Jump to content
Masatenisi.org Forum

Olimpiyat Harçlığı

lobianco

Recommended Posts

2012 OLİMPİYAT OYUNLARI İÇİN BİN SPORCUYA DESTEK

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından 2012 olimpiyat oyunlarına hazırlanmak amacıyla olimpik ve paralimpik spor dallarında en az yıldızlar seviyesinde olmak kaydıyla seçilecek bin sporcu yetiştirilecek.

Bu sporcuların beslenme, barınma ve öğrenim giderleri, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünce karşılanacak. Ayrıca bu sporculara, 16 yaşını doldurmamış işçiler için tespit edilen asgari ücretin net tutarını geçmemek üzere belirlenecek miktarda harçlık her ay ödenecek.

Masa tenisinde bu asgari ücret desteğini alan sporcular:

Bora Wang

Cem Zeng

Fulya Özler

Gençay Menge

Gökçenur Güngör

Melek Hu

Selim Güler

Şirin He

Tüm branşlardaki sporcu listesi için TIKLAYINIZ.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kolaycılık bir kez daha işbaşında. Bu şekilde sonuç alacağımızı ummak hayalcilikten başka birşey değildir. Aynı şeyi farklı branşlara da veriyorlar. İhtiyacı olan sporcu için güzel imkan. Ama sorunu çözmez. Sorun parayla değil sistemle çözülür. Parayla çözülseydi milli geliri en yüksek lan memleketlerin her dalda birinci olması gerekirdi. İddia ediyorum 2012 olimpiyatlarında madalya sayımızda artış olmayacak. Olamaz. Her branşta geri gidiyoruz. Güreşte artık Türk üstünlüğünden söz edilebilir mi? Halterde gerilemeye başladık. Taekvando, Bayanlarda Voleyboll başka branş var mı?

25 yıldır lisanlı spor yapıyorum. Bir arpa boyu yol gidemedik. Bu kafayla gidemeyiz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...

Kolaycılık bir kez daha işbaşında. Bu şekilde sonuç alacağımızı ummak hayalcilikten başka birşey değildir. Aynı şeyi farklı branşlara da veriyorlar. İhtiyacı olan sporcu için güzel imkan. Ama sorunu çözmez. Sorun parayla değil sistemle çözülür. Parayla çözülseydi milli geliri en yüksek lan memleketlerin her dalda birinci olması gerekirdi. İddia ediyorum 2012 olimpiyatlarında madalya sayımızda artış olmayacak. Olamaz. Her branşta geri gidiyoruz. Güreşte artık Türk üstünlüğünden söz edilebilir mi? Halterde gerilemeye başladık. Taekvando, Bayanlarda Voleyboll başka branş var mı?

25 yıldır lisanlı spor yapıyorum. Bir arpa boyu yol gidemedik. Bu kafayla gidemeyiz.

Merhaba,

Evet sorunu büyük ölcüde para çözmez.Ancak 2012 için söylediğin madalya konusunda sana katılmıyorum.OLİMPİYATLAR ve PARALİMPİK oyunlarda Türkiyenin başarılı olacağını söylüyorum şu anda senin bahsettiğin gibi bütün spor branşları başarızsız değiller,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Geçmiş Olimpiyatları bir an düşündüm hafızamda kalan Yaşar Doğu, Gazanfer Bilge (otobüs işletmeciliği olduğu için oradan aklımda kalmış) başka kalan hafızamda bir isim yok.. Genelde geçmiş geleceğin azda olsa aynası gibidir. Geçmişimizde ben pek bir şey bulamadım 2012 de bir şeyler buluruz inşallah..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Umarım sizin söylediğiniz gibi olur. Ben sistematik bir yaklaşım olmadığı için başarının tesadüflere kaldığını söylüyorum. Mesela hangi spor branşları başarılı, başarının kriteri nedir? Masatenisi için ciddi bir hazırlık var mı? Paralimpik oyunları (maalesef) takip etmediğim yorumlarımın dışında tutmak isterim.

Merhaba,

Evet sorunu büyük ölcüde para çözmez.Ancak 2012 için söylediğin madalya konusunda sana katılmıyorum.OLİMPİYATLAR ve PARALİMPİK oyunlarda Türkiyenin başarılı olacağını söylüyorum şu anda senin bahsettiğin gibi bütün spor branşları başarızsız değiller,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Parayı doğru kullanmayı deneseydik keşke...Zaten Çinli sporcular yeteri kadar para yüzü görüyorlar....Ben olsam Cem Zeng ; Wang Bo yerine Ümranla Neslihan Kavas'ı ; Melek Hu ve Şirin He yerine ise Aslı ŞAHİN ve Yücel Hürtürk'ü eklerdim.

Samet'e katılıyorum...Bir de Onur OKTAV'ı unutmamak gerek...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 20 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..