Jump to content
Masatenisi.org Forum

Let

karpatlar

Recommended Posts

Masa Tenisi Kurallarında atılan servisin LET sayılması için maddelerden biri aşağıdadır.

2.9.1.5.3 tek maçında top karşılayıcının yarı alanına değdikten sonra, masa kenar çizgilerinin herhangi birinden masayı terk ederse,

SORU ŞU :Masa kenar çizgisi denilen çizgiler hangileridir.(Dikdörtgenin uzun kenarları mı , yoksa kısa kenarları mı , yada hepsi mi) Şekil çizme imkanım yok sanırım :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Masa Tenisi Kurallarında atılan servisin LET sayılması için maddelerden biri aşağıdadır.

2.9.1.5.3 tek maçında top karşılayıcının yarı alanına değdikten sonra, masa kenar çizgilerinin herhangi birinden masayı terk ederse,

SORU ŞU :Masa kenar çizgisi denilen çizgiler hangileridir.(Dikdörtgenin uzun kenarları mı yoksa kısa kenarları mı yada hepsi mi) Şekil çizme imkanım yok sanırım :)

Hepsi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

SORU ŞU :Masa kenar çizgisi denilen çizgiler hangileridir.(Dikdörtgenin uzun kenarları mı , yoksa kısa kenarları mı , yada hepsi mi) Şekil çizme imkanım yok sanırım :)

Bu madde, fiziksel engelinden dolayı tekerlekli sandalyede oynayanları kapsayan 2.9.1.5 maddenin 3. alt maddesi olup, masanın yan kenarları kastedilmektedir. Yani cevap A şıkkı, dikdörtgenin uzun kenarları:)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Karpatlar kardeşim bu kadar mı olur..Dün oyun kurallarını okurken bu kural benimde dikkatimi çekti ve az kalsın ben soracaktım..Fakat sonra iyice okuyunca bu kuralın engelli kardeşlerimiz için geçerli bir kural olduğunu anladım ve olay çözüldü..Demek ki forumdaki diğer masa tenisi severlerle telepati içerisindeyiz :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Karpatlar kardeşim bu kadar mı olur..Dün oyun kurallarını okurken bu kural benimde dikkatimi çekti ve az kalsın ben soracaktım..Fakat sonra iyice okuyunca bu kuralın engelli kardeşlerimiz için geçerli bir kural olduğunu anladım ve olay çözüldü..Demek ki forumdaki diğer masa tenisi severlerle telepati içerisindeyiz :gulumse:

Bakmak ve görmek arasındaki farkı tekrar hatırladık,iyi oldu :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..