Jump to content
Masatenisi.org Forum

Süper Lig Maçları

Guest Togay

Recommended Posts

Evet, en sonunda ben de masa tenisi lig maçları (hem de süper lig) izlemiş oldum ve artık yarı yarıya hacı sayılırım herhalde. Antalya'da muhteşem diyebileceğim günlük güneşlik bir hafta sonu yaşanırken, ben cumartesi ve pazar, sabah 10:30'dan akşam 17:00'lere kadar Dilek Sabancı Spor Salonunda birazcık hapis olmuş şekilde lig maçlarını izledim. Ama çok da şikayetçi olduğum sanılmasın, ilk defa izleme fırsatı bulduğum ve bundan sonra da pek bulamayacağım için kaçırmam mümkün değildi, ayrıca seyir açısından güzel, zevkli maçların olduğunu da söyleyebilirim.

Takımları çok iyi bilmesem de sanırım genelde favorilerin kazandığı maçlar oldu. İlginç maçlar olarak, Çankaya Üniversitesi-İller Bankası; Rize Ranihli-Sarkuysan (3.-4. için önemli bir maçtı Gürhan Yaldız ve iki İranlı'dan oluşan Ranihli takımı aldı), Ted İstanbul-BB Ankara(Ligden düşen takımı belirleyecek bir maçmış duyduğuma göre, çok çekişmeli geçen maçı 5-4 Ted İstanbul takımı kazandı) ve son olarak Beşiktaş-Rize Ranihli maçı (5-2 Rize Ranihli aldı)zevkli ve heyecanlı idi. Çankaya Üniversitesi-İller Bankası maçında durum 4-3 Çankaya Üniversitesi lehine iken oynanan maçta setler 2-2, sayılar yanlış hatırlamıyorsam 15-14 Çankaya Üniversitesi oyuncu lehine idi ve İller Bankası oyuncusu 15. sayıyı verdiğinde raketi masaya fırlattı ve raket hakeme doğru fırladı gördüğüm kadarıyla. Hakem İller Bankası oyuncusuna kırmızı kart gösterdi, oyuncu seti 16-14, maçı 3-2, takımı ise 5-3 kaybetmiş oldu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

En çok dikkatimi çeken oyuncular ise, İrfan, Ted Ankara'nın Bulgar oyuncusu ve Gürhan Yaldız oldu. Gürhal Yaldız'ı ilk kez izledim, stili biraz değişik geldi bana. Oyunu çok estetik değil, İrfan'ın stili daha hoş bence bu anlamda, ama maçı kazanmayı biliyor. İçeri çok top atıyor ve onun maçında top gidiş-gelişi daha çok oluyor. Ama çok rahat ve biraz da şova yönelik oynuyor, eskiden daha çok direkt sayıya yönelik oynuyor olabilir. İrfan Tavukçuoğlu ise direkt sayıya oynuyor, yani modern masa tenisine daha uygun oyunu, ayrıca servisleri, forehand ve backhand spinleri oldukça etkili izlediğim kadarıyla.

Kız maçlarına gelince, kızlarda seviye biraz daha düşük, hem oyun olarak, hem de takımlarda çekişme olarak. Çukurova çok rahat maçlar çıkardı. Her ne kadar erkeklerde Ted Ankara'nın da çok rahat maçlar çıkardığını söyleyebilirim. Rekabet düzeyinin, birbirine yakın oyuncu ve takım sayısının biraz daha artması lazım bence. Daha senenin başında neredeyse 1-2, 3-4 ... kimin olacağı belli gibi. Ve tam olarak yerleri de 1. ve 2. olabilecek takımlar arasındaki maçlar belli ediyor gibi, yoksa bu takımların diğer takımlarla yaptığı maçlar değil.

Evet benden bu kadar arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

son maçta çankayalı oyuncu esmer gözlüklü 30 yaşlarındamıydı? yoksa genc atletik esmer oyuncu mu?

Gözlüklü oyuncu idi Tsu. İçeri çok top atan bir oyuncu idi O da ve bayağı çekişmeli, güzel bir maç oldu.

Bu arada Çankaya Üniversitesinde bizim t-shirtlerden giyen uzun boylu bir oyuncu vardı, kimdi O. Konuşma fırsatım olmadı. Şimdi çıkmam lazım, sonra devam ederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sanırım o halil adak... 3 maçı da o almıştı iller bankasına karşı.
Hımm, Halil Adak o imiş demek ki. Üniversiteler maçlarında bireysellerde Halil Hacı ile final oynayan öyle mi.
yanlış söylemedilerse halil adak 3 maç almış 2 maç da vedat abi almış ve maçı 5-3 almışlar...

