Jump to content
Masatenisi.org Forum

Dandoy-sports Fiyat

Recommended Posts

ya arkadaşlar bu www.dandoy-sports.com adresinden bi mal alırken size bi fiyat çıkartıyo. ben sadece o fiyatı mı ödüyorum. yoksa ona gümrük vergisidir şudur budur ekleniyo mu? bi de bu mağazadan alışveriş yapan varsa ne kadar sürede geliyo. fiyatlar baya ucuz denemekte fayda var diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben üniversiteliyim. evde kalıyorum ve her zaman evde olmuyorum. benim korktuğum şey. sipariş ben evde yokken gelirse nolcak. benim bundan nasıl haberim olcak. diyelim sabahtan derse gittim. benim malzeme geldi. geri gitti. sonra nasıl bulurum nasıl haberim olur?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Genel bilgi olarak yaziyorum, dandoy tam olarak nasil yolluyor bilmiyorum ama bazi internet siteleri verdiginiz adrese direkt olarak yollarken, bazilarinin yolladiklari da gumruge giriyor, verdiginiz adrese kagit geliyor ve paketi alacaginiz yeri bildiriyorlar. Bunun handikabi bu gumruk postanelerinin her yerde olmamasi, gereksiz burokrasi var, zaman kaybi, ama masrafi yok, cok cuz-i bir evrak masrafi vardi galiba, o kadar. Ama harcanan vakte, git-gele yazik tabii...

ps. Benim bir siparisim gumruge girmisti, 100 Eurodan da coktu, ama actilar paketi, lastik, top, canta falan vardi, acan eleman pek mana veremedi niye yurtdisindan bu tip seyleri istedigime, otoyolda far gormus geyik misali :o: :sasi: bana bakti bir sure :D: , sonra da kagidimi imzaladi, dedigim gibi, cuzi bir evrak masrafi harici birsey vermedim...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bankaların internet kullanımı için verdikleri ozel alış veriş kredi kartları var.

onlardan kullanırsanız sorun olmaz cunku 15 dolarlık malzeme alıyorsan o kartı kullandıgın zaman hesabında 15 dolar varmış gibi oluyor. daha çok para cekemiyorlar. ben onu kullanıyorum. bankanızdan talep edebiliyorsunuz sanırım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bankaların internet kullanımı için verdikleri ozel alış veriş kredi kartları var.

onlardan kullanırsanız sorun olmaz cunku 15 dolarlık malzeme alıyorsan o kartı kullandıgın zaman hesabında 15 dolar varmış gibi oluyor. daha çok para cekemiyorlar. ben onu kullanıyorum. bankanızdan talep edebiliyorsunuz sanırım.

Ben boyle bir sanal kart kullanmistim. Ama kredi karti gibi olmuyor, hesabina para yatiriyorsun, ordan da sanal kartina aktariyorsun, aktardigin miktardan fazlasini cekemiyorlar. Ama parayi pesin vermis oluyorsun, kredi karti gibi bir ay sonra odeme sansin yok (en azindan benim kullandigim oyleydi).

Normal kredi karti da kullanabilirsin, bir sorun cikmaz, yine de tedbir olarak limiti dusuk bir kredi karti da kullanman mumkun tabii... Mesela benim yine bu isler icin ozel dusuk limitli bir kartim vardi, eger alacagim sey kartin limitinden yuksekse, aradaki fark kadarini kredi karti hesabima yatiriyordum, boylece liminiti arttirmis gibi oluyordum, istedigim seyi de almak mumkun oluyordu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Erman, bir yukarida bahsettigim tarzda sanal kart uygulamasi yapan bir bankada hesap actirip, oraya yollama ucreti ve kur dalgalanmasini da dusunerek yatiracagin para ile alisveris yapman mumkun. Sanal kart, adi ustunde, gercek degil ve senin parani hemen kullandigi icin kredi karti da degil...

Reklama girer, benim bu isi yaptigim banka adini vermiyorum, ama internet servisi iyi olan bir bankanin bu destegi verecegini soyleyeyim...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 7 months later...

dandoy da: Free shipping for rubbers sheets and blades only.

Very important: your order should contain only rubbers sheets and blades and the order amount should be over 50,-- Euro (without VAT).

lastik+tahta alırsanız ve toplam 50 yuroyu geçerseniz kargo ucreti yok.. iyi gibi duruo.. :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Posta Yoluyla Gelen 100 EURO luk Eşya Muafiyeti Ne demektir?

Yurt dışından Türkiye Gümrük Bölgesindeki bir kişiye mektupla veya posta paketi ya da hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gönderilen ve gerçek kıymeti gönderim başına toplam 100 EURO’yu geçmeyen ve ticari miktar ve mahiyette olmayan her türlü eşya gümrük vergilerinden muaftır.

http://www.gumruk.gov.tr/content.aspx?cT=3&cId=b_yolcu#7

sorumun cevabı gerçi herkes biliyordur. abesle iştigal ettim galiba :acaba:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gümrüğe takıldığı takdirde eğer yurtdışından boş zarf bile gelmiş olsa 24 ytl civarında damga vergisi alıyolar , bu kanun 2005 'in başında falan çıktı. Ama gümrüğe takılır mı takılmaz mı orası galiba biraz şansa kalmış. Mesela daha önce dandoydan 1litrelik solüsyon + 5 adet lastik + 2 adet tahta sipariş etmiştim gümrüğe takılmamıştı fakat daha sonra 1 adet tahta ve 4 adet lastik siparişim gümrüğe takılmıştı. Sanırım 100 euro yu geçmeyen küçük sipraişlerde gümrüğe takılmıyor. Ayrıca siparişiniz eğer direk olarak adresinize gelirse dandoydan 1 hafta gibi bir sürede çok çabuk ulaşıyor ama yine gümrüğe takılırsa en az 15 gün hatta daha fazla beklemek zorundasınız...

Bu arada dandoy sportsun yeni adresi newsite.dandoy-sports.com olarak değişiyor , 1 hafta sonra eski adres kullanılmayacak. Ve eğer sipariş vermek isteyen varsa 14 kasıma kadar elimde %10 indirim kuponu var...bu kupon specials ve indirimli ürünler haricinde geçerlidir...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 33 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..