Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yeni Combo Raket Tavsiyesi

Guest burak agut

Recommended Posts

Masa tenisini 3 yıldır oynuyorum ve hep hazır raket kullandım . (butterfly kalinikos kreanga power f) . Artık bu hazır raketin bana yetmediğini düşünüyorum ve forumlardan araştırdığıma göre kombinasyon raketler hazır raketlere karşı çok fark ediyormuş , çok iyiymiş. Benim oyun tarzım hücum. Pek savunma yapmıyorum rakibin atağına karşı Fh de atak Bh de ise daha kontrollu vuruşlar yapıyorum . (daha çok rakibin atağına bh de bloc). Genel olarak Fh de top spin ve side spin atıyorum. ( daha çok side spin ) . Bh de iste top spin atıyorum atak olarak ve Gerektiğindede bloclar yapıyorum , Fh de kontrol den çok hız istiyorum Bh de ise kontrollü atak , kontrollü top spinler. Oynayış şeklim bu.

Kendi araştırmalarıma göre yaptığım kombinasyon şu ;

Tahta : Andro Super Cora All + ( ilk kez combo raket yapacağım için Off+ yerine All + tahtanın daha uygun oldugunu düşündm)

Lastik FH: LKT torent (friendship)

Lastik BH:Tıbhar Rapid

Tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden Teşekkürler ...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aslında Tahta Off+ da olabilir çünkü ilk başta All+ bir tahtayla başlayıp dahada hız isteyeceğime eminim Off+ bir tahta alıp lastikleri söküp yapıştırma şansım olmadığı için Off + yada Off bir tahtada alabilirim ...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yorumun için teşekkürler . Fh ye rapid x press yapma imkanım malesef yok.

Ben Bh ye tıbhar rapid düşündüm sen rapid soft demişsin ikisinin arasındaki fark nedir acaba.

Bh stilim topspin ve gerektiğinde blok.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Masa tenisini 3 yıldır oynuyorum ve hep hazır raket kullandım . (butterfly kalinikos kreanga power f) . Artık bu hazır raketin bana yetmediğini düşünüyorum ve forumlardan araştırdığıma göre kombinasyon raketler hazır raketlere karşı çok fark ediyormuş , çok iyiymiş. Benim oyun tarzım hücum. Pek savunma yapmıyorum rakibin atağına karşı Fh de atak Bh de ise daha kontrollu vuruşlar yapıyorum . (daha çok rakibin atağına bh de bloc). Genel olarak Fh de top spin ve side spin atıyorum. ( daha çok side spin ) . Bh de iste top spin atıyorum atak olarak ve Gerektiğindede bloclar yapıyorum , Fh de kontrol den çok hız istiyorum Bh de ise kontrollü atak , kontrollü top spinler. Oynayış şeklim bu.

Kendi araştırmalarıma göre yaptığım kombinasyon şu ;

Tahta : Andro Super Cora All + ( ilk kez combo raket yapacağım için Off+ yerine All + tahtanın daha uygun oldugunu düşündm)

Lastik FH: LKT torent (friendship)

Lastik BH:Tıbhar Rapid

Tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden Teşekkürler ...

NOT : Fiyat aralığı 70-130 Tl olursa iyi olur ( benim yaptığım kombinasyon 110 Tl )

bence güzel bi seçim yapmışsınız lkt torent i de denedim yapışkan yüzeyli iyi bi lastik... off a geçmek için acele etmeyin tahtanız güzel bi tahta eger hızlanmak isterseniz ilerde farklı lastikler deneyerek hızlandırırsınız ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aslında Tahta Off+ da olabilir çünkü ilk başta All+ bir tahtayla başlayıp dahada hız isteyeceğime eminim Off+ bir tahta alıp lastikleri söküp yapıştırma şansım olmadığı için Off + yada Off bir tahtada alabilirim ...

Uyarı: Kesinlikle hızlı bir tahta almayın.

OFF ve OFF+ sınıfı tahtalardan uzak durun.

Eğer gerçekten iyi olduğunuzu düşünüyorsanız bile, kendinize en çok OFF- sınıfına giren bir tahta seçin.

Bence ALL+ sınıfı bir tahta almanız akıllıca olur.

ALL+ veya OFF-, hangi tahtayı alırsanız alın, o tahtayla minimum 1 yıl boyunca hiç değiştirmeden düzenli olarak oynayın.

Düzenli oynamak derken, haftanın 3 günü en az 2'şer saat oynamayı kastediyorum.

Eğer daha az oynuyorsanız süre uzamalı.

Bir tahtaya alışmak, tahtanın özelliklerini anlamak, huyunu suyunu keşfetmek için uzun zamana ihtiyaç vardır.

O yüzden tahtanızı ilk denemelerde hiç beğenmeseniz bile oynamaya devam edin.

Büyük ihtimal zamanla alışıp daha iyi oynamaya başlarsınız.

Ama diyelim alışamadınız, gerçekten o tahta sizin oyununuza uymadı, o zaman da sonraki tahtanızın nasıl olması gerektiği hakkında sağlam bir fikriniz olur. Ne aradığınızı bilirsiniz.

Yardımcı olduğumu umarım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Uyarı: Kesinlikle hızlı bir tahta almayın.

OFF ve OFF+ sınıfı tahtalardan uzak durun.

Eğer gerçekten iyi olduğunuzu düşünüyorsanız bile, kendinize en çok OFF- sınıfına giren bir tahta seçin.

