Jump to content
Masatenisi.org Forum

7. Forum Buluşması

Recommended Posts

• İleti 374
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hükmen maçın sisteme girilmemesi bana da garip geldi açıkçası. Sporda böyle bir şey yok.

Adam sakatsa rakibin suçu ne? Adam maça çıkmamışsa rakibin suçu ne? Adam kırmızı kart görmüşse rakibin suçu ne?

Arkadaşlar, bu konuyu daha önce de konuştuk.

Kural tam tersiyken hatta 1-2 kere UPS turnuvasında sorun oldu. İyi seviyeli oyuncunun acil bir işi çıkınca grup maçları tamamlanmadan gitmesi gerekmişti.

Kalan 3 maçını da yazsaydık nerdeyse 150 puan gidecekti.

Aynı durum Fenerbahçe'de de olmuştu. İlk hafta gelen bir oyuncu sonra gelememişti.

Dediğim gibi o zamanlar bu olayı konuştuk ve madem seviye belirleme sistemi bu, oynanmayan maçı girmeyelim kararı almıştık ve kabul görmüştü her 2 taraftan da.

Maçı yarıda bırakıp bu kuraldan faydalanmak isteyen çıkmadığından da şu ana kadar bir sorun teşkil etmedi.

İlk amacımız eğlenmek olduğu için kimsenin oynamadan galip yazılıp puan almaya razı olacağını zannetmiyorum. O kadar da acımasız olmayın ve biraz da karşı tarafı düşünün. Sonuçta maçı kazanan taraf siz olup tur atlıyorsunuz, bu kadarı yetmiyor mu?

Yine de çoğunluk isterse başlayan maçlar hakkında farklı bir uygulama yapabiliriz.

Benim şahsi düşüncem: şans eseri maç ve puan almak istemem.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

7. grupta Alparslan Güler - İbrahim Aydın maçı ya oynanmamış ya da skor yazılmamış kağıtlara...

Bilgisi olan var mı?

1 gün bekleyeceğim, cevap yoksa o maçlar iptal...

8 gruptan sadece 7.grubun maçlarını henüz girmedim.

Bu akşama kadar Alparslan Güler - İbrahim Aydın maçının neticesini bekleyeceğim.

Olmadı o maçı girmeden devam edeceğim...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sn.Erkan Kızıltaş'a sesleniyorum,benim asıl performasnlar onun ve Fehmi'nin kamerasında (o:

haruncugum senin gürkanla macın bende de var.Kızıltasınki karsıdan benimki yandan cekim ;) .bir de ademle yaptıgın mac var ama parca parca cekilmis hala düzenleyemedim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim şahsi düşüncem: şans eseri maç ve puan almak istemem.

tt-rating turnuvalarına, son anda acil işi çıkması yüzünden geç gelen "iyi seviyeli oyuncular" alınmazken, maçı olmasına rağmen acil işi çıkıp giden "iyi seviyeli oyuncunun" hakkı korunuyor. garip bir çelişki var burada. ki burada kimin ne kadar acil işi çıktığını, bu bahanenin ne kadarı doğru ne kadarı yalan bilemeyiz. tespit etmekle de uğraşamayız. geç gelenin turnuvaya alınmaması çok normal, maçı olup ta maçına çıkmayana hükmen verilmemesi de çok anormal. oylama yapıldığı taktirde hükmen olayına evet deneceğine inanıyorum. rating sistemini fazlasıyla etkileyecek bu önemli kural bir an önce konmazsa yarın ipin ucu kaçar. Maçı yarıda bırakıp bu kuraldan faydalanmak isteyen şuana kadar çıkmadı diye sonsuza kadar çıkmayacak anlamına gelmez. Çinlilerle maç yapmak istemediği için (boykot amaçlı) Türkiye Şampiyonası'nda ileriki tur maçına çıkmayanlar tanıyorum. Kimin neyi ne maksatla yaptığını bilemeyeceğimizden dolayı karmaşayı önleyecek basit kuralı koymak en mantıklısıdır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben rating'e katılmıyorum ama fırsat buldukça konuyu takip ediyorum. Bu konuda Hakan beye hak veriyorum.

Bu bir dostluk maçları puanlama sistemi. 1. de olsanız resmi açıdan bir anlamı yok. Bu konuda hırs yapmak hiç birinize yakışmaz.

