Jump to content
Masatenisi.org Forum

Penhold Servis , Shakehand Oyun..

Recommended Posts

Herkese iyi günler arkadaşlar..

Penholder olarak oynamanın servis açısından etkisinin shakehande göre daha iyi olduğunu düşünüyor çoğu kişi.. Sizce bir oyuncu servisi penhold şekilde raketi tutup atıp ardından shakehande geçip oyunu öyle oysana nasıl olur ? Ben orta seviye bir oyuncuyum ama nadirde olsa bazen penhold servis atıyorum antremanlarda ve shakehande göre topu istediğim yere daha rahat gönderebiliyorum bileğimi daha rahat hareket ettirdiğim için.. Tabi dediğim gibi antremanlarda ve nadir olarak.. Shakehand olarak tutuyorum raketi normalde.. Sizce böyle bir oyun stilinin servis - oyun olarak katkısı olur mu ? İyi yönleri ne olur , kötü yönleri ne olur ? Mantıklı olur mu böyle bir stil ?

Tekrar iyi günler herkese..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben de pek iyi oynamayan arkadaşlarla oynarken penhold oynuyorum. penholdken attığım servisler shakehande göre daha etkili. öyle olunca dediğini benden biraz iyi oynayan bir arkadaşa yapmayı denedim. penhold tuttum servisi attım karşılayınca penhold'dan shakehand'e geçemedim. afallamış bi şekilde ne yapacağımı bilemeden penhold vurmak zorunda kaldım. top yükselince de avantaj onda oldu. bir daha da öyle yapmam. penholddan shakehande geçiş çok uzun zaman alıyor. servisi karşındaki adam hızlı karşılarsa afallarsın ve penhold oynamak zorunda kalırsın. penhold olmaz ama pendrum olur. ben zaten servisleri hep pendrum atıyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hayırdır gençler? Shakehand de fenafillaha mı erdiniz? Bu arayışın sebebi nedir? Yoksa sizin de mi açılımınız geldi? Doğu-Batı sentezli yeni bir tarz yaratmanın ne lüzumu var şimdi? Şurada Dünya'nın sonuna iki yıl kalmış zaten. Sinemada gördüm.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Doğu-Batı sentezli yeni bir tarz yaratmanın ne lüzumu var şimdi? Şurada Dünya'nın sonuna iki yıl kalmış zaten. Sinemada gördüm.

Denedim evde zaten olmuyor.. Çok zor.. Herhalde penhold'dan shakehand'a geçemeden Dünya'nın sonu gelir.. O derece zormuş.. Ama olursa da fena olmaz hani ongun abi.. :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tamam ya sorduğuma pişman oldum :P::D:

Keşke pişman olmakta acele etmeseydin. Ne güzel komik şeyler okuyorduk:)

Yalnız Emre İmamoğlunun yasak olmasa yapacağı servisi görmek isterdim, çünkü hayalimde canlandıramadım. Heleki top karşıya gitmeden diğer raketi alıpta onunla... neyse vazgeçtim:))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 40 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..