Jump to content
Masatenisi.org Forum

Joola Mambo C Cift Taraf-balsa Carbon X5 Topspin Uygunlugu

Guest De@R

Recommended Posts

Herkese merhaba ben bu grubun yeni uyesiyim.Yakin zamanda mambo c cif taraf max lastikleri balsa carbon X5 uzerine yapistirdim.(bana bu tavsiyeyi bir antrenor verdi)Sizce bu kombinasyon atakli we topspin agirlikli oyuna uygun mudur deilse nasi uygun hale getirebiliriz acil yorumlarinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Herkese merhaba ben bu grubun yeni uyesiyim.Yakin zamanda mambo c cif taraf max lastikleri balsa carbon X5 uzerine yapistirdim.(bana bu tavsiyeyi bir antrenor verdi)Sizce bu kombinasyon atakli we topspin agirlikli oyuna uygun mudur deilse nasi uygun hale getirebiliriz acil yorumlarinizi bekliyorum.

Merhaba,

antrenman yapıp denemediniz mi?

Acil yorum beklemek yerine, acil bir deneme yapsaydınız...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba,

antrenman yapıp denemediniz mi?

Acil yorum beklemek yerine, acil bir deneme yapsaydınız...

sevgili hakan KIRIK e yazikki yurtdisinda bulunmam nedeniyle deniyemedim fakat mambo c max in we balsa x5 in topspin bakimindan iyi olup olmadigini tam emin olamadim

Lutfen kullanan kisiler varsa onlardan bilgi edinebilir veya onlara sorabilirmisinz oyunda ozellikle spine ve serviste falsoya ck onem veriyorum serviste fircalama yontemi kullaniyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sizc mambo c joola lastigi serviste spin ve topspin icin uygun v cok ii bir lastik midir lutfen bu lastigi genel iltibariyle bilen varsa aktarabilir mi acil !!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Lutfen kullanan kisiler varsa onlardan bilgi edinebilir veya onlara sorabilirmisinz oyunda ozellikle spine ve serviste falsoya ck onem veriyorum serviste fircalama yontemi kullaniyorum

Maalesef benim hiç bilgim yok , yakın çevremde de kullanan olmadı o malzemeleri.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

peki balsax5 in hizi nasildir?masadn orta uzaklikta da topu gonderebilir mi fast-spin de cok hisli ve arttirilan hiz kapasitesi oldugu yaziyor bildigim kadariyla joola lastikleri kndi sitesinde 100 uzerindn degerlendiriliyor spini 97 olarak gosteriliyor sizce ck ii ve olurucu topspin altyapisi var midir bu sayisal degere gore acil :D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Her raketle topspin çekebilirsiniz..Bu rakedin işi değil,sizin işiniz herşeyden önce..Ayrıca oyun seviyeniz ne bilemediğimiz için yüzde yüz doğru yorumlar yapamayız..Bu sizin ilk profesyonel ekipmanınız ise biraz fazla gelebilir..İlla balsa carbo kullanacaksanız x3 versiyonunu,ve mambo c kullanacaksanız da 1.8 ,yahut 2.0 mm olanını tercih etmeniz daha doğru olur..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Her raketle topspin çekebilirsiniz..Bu rakedin işi değil,sizin işiniz herşeyden önce..Ayrıca oyun seviyeniz ne bilemediğimiz için yüzde yüz doğru yorumlar yapamayız..Bu sizin ilk profesyonel ekipmanınız ise biraz fazla gelebilir..İlla balsa carbo kullanacaksanız x3 versiyonunu,ve mambo c kullanacaksanız da 1.8 ,yahut 2.0 mm olanını tercih etmeniz daha doğru olur..