Tavsiyem hırsınızı liglere saklamanız.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tt-rating turnuvalarına, son anda acil işi çıkması yüzünden geç gelen "iyi seviyeli oyuncular" alınmazken

45 dakika geç gelmişti ve gelen oyunculara göre gruplar oluşup maçlara başlanmıştı. Tekrar baştan başlanması mümkün değildi.

rating sistemini fazlasıyla etkileyecek bu önemli kural bir an önce konmazsa yarın ipin ucu kaçar. Maçı yarıda bırakıp bu kuraldan faydalanmak isteyen şuana kadar çıkmadı diye sonsuza kadar çıkmayacak anlamına gelmez. Çinlilerle maç yapmak istemediği için (boykot amaçlı) Türkiye Şampiyonası'nda ileriki tur maçına çıkmayanlar tanıyorum. Kimin neyi ne maksatla yaptığını bilemeyeceğimizden dolayı karmaşayı önleyecek basit kuralı koymak en mantıklısıdır.

hepimiz birbirimizi tanıyoruz şu an ve şu anki durumda ipin ucu kaçmaz. Olur da 2-3 durum, konuyu tekrar düşünürüz. Ayrıca 1-2 olabilecek oyun bozan yüzünden olayı iyice ciddileştirmenin bir anlamı yok şimdilik. Gerçi buluşmada gördüm; birçok kişi çok hırslı ve puan almak için elinden geleni yapıyor ama asla niyetler kötü değil.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest malatyalıcihan

hakan abime kesinlikle katılıyorum. eğer amaç puan kazanmak ise sadece kim istiyorsa yapılmadığı halde benimle maç yapmış göstersin 50 kere 100 kere sorun deil :) tabi karşı taraf kazanmış olarak göstersin :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hakan abime kesinlikle katılıyorum. eğer amaç puan kazanmak ise sadece kim istiyorsa yapılmadığı halde benimle maç yapmış göstersin 50 kere 100 kere sorun deil :) tabi karşı taraf kazanmış olarak göstersin :)

:)))) oynasanda aynı oynamasanda:)))ii ki varsın cihan ya valla seni seviyorum kardesim benim...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Ayder fotoğrafları:

link1

link2

link3

link4

link5

link6

link7

link8

link9

link10

link11

link12

link13

link14

toplam 14 Rar dosyası (95.7 Mb her biri , toplam 1.29Gb)

Hepsinin indirilmesi gerekiyor! Tek tek işe yaramaz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Elinize sağlık Hakan Bey. 3,9,10,11,12,13 numaralı bölümler bozuk görünüyor maalesef. :(

yarın iş yerinden yollarım artık, evden çok yavaş gidiyor.

Yolladım sorunlu bölümleri....

Hakan KIRIK tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Organizasyon için fedekarlık yaparak emek harcayan Turushan Hocaya,Türkiyenin çeşitli illerinden gelen masatenisi sever Forum üyesi arkadaşlara,106 ekran televizyonlu odayı bize tahsis eden Say Hotel'e ,Pütür lastiğimin kahrını çeken rakiplerime,2 kez 3-2 kaybettiğim Tufan Yalçın'a ,Gece saat 3-4 lere kadar birlikte 2 demlik çay muhabbetiyle beni uyutmayan değerli dostum Erkan Kızıltaş'a Pütür lastiklerle ilgili derin ve karmaşık sohbetinden dolayı Erdinç Bey'e,Takım arkadaşlarım Hicret ve Mustafa ya,Takımlarda ilk 3' e girmemize rağmen hediyelerimizi vermeyen Organizasyon komitesine :P: Ve Yol arkadaşlarıma herşey için teşekkür ediyorum.

teşekkür etmenin ve özür dilemenin tabiri caiz'se (deniz altında alacalı bir taş aramak) gibi enteresan bir hal aldığı şu dem'lerde,her yada er kişinin bir arkadaşına/oyuncuya bunu ziyadesiyle dile getirmesini yerinde görüyor ve bizde teşekkürlerimize bir girizgah yapıyoruz.öncelikle,yıllar sonra masa tenisine tekrar dönüşümün ve müthiş turnuvanın müsebbibi turushan hoca'ma, akabinde tutukluğumu ve masa tenisi cehaletimi her maçta 2 galibiyetle kamufle eden ve tanıdığıma çok çok memnun olduğum orhan hoca'ma,genç beyin takım arkadaşım hicret'e,esprileriyle salona ayrı bir ahenk katan sevgili tufan hoca'ma (sesimi çıkarmasam bir topumu iç ediyordu:) ),bu tür organizasyonlarda çay ikramlarını eksik etmeyen çay-kur'a ve anakumanda'da! olmam gerekliliğine rağmen turnuva dolayısıyla müsaadesini esrgemeyen kurum müdürüme:) namütenahi teşekkür eder,kalbi şükranlarımı sunarım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 12 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..