Bence ALL+ sınıfı bir tahta almanız akıllıca olur.

ALL+ veya OFF-, hangi tahtayı alırsanız alın, o tahtayla minimum 1 yıl boyunca hiç değiştirmeden düzenli olarak oynayın.

Düzenli oynamak derken, haftanın 3 günü en az 2'şer saat oynamayı kastediyorum.

Eğer daha az oynuyorsanız süre uzamalı.

Bir tahtaya alışmak, tahtanın özelliklerini anlamak, huyunu suyunu keşfetmek için uzun zamana ihtiyaç vardır.

O yüzden tahtanızı ilk denemelerde hiç beğenmeseniz bile oynamaya devam edin.

Büyük ihtimal zamanla alışıp daha iyi oynamaya başlarsınız.

Ama diyelim alışamadınız, gerçekten o tahta sizin oyununuza uymadı, o zaman da sonraki tahtanızın nasıl olması gerektiği hakkında sağlam bir fikriniz olur. Ne aradığınızı bilirsiniz.

Yardımcı olduğumu umarım.

Yorumun için teşekkürler, Ben öğrenciyim okullar açılınca Hafta içi 5 saat kadar oynayabileceğim ama haftasonu 5-6 saat oynuyorum.Tahtamı ALL+ yapıyorum seçtiğim lastiklerde sanırım bana uygun.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Lastikler konusunda kesin bir karara vardım ilk başta söylediğim lastiklerden alacağım ama tahta konusunda henüz bir karara varmış değilim . Başta verdiğim tahta modeli alacağım sitede yokmuş . OFF ve OFF+ tahtaların benim ilk kombinasyonum olduğu için bana çok hızlı gelecektir. ALL+ en uygunu ama OFF- de düşünüyorum.Aynı fiyata OFF- güzel bir tahta var Friendship 729 BOMB ...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Lastikler konusunda kesin bir karara vardım ilk başta söylediğim lastiklerden alacağım ama tahta konusunda henüz bir karara varmış değilim . Başta verdiğim tahta modeli alacağım sitede yokmuş . OFF ve OFF+ tahtaların benim ilk kombinasyonum olduğu için bana çok hızlı gelecektir. ALL+ en uygunu ama OFF- de düşünüyorum.Aynı fiyata OFF- güzel bir tahta var Friendship 729 BOMB ...

Öyleyse 729 bomb tercih edebilirsin. Hem kontrollü bir off tahta hemde kalitesi iyi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

729 bomb bu 2 ay önce denedim bana off- deil de off ayarında gibi geldi üsttünde 1.9 lkt torent vardı... bence klasik bir başlangıçla primorac off- yi alın derim yada ilk düşündüğünüz andro süper core All + (off- ler hariç off tahtalara pek bakmasanız isabetli olur gibi ;): )

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

benim ilk raketim primorac off- çift taraf sriver fx 2.1 mmydi.tahtadan gerçekten çok memnundum.yeni başlayanlar için ideal.şuanki tahtamda iyi fakat primorac daha kontrollüydü vuruşlarımı hissediyordum yani.bence çok iyi bir tahta ;)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Primorac OFF- de pahalı ama 70 tl 729 bomb 36 tl tam bana göre iki raketin özellikleride şöyle ;

729 bomb

Sınıf Off-

Sap Seçenekleri Flared

Hız 9+

Kontrol 9+

Elastikiyet Medium

Ağırlık 85Gr.

Katman 7

Primorac OFF-

Sınıf Off-

Sap Seçenekleri Flared

Hız 8

Kontrol 7

Elastikiyet Medium

Ağırlık 90

Katman 5

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

FH lastiğimde artık tamamen kesin bir sonuça ulaştım LKT torent ama BH de emin değilim Tıbhar Rapid söylemiştim yeni bir lastik daha buldum Friendship 729 FX Super Soft bunu iki lastikle karşılaştırabilirmiyiz hangisi daha iyidir ama fiyatta çok önemli Friendship 28 TL Tıbhar 46 TL

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Primorac OFF- de pahalı ama 70 tl 729 bomb 36 tl tam bana göre iki raketin özellikleride şöyle ;

fiyat konusunda bişe diyemem ama o özelliklerede pek aldanma.o rakamlar markadan markaya değişiyo diye biliyorum.pek doğru sonuç alamazsın yani.ama kullananlar iyi diosa alabilirsin o raketi tabiki.sonuçta ilk raketin.her halukarda oynadığın en güsel raket olacak ;)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

FH lastiğimde artık tamamen kesin bir sonuça ulaştım LKT torent ama BH de emin değilim Tıbhar Rapid söylemiştim yeni bir lastik daha buldum Friendship 729 FX Super Soft bunu iki lastikle karşılaştırabilirmiyiz hangisi daha iyidir ama fiyatta çok önemli Friendship 28 TL Tıbhar 46 TL

Tibhar rapidi bilmiyorum ama Fx supersoft güzel lastiktir, çin lastiği olmakla beraber avrupa lastiği karakterlerinide barındırır.

Bir diğer seçenekte lkt rapid soft, bunun 2,0 mm kırmızısı var.

Sonuç olarak 729 bomb + torrent 2,0mm + lkt rapidsoft 2,0mm yada fx supersoft 2,0mm. Çok güzel bir raket olacak diye tahmin ediyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 months later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 89 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..