merhaba benim ilk kombinasyonum degil sadece mambo c nin spin ozelligini ev servisteki falsoya en kadar katkisi oldugunu ogrenmek istedim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

oncelikle yardim ettiginiz icin hepinize ayri ayri tsekkur ediyorum bu benim ilk kombinasyonum degil lastileri max secmemin nedeni balsa X5 i kullanan kullanicilarin uzak mesafeden attiklari toplarin olu weya gitmiyor demesi pro sayilirm bu oyuna gonul vermis kndimi oynadigim profesyonel olmayan ortama gore bayagi gelistirmis bir sporcuyum ii olmayan hazir raketlerle lisansli bir arkadasimi yndm kontrol bakimindan bir sorun yasayacagimiz zannetmiyorum sadece tahta we lastigin hiz ve spin bakimindan ii bir deger tasiyi tasimadigini ogrenmek sitiyorum bi de fast-spin de JORG ROSSKOPT un bu lastilerle oynadogi soyleniyor?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

oncelikle yardim ettiginiz icin hepinize ayri ayri tsekkur ediyorum bu benim ilk kombinasyonum degil lastileri max secmemin nedeni balsa X5 i kullanan kullanicilarin uzak mesafeden attiklari toplarin olu weya gitmiyor demesi pro sayilirm bu oyuna gonul vermis kndimi oynadigim profesyonel olmayan ortama gore bayagi gelistirmis bir sporcuyum ii olmayan hazir raketlerle lisansli bir arkadasimi yndm kontrol bakimindan bir sorun yasayacagimiz zannetmiyorum sadece tahta we lastigin hiz ve spin bakimindan ii bir deger tasiyi tasimadigini ogrenmek sitiyorum bi de fast-spin de JORG ROSSKOPT un bu lastilerle oynadogi soyleniyor?

1)''İlk kombinasyonum değil'' diyorsunuz.. İlk kombinasyonunuz neydi peki ?

2)Pro sayılırım demişsiniz..Profesyonel olmak için bu işten ekmek yemeniz lazım..Durum böyle mi?

3)Katıldığınız özel yahut resmi bir turnuva var mı?Katıldıysanız dereceniz ne?

Sevgili De@R ;

Kısacası söyledikleriniz çok genel ve pek bir anlam ifade etmeyen şeyler..Lisanslı arkadaşınızı yenmeniz de bir anlam ifade etmiyor..Çünkü benim de lisansım var ve önüne gelene yeniliyorum..Yani anlayacağınız lisans olması bir ölçü değil,dileyen her vatandaş,isterse raket tutmayı dahi bilmesin lisans çıkarabilir..Bu sporun ne boyutta oynandığını anlamak için bu işi az çok ciddiye alan insanların olduğu dernek,klüp gibi ortamlara gidin,kendinizi test edin..Ondan sonra oyun seviyenizi daha iyi anlarsınız..Burda sorduğunuz ekipman ile ilgili size ne söylenirse söylensin bir anlam ifade etmez..Bunun kararını yalnızca siz verebilirsiniz..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1)''İlk kombinasyonum değil'' diyorsunuz.. İlk kombinasyonunuz neydi peki ?

2)Pro sayılırım demişsiniz..Profesyonel olmak için bu işten ekmek yemeniz lazım..Durum böyle mi?

3)Katıldığınız özel yahut resmi bir turnuva var mı?Katıldıysanız dereceniz ne?

Sevgili De@R ;

Kısacası söyledikleriniz çok genel ve pek bir anlam ifade etmeyen şeyler..Lisanslı arkadaşınızı yenmeniz de bir anlam ifade etmiyor..Çünkü benim de lisansım var ve önüne gelene yeniliyorum..Yani anlayacağınız lisans olması bir ölçü değil,dileyen her vatandaş,isterse raket tutmayı dahi bilmesin lisans çıkarabilir..Bu sporun ne boyutta oynandığını anlamak için bu işi az çok ciddiye alan insanların olduğu dernek,klüp gibi ortamlara gidin,kendinizi test edin..Ondan sonra oyun seviyenizi daha iyi anlarsınız..Burda sorduğunuz ekipman ile ilgili size ne söylenirse söylensin bir anlam ifade etmez..Bunun kararını yalnızca siz verebilirsiniz..

