Jump to content
Masatenisi.org Forum

Burak Agut Ve Butterfly-ci 2

Guest burak agut

Recommended Posts

yeni videomuzla karşınızdayız , önceki videoda kendimizi gördük ve sizin yorumlarınızı , eleştirlerinizi dikkate alarak yeni bir video çektik. İkisini karşılaştırdığımızda daha iyi gibi geldi bize bunda BH ve FH atak yaptık ve side spin . Daha iyi olduğumuzu gördük. Sizlerin yorumunuzu ve eleştirilerinizi bekliyoruz.

NOT : İlk başta kürşadın attığı backhand lerin %95 i masayı buluyor ışıktan ve açıdan sanırım pek anlaşılmıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=GVZo-MtnKe8

Saygılar ,,,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

abicim beni yanlıs anlamanızı istemiyorum ama bir sorum olacak masa tenisindeki amacınız nedir masa tenisi sporcusu olmak bir kulübe girmek maclara yada turnuvaya girmek vs mi yoksa bunu bir hobi olarak bos zamanları degerlendirmek amacıylamı oynuyorsunuz ona göre yazayım

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

madem bu kadar ısrar var bari yorum yapalım.

backhand le baslamış video.konsatrasyon eksik.kol tam hareketi yapmıyor.kol yarım kalıyor ve son anda bilek hareketi var.ayrıca her topa vurduktan sonra kol düşüyor.vakit ve enerji kaybı.antremanda tutar ama maçta yarısı ya filede ya dışarda kalır.

forhand spinle!? devam ediyor.spin için aşırı bir kol hareketi var. gorundugu kadar top spin almıyor.fazla enerji kaybı.kol çok aşagıdan kalkıyor.hızlı bir oyunda top yakalama yüzdesi bu teknikle düşük olur.

ayak hareketleri yanlış.videonun devamında ayakların göründügü bölümde daha belirgin.forhand spinde sol ayak havaya kalkıyor.

ama masa guzel arkadaşlar güzel.:) çalışmaya devam.mümkünse başta bir bilirkişi olursa daha hızlı ve daha teknik olunur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

aferin gençler, teknik kısmını değerlendirmeyin ama multiball training olayına girdiyseniz iş bitmiş demektir, anlaşılan video izliyorsunuz, vuruş teknikleri açısından aşağıda verdiğim linki dikkatle izleyin, aynı hareketi bir çok farklı açıdan izleyebilirsiniz, kendi kameranla aynı açıdan kayıt yaparak aradaki farkı görmeye çalış, pozisyona, hareketin başlama zamanına, topla buluşma zamanına, kol hareketlerine, bel hareketlerine, ayak hareketlerine, denge koluna, bacaktaki güç değişimine ve hareketin sonlanım noktasına özellikle dikkat edin

http://www.spingate.de/

en önemli eksiklerinizden birisi yanınızda işi bilen birinin olmaması, çalıştırıcı olmadan ilerlemeniz çok yavaş olacaktır, ama yine de yılmayın ve çalışın

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence de spinlerde ayağınızın yerle temasının kaybolması hem dengenizi bozar hem attığınız topun istikrarını hem karşıdan gelecek topu karşılamanız için gereken duruşunuzu bozar. İçinizden Aha attım spini şimdi gördün sen hayatta geri gelmez diye düşürken gelen küçücük bir blok sizi felç edebilir. oyunda tutunmaya yönelik olarak duruşunuzu almaya özen göstermelisiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet haklısınız . Ya basımızda bı hoca felan olsa bilir biri olsa daha ıyı olur . ama kımse yok kendı kendımızı gelıstırmeye calısıyoruz . takefiree arkadaşım demişki . ilerleyen bölümde ayakların göründüğü bölümde spin atarken sol ayak havaya kalkıyor demiş . Ama onlar spin değil . Sidespin yapmaya çalıstıgımız ıcın bıraz kastık kendımızı . ondan olabılır zamanla duzeltecegız . ayak hareketlerının nasıl olması gerektıgını bılıyoruz . ama uygulama olarak yapamıyoruz tam sımdı onlar uzerınde calısıyoruz yıne vıdeo cekıcez ozmn daha ıyı olacagına hıc suphem yok . bu arada amacımız bı takıma felan gırebılmek . oyunumuzu ılerletmek . zaten burda turnuvalardı okul maclarıydı ıdare edıyoruz yınede bu sene farklı yerlere gıdıp mac tecrubesı felan edınmek ıstıyoruz

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

abicim beni yanlıs anlamanızı istemiyorum ama bir sorum olacak masa tenisindeki amacınız nedir masa tenisi sporcusu olmak bir kulübe girmek maclara yada turnuvaya girmek vs mi yoksa bunu bir hobi olarak bos zamanları degerlendirmek amacıylamı oynuyorsunuz ona göre yazayım

Biz masa tenisini çok ciddiye alıyoruz. Kesinlikle vakit geçirmek için veya hobi değil.turnuvalara katılmak liglere katılmak ilerlerde dahada gelişip dünya çapında turnuvalara katılmak ( imkansız ama hayal işte ) . Yaşadığımız yerdede turnuvalar var ama az yılda 1-2 kez oluyor . Sanırım 1 aya kadar bir turnuva olacak okullar arası . İlçede , 1 ve 2. olan okullar Mersine gidecek , Mersinde 1. olan takım antalyaya gidecek akdeniz turnuvası için sanırım . Bu tür turnuvalar sık yapılsa çok iyi olacak kendimizden daha iyi oyuncularla oynama şansı , farklı kişilerle oynamaya şansı ve maç tecrübesi kazanacağız. Birde hocamız olsa çok güzel olacak...

Kombinasyon raketlerimizi yapınca dahada geliştirmeye çalışacağız tekniğimizi.

Teşekkürler eleştirileriniz için.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aslında çok iyi yapıyorsunuz video koymakla , ben de hareketlerimdeki hataları kendimi izleyerek tespit ettim ve düzelttim. Buradan bir sürü tavsiye alıyorsunuz sonuçta. Hatalarınızı düzeltmek için iyi bir şans. Ayrıca düzenli antreman yapacak bir arkadaşa sahip olmak da güzel. Hareketlerdeki yanlışlar söyleniyor doğruları ise yüzlerce videoda mevcut. Belli bir seviyeyi geçip hareketleri düzelttikten sonra iş antremana bakacak o zaman da bir ivme yakalarsınız. Başarılar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..