Jump to content
Masatenisi.org Forum

1 Ocak 2010'dan Sonra Para Göndermenin Usülü Değişiyor.

onurzaim

Recommended Posts

Eminim hepiniz gazeterlden okumuşsunuzdur. Bir de ben sizi bu sistemin ne işe yarayacağından bahsetmek istedim.

Malumunuz forum üzerinden bir çok masatenisi ekipmanı el değiştiriyor. Bu ekipmanlara da çoğumuz para karşılığı sahip oluyor veya satın alıyoruz. Bankadan eft veya havale yaparken eminim hepinize tek tek şube kodu, banka kodu, isim ve hesap numarası girmek zahmetli gelmiştir. Ben de şahsen bütün bilgilerimi titizlikle vermeye çalışırken acaba birşey unuttum diye defalarca kontrol ediyorum. Artık bu tarihe karışacak. Her hesabın artık halihazırda IBAN numarası var ve bu numaralar artık bizim için tek gerekli bilgi olacak.

Yani ben Abc kişiye artık "X bankası Y Şubesi Z hesap no'su KLMN ismine" demeyeceğim onun yerine hesap numaram 12345678901234567890123456 no'lu hesap numarasına parayı yollamasını isteyeceğim.

İlgili haber aşağıdadır.

http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2009/11/13/anneye_para_transferi_icin_bile_26_karakterli_numara_zorunlu

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

her biyein tek iban numarası olacak ve tüm banka işlemleri bu numaradan yapılacak değil mi?

Her bireyin değil, her hesabın bir IBAN numarası olacak (var zaten).

zaten o numaranın açılımı şuna benziyor : aaaaaBBBBBccccccDDDDDD gibi

aaaaa: ülke kodu

BBBBB: banka kodu

ccccc: şube kodu

DDDDD: hesap no

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yirmialtı rakamdan oluşan bir sayıyı hatasız yazma kursları da açacaklar mı?

Birden, böyle bir eğitime şiddetle ihtiyaç duyulacağı hissi doğdu içime nedense.

Onu küçükken matematik dersine ilgi göstermeyenler düşünsün.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Her bireyin değil, her hesabın bir IBAN numarası olacak (var zaten).

zaten o numaranın açılımı şuna benziyor : aaaaaBBBBBccccccDDDDDD gibi

aaaaa: ülke kodu

BBBBB: banka kodu

ccccc: şube kodu

DDDDD: hesap no

tmm şimdi daha iyi anladım, ancak benim gibi 4-5 bankayla çalışanlar ayvayı yedi, artık rakamlar rüyalarıma kabus olarak gelmezse iyi :pirpir:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

benim akbank şube:099 hesap no:50642

iban: TR88 0004 6000 9988 8000 0506 42

biraz benzerlik var tabi, buradan direkt mantık yürütmek zor ama banka ve şube kodları devreye girince biraz kolaylaşıyor olmalı, ancak bunu ben anlamakta zorlanırken köydeki fatma hala ne yapacak :annoyed: ocak 2010 çok iddalı bir tarih, eminim vatandaşı konuya yönlendirmek için yapılan bir hazırlıktır bu, haziran 2010dan önce yürürlüğe gireceğini sanmam

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 22 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..