ayrica profesyonel turnuva kapsaminda somestr tatilinde bulundugum otelde bulunan antrenorlerin duzenledigi turnuvaya katilmistm 8. oluyordm ama o zaman oyunu tknik olarak cok bilmiyordm antrenman yaptigim antrenor oyun tarzimin fh topspin agirlikli ve backhandin da bunlara ilaveten loop ve drive larda iyi oldugu mu soyluyor kobine bu ozelliklere ve SPIN e uygun mdur :D

haklisin blgi vermem gerekir bn bu oyunu 4 yildir profesyonel lastiklerle oynuyorum markv bh ve fh joola cava kullaniyrdm odunc olarak antrenor bir tanidigimla 1.5 ay boyunca antrenman yapiyordm firsat buldkca tandiklarimla da teknik olarak oynuyor ve antrenmnlar yapiyorum oyunlaa ciddi olarak ilgileniyorum artik kombinasyonumla ilgili yorum yapailirmisiniz ozellikle spin ve falso konusunda forehand de topspin i ve fast spii ck kullaniyorum bh loop larda fake ve falso vrmeyi seviyorum ama genellikle fh ve bh atak oynuyorum joola mambo c ve balsa X5 hiz ve spin acisindan uygun ve ii midir

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Lutfen yardimci olur musunz sorum halen aktif bir sekilde cevaplarinizi beklemektedir.oyun tarzimi yineleyebilirm.off oynarimfh icin top ve fast spin backhand icin se drive da yon sasirtmayi ve bh de topspinli atak oynarim serviste fircalama teknigi kullanirim mambo c SPIN ve servisste FALSO ya ne kadar uygundur 10 uzerinden puanlar misiniz ?(JORG ROSSKOPt un pu lastikle oynadigi dogrumudur turkiye de baska bu lastigi kullann oyuncu war mi ????

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

soruna kimse cevap vermediyse sebebi forumda bu tahta ve lastikleri kullanan pek kimse olmadığındandır ya da kullanan kişiler henüz foruma girip yazını okumamış olabilir, yabancı sitelerden takip etmeye çalışabilirsin, benim görüşüm mambo lastikler spin için üretilmiş lastiklerdir, tahta yumuşak hisli ve off hızında diye biliyorum, fast ve topspin için elbette uygundur, yakın ve orta mesafede etkilidir ancak uzak mesafede nasıl tepki verir bilemem

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu mambo ya da benzeri birşeyi İrfan abi ( Tavukçuoğlu) kullanıyordu titanium stiga thtasının üzeridne eskiden...Yani türkyiede Onur abide de var bildiğim kadarıyla....Üst düzey oyuncuların kullandığı lastikler onlar rahat ol bence Dear.

smetmusti tesekkur ederim bilgini benle paylastigin icin hepinize de ayrica tesekkur eiyorum sagolun ..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Vaktinde Mambo'ların tüm versiyonları çeşitli profesyonel oyuncular tarafından kullanılıyordu, fakat şu an 1 oyuncunun bile kullandığını sanmam. Zira Mambo serisi genel olarak solüsyonla harika performans veren lastikler. Halen bilgisi olmayan kaldıysa yineleyelim, solvent içeren solüsyonların tümü ve hatta boosterlar yasaklandı. Biz amatörler için herşey serbest o ayrı :).

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ama fast-spind e jorg rosskopt un bu lastiklerle oynadigi soyleniyor

o baya bi önceden oynuyordu... zaten lastik aşırı solusyonla kullanılan hatta özel yapıştırma tekniği ile yapıştırılan bi lastik(yorumlarda oyle okudum) şu an profesyonel bütün oyuncular subazlı ile oynuyorlar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 12 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..