Jump to content
Masatenisi.org Forum

Xiomtt.com Ve Vega Lastiği

onurzaim

Recommended Posts

Arkadaşlar Xiom firması ingilizce sitesinin arayüzünü değiştirmiş. ilk çağırdığınız sayfadan istediğiniz ürüne ulaşabiliyorsunuz. Tasarım daha kompakt olmuş. Küçük yazı okuyamayanlar için çok iyi olmamış ama bilgiye erişmek daha kolay olmuş. Tahtların ve lastiklerin özelliklerine erişmek daha kolaylaşmış. Yeni içerik olarak da tekstil ürünlerini ve kenar bantlarını koymuşlar.

Yeni çıkacak lastikleri Vega hakkında henüz yorum göremedim. 1 aralıktan itibaren satışa çıkacağına dair söylentiler var. Japonca ve korece kaynaklarda süngerinin siyah ve Tenergy gibi gözenekli olduğunu gördüm. Arkasındaki yazılara göre daynıklılık oldukça artmış.

Son zamanlarda masatenisi ekipmanı üreten firmalar görsel ve içerik bakımından zengin web siteleri hazırlamaya özen gösteriyor. Sponsor olduğu oyuncular veya turnuvalar ile ilgili çeşitli yayınları da bu web sitelerinden duyurmaları da bu değişimin yanında promosyon oluyor. Butterfly, Donic, Stiga, Haifu, DHS, firmalarının değişimlerini kıyaslarsam Xiom bence en güzel siteyi tasarlatmış. Donic ise bu değişimi yüzüne gözüne bulaştırmış.

Bu lastik şu anda iruiru'da satışta görünüyor. http://www.iruiru.com/e/ab/ . Arayış içinde olanlar yeni alternatifi gözden kaçırmak istemeyeceklerdir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

Bu gün Xiom'un yeni lastiğini deneme fırsatım oldu. Vega Pro modelinin siyah renklisi ile oynadım.

İlk denediğim tahta olan Ebenholz VII da pek birşey anlayamamıştım.. Spinsiz fazla özelliği olmayan bir lastik olduğunu düşünmüştüm ama bugün Allround Evo tahtamda bambaşka bir deneyim yaşadım.

Uzun süredir Haifu BW II ve H3 Neo ile oynadığım için bu lastiğe uyum sağlayıp sağlayamayacağıma dair şüphem olmuştu. Şüphelerim beni yanılttı. Çok geçmeden hiç yabancılık çekmeden oynamaya başladım. Şutop ve spini BW II de alışkın olduğum his ile oynadım. Hissi 37 derece Haifu BW II üzerine solüsyon sürülmüş gibi cap canlı idi. Bh de de topu kapalı açılarda düşürmemesi de beğenimi kazandı. Oynamaya alışkın olduğm lastik Bw II 38 derece olduğunu belirtmek isterim.

Lastiğin üzeri yapışkanlı değil. Üst tabaka çok yumuşak. Süngeri orta sertlikle.

Güçlü vuruşlarda Bw II lastiğimi andırdı. Vuruşlarım çok güçlü gidiyordu.

Masaüstünde manevra kabiliyetim BW II ye göre epey düştü. Etkili atak için topun masayı geçmesini bekledim. Alışkın olduğum yapışkan üst yüzeye sahip olmadığı için tekniğimle gücümü ayarlamam gerekebilir.

Masa altından yapılan yavaş ama çok yüksek falso ile giden topspin atağı sert süngerli lastikler kadar etkili yapılamıyor. Sünger çok zıplattığı için kuvvetli vuruşlarda lastiğin etkisini görebiliyorsunuz.

Pro versiyonun farkı masa başında fazla vakit olmadığı için rakibin hızını aleyhine çevirmeye çalışan oyuncularda görülebilir. Gerçekten ufak bilek haraketi ile kuvvetli topspinleri aynen iade edebiliyorsunuz. Orta mesafede benimki gibi allround raket kullananlar bile gücünün eksildiğini hissetmeyecektir. Bu da Profesyonelleri ilgindiren bir özellik.

Kesik toplarda ve kontralardaki gücünü takdir ettiğim bu lastik servis karşılamada falsodan çok etkilenmiyor ama kısa kısa mücadelerde çin lastiklerinin eline su dökemez gibime geliyor.

Oyunu servisten sonra spin çekmek, uzun servis atıp hızlı sayı almak isteyenlere göre. Bu lastiği uygun tahta ile allround kombinasyonu gibi oyunayabilirsiniz.

Görüşlerim bu kadardır. Herhengi bir hususa değinmediysem veya karşılaştırma isteyenler bana özelden değil buradan soru sorarsa iyi olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bende biraz vega europa modeli ile oynadım sert bir lastik degil yumusak da degil kötü sürpriz yaratmayan bir lastik hexer in atıs acısından düsük bence hexerden cok daha basarılı lastigin hissi güzel yani adamlar herkesin rahatlıkla oynayabilecegi bir lastik üretmişler bloklar adrese teslim kontralarda hic altta kalmıyor gönderiyor yazacak cok şey olabilir ama özet olarak alınırmı diye sorarsanız kesinlikle alınır

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..