Jump to content
Masatenisi.org Forum

Kesikler Ve Kısa Bırakılan Toplar

Recommended Posts

Bugüne kadar beni en çok zorlayan rakibin kesik oynaması, file dibi ya da ortaya uzun bırakılan kesik toplar olmuştur. Buna benzer oyun tarzları karşısında oyunu açmak için kendimi fazlasıyla zorladığımdan ve çok hareketli oynamaya çalıştığımdan yorgunluğun da etkisiyle rakibe atak fırsatı verdiğim çok olmuştur. Kimi zaman aynıyla karşılık verip rakip gibi topu kesik ve kısa bırakırken kimi zaman da acelecilikle kesik topa vurmaya çalışıp fileye takmışımdır. Kısacası dinç iken değil ama yorgunluk zamanlarımda çok zorlanıyorum kesiklere karşı, dinlenmek için basit hareketleri seçince de rakibe hamle fırsatı tanıyorum. Anlıycanız çok çektim kesik toplardan ve kesik oyunlardan! Tecrübeli arkadaşlar bu konuda detaylı yorumlarını ve teknik taktik tecrübelerini aktarmalarını bekliyorum. Sizce kısa veya uzun kesik toplar karşısında neleri yapabilirsem avantajlı duruma geçebilirim?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bugüne kadar beni en çok zorlayan rakibin kesik oynaması, file dibi ya da ortaya uzun bırakılan kesik toplar olmuştur. Buna benzer oyun tarzları karşısında oyunu açmak için kendimi fazlasıyla zorladığımdan ve çok hareketli oynamaya çalıştığımdan yorgunluğun da etkisiyle rakibe atak fırsatı verdiğim çok olmuştur. Kimi zaman aynıyla karşılık verip rakip gibi topu kesik ve kısa bırakırken kimi zaman da acelecilikle kesik topa vurmaya çalışıp fileye takmışımdır. Kısacası dinç iken değil ama yorgunluk zamanlarımda çok zorlanıyorum kesiklere karşı, dinlenmek için basit hareketleri seçince de rakibe hamle fırsatı tanıyorum. Anlıycanız çok çektim kesik toplardan ve kesik oyunlardan! Tecrübeli arkadaşlar bu konuda detaylı yorumlarını ve teknik taktik tecrübelerini aktarmalarını bekliyorum. Sizce kısa veya uzun kesik toplar karşısında neleri yapabilirsem avantajlı duruma geçebilirim?

Merhaba

İlk olarak kısa ve kesik olarak ağ altına bırakılan toplarda Flip hareketini yaparak rakibinizn tekrar top kesmesine engel olacak yere topu gönderiniz.Flip hareketinde topun ağa yakınlığı ne kadar fazla ise bilek ile..ağdan uzaklaştıkça kolunuzuıda kullanarak açmayı yapınız.

Uzun kesikler için Top sizde ise kısa servis atarak rakibinizin top ile temas anını azaltınız.Diğer bir seçenek de Uzun ve etkili top spin servis atmaktır.O zaman rakibinizin keseceği top için sizin hücum şansınız olacaktır.Kesik ve uzun toplar için mutlaka top spin deneyiniz :bye:

Selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kısacası dinç iken değil ama yorgunluk zamanlarımda çok zorlanıyorum kesiklere karşı, dinlenmek için basit hareketleri seçince de rakibe hamle fırsatı tanıyorum.

Maç içindeki yorgunluğun oyun tarzını etkiliyorsa, bence kondisyonunu

geliştirmeye vakit harca biraz. Anladığım kadarı ile, yorgunluğun,

vuruşlarını etkiliyor. Örneğin, üst üste (4-3) lük bir maçta, dinlenmiş

iken, 7 seti çıkaramıyorsan burda bir sorun vardır bence.

Ya kondisyonunu geliştir, yada, set aralarında dinlen, mola al,

ayakkabı bağla bu tip yollara başvur, dinlenerek oyna.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aydın abi teşekkür ederim fikirleriniz için. Ayrıca yorgunluğumu kondüsyonuma bağlayan kardeşim, sabah 10 da başlayıp da ara ara 7-8 maç yapınca valla kalmıyo kondüsyon mondüsyon. Hele de kendi aramızda turnuva düzenleyip de çok çekişmeli 3 maç oynayınca iflahım kesildi valla. En zorlu rakibime sayıyı bile zor verdim (ilk maçımdı) ama sonradan oynadığım arkadaşım sürekli kesik oynayınca maça 2-0 geride başladım alışıncaya dek bacaklarda derman kalmadı maçı 3-2 aldım ama fazla dinlenemeden çok daha zorlu bir maçı iyi ve hızlı başlayıp 2-0 a getirdim. Sonra ne olduysa rahatlayıp biraz bu set dinleneyim havasına girdim ve toparlanamayıp nakavt oldum 3-2 :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 46 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..