Jump to content
Masatenisi.org Forum

Guest BMWPower

Recommended Posts

benim kullandığım kadarıyla 3yıldız toplarda en iyi nittakudur. bunların 3 veya ttek yıldız almasıyla topun bazı ittfnin koyduğu standartlara uygun olmasıyla oluyo sertliği ve benzeri özellikleriyle 3* top nittaku 1* antreman topu olarak da tibhar basicleri tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

biri bana Allah rızası için şu cümleyi tercüme etsin lüften:

bunların 3 veya ttek yıldız almasıyla topun bazı ittfnin koyduğu standartlara uygun olmasıyla oluyo sertliği ve benzeri özellikleriyle 3* top nittaku 1* antreman topu olarak da tibhar basicleri tavsiye ederim

:sasi::o:

@BMWPower

sorunun yanıtı, kısaca: hayır.

toplar konusunda daha önce yazılmış çizilmiş çok şey var. bu konu da konuşuldu. arama fonksiyonunu kullanmanı tavsiye ederim. oradan birçok konuyu bulabilirsin...

selamlar...

Ping

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

baktım ama yıldızlarla ılgılı bır sey goremedım.

anlatsan ne olurdu ki sanki forumlara bak dicene. 

Forumlarda once arama fonksiyonunun kullanilmasi racondandir, zira obur turlu her uye daha once konusulmus bir konuyu yeniden acar, tekrar cevaplari onceden verilmis sorulari sorar, bu da gereksiz yer isgali demektir. Yanlis anlasilmasin, burda sahsina yonelik demiyorum bunu, genel olarak soyluyorum, Ping arkadasimizin yaptigi yorum da o yuzden. Kendisine ben de hak veriyorum, uyeler aradiklari bilgiyi once forum ici arama motoru ile aramali, bulamazlarsa bilahare sormalilar kanimca. Ayrica konular benzer ise yeni konu acmaktansa, eski konuya mesaj atmak daha iyidir...

Soruna gelince, bende bir dokuman var Nittaku toplarinin uretimi ile ilgili, dijital ortamda yok maalesef, o yuzden kisaca ozet geceyim. Aslinda toplar 1 yildiz olacak, 3 yildiz olacak diye uretilmiyorlar. Uretim asamasinda farkli testler var, agirlik, duz olarak yuvarlanma testleri gibi. Secimler de yuvarlanma testi sonucunda elle yapiliyor (hatirladigim kadari ile bu son testti). Bu testlerin tamamini gecen toplarin uzerine 3 yildiz damgasi, gecemeyenlere de antreman topu veya 1 yildiz damgasi (artik hangisi uretim planinda varsa) basiliyor. Haliyle 3 yildizli toplar daha kaliteli olmus oluyor. Ama farkli uretim bandi gibi bir uygulama yok.

En iyi 3 yildiz toplar bence Nittaku bu arada...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bir markanın 3 yıldız topları diger markanın 3 yıldız topuyla aynı özelliktemidir ? 
diye sormussun ve demissin ki, ben aradim da oyle attim mesaji. Buna istinaden diyorum ki:

http://www.masatenisi.org/forums/index.php?showtopic=410&hl=

linkinde mac topu - antreman topu tartismasi var.

http://www.masatenisi.org/forums/index.php?showtopic=45&hl=

linkinde ise hem bu tartisma, hem de hangi 3*'li toplarin daha iyi olduguna dair bir fikir alisverisi mevcut. Ayrica daha baska 1-2 yerde de top meselesi konusulmus. Simdi eger dedigin gibi arama motoru kullanmis olsaydin bunlara ulasirdin. Sordugun sorulara cevaplar da bu konularda yatiyor aslinda. Ben ama yine de ufak bir hatirlatmada bulunup soruna mumkun oldugunca cevap verdim. Ama gorunen o ki, sen bu hatirlatmayi ve verdigim cevabi takdir edecegine, sahsina yonelik olmadigini ozellikle belirttigim yorumum konusunda gereksiz yere alinganlik gosteriyorsun. O yuzden de cevabina gulup geceyim mi, kizayim mi tam bilemedim gecenin bu vaktinde.

Neyse, selamlar, sevgiler...

Arsun

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

cevabıma ister gul ister kız fark yapmaz.

sen niye bukdr tepki gosterdin onu anlamıyorum.

ayrıca tesekkur ederim cevap verdigin icin ama bunun cevabı varmı o konuda merak ediyorum.

'''bir markanın 3 yıldız topları diger markanın 3 yıldız topuyla aynı özelliktemidir ?''''

sanırım bnm yanlısım o konuya cevap atarak sormalıydım bu konuyu ama oda aklıma gelmedi...

neyse ya uzadı bu konu....

saygılar.. <_<

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ayrıca tesekkur ederim cevap verdigin icin ama bunun cevabı varmı o konuda merak ediyorum.

'''bir markanın 3 yıldız topları diger markanın 3 yıldız topuyla aynı özelliktemidir ?''''

@BMW

Arsun'un dediği gibi arama yapmış veya daha sonra verdiği linklerdeki yazıları okumuş olsaydın sorunun yanıtının defalarca verilmiş olduğunu görecektin. sırf Tsu'nun yazdığı şu açıklamalar bile olayı anlatmaya yetiyor:

*** olarak Donic Nittaku, Butterfly, Tibhar ve Yasaka ile oynadım 3yıldız hiçbir top ötü değil ayrıca ***'ların bile iki kalite çeşidi oluyor genelde biri normal diğer daha da iyi kalite, mesela nittaku *** 40mm diye satılan bir top var bir de nittaku *** premium diye satılanlar var elbette premium çok daha kaliteli. Aynı şey donicte de geçerli.

*** top olarak donic'in normal *** topları eh idare eder ama oynadığım *** arasında en kötüsüydü ama eminimki daha kaliteli olan versiyonu(select miydi adı? ) çok daha iyidir. Nittakunun normal kaliteli olanı butterfly'ın ***'larına benziyor biraz yumuşak ve daha hafifmiş gibi bir hissi var yuvarlaklık konusunda da mükemmel değil. Tibhar *** ise tam orta şeker evet sert ama yamukluk açısından mükemmel değil ve belli bir süre sonra fazla incelip uçmaya balıyor kırılması da çok zor değil.Butterfly çok sert olmasa da yuvarlak ve dayanıklı sayılır uçmaması iyi keşke biraz daha sert olsaydı. Yasaka ise neredeyse nittaku premium kadar iyi sert dayanıklı uçmuyor ve yuvarak ama hepsi mükemmel seviyede değil. Nittaku *** premium ise gördüklerimin en iyisi.. zaten çoğu kişi de böyle düşünüyor ağır sert dayanıklı ve yuvarlak

ayrıca bir konu da benden:

DHS Athens top

lütfen biraz daha dikkatli okuyalım, o zaman birçok sorunumuz çözülür, konular da uzamaz...

Ping

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 70 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..