Jump to content
Masatenisi.org Forum

Lastiğim Küçüldü:)

Recommended Posts

Güray, ekipman konusunda daha bilgili ve tecrübeli olan arkadaşlar ne diyecek bilmiyorum ama catapult hızlandırıcı zamk ile yeniden yapıştırılması önerilmeyen (ya da başka bir ifade ile yapıştırılmaması gereken) bir lastik. Hızlandırıcı zamk etkisinin lastikte zaten var olduğu iddia ediliyor. Catapult ile hiç oynamadığım için ne kadar doğru bilmiyorum. Bu anlamda lastiğin küçülmesi, hızlandırıcı zamka verdiği bir tepki olabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İlk yapıştırdığında çok bol zamk sürüp yapıştırmışsın. İkinci yapıştırmada daha az zamk sürdüysen lastik ilk seferki kadar genişlememiştir. Önerim lastiği sök ve en az 3-4 defa zamk sür. Her seferinde bir öncekinin kurumasını bekle. Yaklaşık 5 dakikada kurur. Ondan sonra yapıştır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

... Hızlandırıcı zamk etkisinin lastikte zaten var olduğu iddia ediliyor. Catapult ile hiç oynamadığım için ne kadar doğru bilmiyorum. Bu anlamda lastiğin küçülmesi, hızlandırıcı zamka verdiği bir tepki olabilir.

Yok, yok, ben Catapult ile oynadim, tabii ki meraktan da hizli yapistirici ile denedim. Kullandigim yapistirici Tibhar Rapid Speed Glue idi. Yani ayni kombinasyon. Lastigin hizli yapistiriciya farkli bir tepkisi yok... O da her halim selim lastik gibi buyuyor :fildir::D: . O yuzden Ertan Bey'in yorumuna ben de katiliyorum...

Unutmadan, Catapult 4-5 kat hizli yapistiriciya dayanir mi bilmem... Dikkat et derim... Germeden yapistir...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gereğinden fazla zamk sürmekten korkuyorsan her zamk katı kuruduktan sonra tahtanın üzerine yapışkanlı tarafı yukarıya gelecek şekilde koyup yeteri kadar uzayıp uzamadığına bakabilirsin. Eğer yeteri kadar uzamadıysa bir kat daha zamk sürüp yine aynı şekilde deneyebilirsin. Yalnız bunu yaparken ya tahtaya zamk sürmeden yap, ya da tahtanın diğer yüzünde dene.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 51 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..