük şişesini senelerce kullandığımı bilirim. Cimri miyim neyim...

Kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Haftada bir lastik temizleyici ürünlerle temizlemenizde bir sakınca yok. En ekonimik temizleyici bulaşık deterjanı su karışımıdır. Lastiğe sürdüğünüzde köpük köpük olmayacak kıvamda karıştırısanız lastiğiniz hep temiz kalacak. Her gün oynanan raketi her gün temizleyici ürünle temizlemenin gereği de yok. Temizledikten sonra üzerini yapışkan folyo ile kaplarsan temizlik işe yarar.

Ben lastiği terli elim ile hohlayıp saklamayı tercih ediyorum. Lastiğimin yüzeyi hiç matlaşmıyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 months later...

bendeki yapıştırma raket 729 bomb tahta üzerine jms evo 1 uyguladım ve tam da senin istediğin gibi bi kombinasyon oldu ve herşey dahil sadece 75 lira tuttu,,ama illa hazır raket istiyorsan ben 729 u almadan önce michael maze dash a hazır rajraketini kullanıyordum çok memnun kaldım 2 raketide tavsiye ediyorum ama 729 çok daha iyi

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 months later...

peki bu primorac 7000 in yerine timo boll platinium plus alınamazmı yani hangisi iyi hazır raket olarak

Primorac 7000 Butterfly'ın en iyi hazır raketi olarak geçiyor heryerde. Ama sadece bir hazır raket.İster Platinium plus alın. İster 7000 alın arasında çok fark olmadığını göreceksiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 23 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..