Çankaya Üniversitesinin 3. adamı da fena değil gibiydi aslında. Yalnız gördüğüm kadarıyla forehand spin vuruşu biraz değişik, kendine has bir vuruş geliştirmiş.

ortak, biz böyle mi yapıyoruz? hani fotolar nerde, nerde oyuncuların, seyircilerin  fotoları, nerde yorumlar? hani oyuncunun, hakemin üzerine raket atarkenki fotosu? nerde televole ruhu? keşke dışarda gezseymişsin, daha iyiymiş yav   

Fotolar konusunda üzgünüm Ping, teçhizat sorunu vardı bende. Yoksa birkaç foto ile bende süslemek isterdim yazımı. Ancak burada seyirciler arasında uyuyan da yoktu, hani o senin fotoğraf gibi bir anda forumda yazışmalara yol açacak bir foto istesem de koyamazdım zaten. :P:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çağdaş, sizin :fildir: Tunçsiper takımı gayet başarılı idi. Takımlar toplam 3 maç yaptılar burada. Cumartesi erkek takımları iki maç, pazar bir maç; bayan takımları ise cumartesi tek maç, pazar iki maç yaptılar. Gelelim konumuza; Tunçsiper'in yaptığı iki maçı hatırlıyorum, biri bizim :B: Antalyaspor takımına karşıydı, bu maçı çok rahat kazandılar; ikincisi ise Fenerbahçe takımına karşıydı. Salonda devam eden son maç oldu bu. Diğer tüm maçlar bitti, diğer tüm masalar toplandı ve kalan tek masada maçı tamamladılar. Fenerbahçe'de solak bir bayan vardı, onu bayağı beğendim doğrusu sizin takımdan iki maç aldı genç oyuncunuz ile uzun saçlı (arada bir küçük kızı ile antreman yapıyordu, tanıyorsundur ikisini de sanırım) daha yaşlıca bayandan. Ama Fenerbahçe'nin diğer oyuncuları yetersizdi, hatta yaşlıca olan Fenerbahçeli bayan ayrıca isteksizdi de. Neyse son maç sizin takımdan kısa saçlı yaşlıca bayan ile Fenerbahçe'nin solak oyuncusu arasında idi. Çekişmeli geçen maçı sizin oyuncu aldı ve maçı da 5-2 kazanmış oldular. Tunçsiper'in 3. maçına dikkat etmemişim, kimle yaptılar bilmiyorum. Daha ne yazayım Çağdaş. :bye:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Fotolar konusunda üzgünüm Ping, teçhizat sorunu vardı bende. Yoksa birkaç foto ile bende süslemek isterdim yazımı. Ancak burada seyirciler arasında uyuyan da yoktu, hani o senin fotoğraf gibi bir anda forumda yazışmalara yol açacak bir foto istesem de koyamazdım zaten.

ortak, çok kötü o zaman, çünkü uyuyan seyirci olmadıktan sonra dünyanın en iyi teçhizatına sahip olsan bile neye yarar, bi anlamı yok o zaman foto çekmenin :D: :bonus:

Ping the photographer of sleeping audience Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ortak, çok kötü o zaman, çünkü uyuyan seyirci olmadıktan sonra dünyanın en iyi teçhizatına sahip olsan bile neye yarar, bi anlamı yok o zaman foto çekmenin 

Çok yaşa Ping. Halden anlıyorsun valla. Şimdi ben fotoğraf çekip koysaydım foruma, herkes demiyecekmiydi; Ooo, nerde Ping'in çektiği fotolar, nerde bunlar. :lol:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest İdris Subaşı

Sacit Togay isimli arkadaşımızın yorumlarına bayılıyorum.Şöyle bir teklifim olacak ,bu sitede gazete köşesi yapalım , sanıyorum arkadaşımız bütün maçları izliyor .O da bu maçlarla ilgili yorumlarını yapsın.Çünkü yorumları okumaya değer.Bu site yönetiçilerine bir teklifim.İyi yorumlar dileğiyle.İDRİS SUBAŞI.30-03-205 :acaba: Tibhar-Red Power - Tibhar-Speedy speen ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sacit Togay isimli arkadaşımızın yorumlarına bayılıyorum.Şöyle bir teklifim olacak ,bu sitede gazete köşesi yapalım , sanıyorum arkadaşımız bütün maçları izliyor .O da bu maçlarla ilgili yorumlarını yapsın.Çünkü yorumları okumaya değer.Bu site yönetiçilerine bir teklifim.İyi yorumlar dileğiyle.İDRİS SUBAŞI.30-03-205  Tibhar-Red Power  -  Tibhar-Speedy speen

ben de sadece 1 gün önce üye olan birinin yaptığı bu tür yorumlara bayılıyorum, hatta çıldırıyorum bile denebilir bu yorumlar için :isterim::hehehe::hehe:

Ping the appreciating such posts Pong

P.S. ortak, yoksa kendine methiye yazsınlar diye eşi dostu üye mi yapıyorsun yav :P::D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Teveccühünüz İdris Bey, teşekkür ederim. :thup:

P.S. ortak, yoksa kendine methiye yazsınlar diye eşi dostu üye mi yapıyorsun yav

Ne ilgisi var Ping, tanışıyor olsak da kendisiyle, içinden gelmiş yazmış işte. :D:

Ama yeni üye olduğu için, senin uyuyan seyircinin olduğu resmi görmemiş olsa gerek. Yoksa bunları sana yazardı herhalde :P:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 82 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..