Jump to content
Masatenisi.org Forum

Ayak Ağırlığı

Recommended Posts

Ayaklarım yeterince çalışmıyor ve masa tenisinde iyi çalışan ayaklara sahip olmak oldukça önemli..Çevremdeki işi bilen bir kaç kişi 0.5 yahut 1 kg lik ayak ağırlıklarından kullanmamı tavsiye etti..Acaba faydası olur mu?Ağırlık düzeyini 0.5 kg de tutup zaman içerisinde mi arttırmalıyım yoksa 1 kg ile başlasam da uygun olur mu?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ağırlık takmanın ne gibi bir faydası olacak abi

bence de biraz garip yaklaşım, yani ayaklara ağırlık takmak.

Senin sorunun güçsüz ayaklar ise o zaman başka, bu durumda ağırlık da takabilirsin , bisiklet te kullanabilirsin vs...

Sonuçta 100kilo kaldıran ayakların olup ta hareket ettirmediğin sürece bir anlamı olmaz herhalde...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sanırım ben tam anlatamadım yahut sizler anlamadınız..Bana söylenen antrenmanlarıma ağırlıklar eşliğinde devam etmem..Bu şekilde ağırlıkları çıkardıktan sonra masa başında daha rahat hareket edeceğim ve ayaklarımın daha iyi çalışacağı söyleniyor..Bende bunun doğruluk kısmını merak ediyorum..Benim de bir malumatım yok anlayacağınız..

Düzeltme: Derken Samet kardeşimden cevap geldi..Teşekkür ediyorum Samet..Baban antrenör,sende az çok bu işlerden anlarsın..O zaman yarından tezi yok ağırlıklı antrenmanlara başlıyorum ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ayaklarım yeterince çalışmıyor ve masa tenisinde iyi çalışan ayaklara sahip olmak oldukça önemli..Çevremdeki işi bilen bir kaç kişi 0.5 yahut 1 kg lik ayak ağırlıklarından kullanmamı tavsiye etti..Acaba faydası olur mu?Ağırlık düzeyini 0.5 kg de tutup zaman içerisinde mi arttırmalıyım yoksa 1 kg ile başlasam da uygun olur mu?

Masatenisine başladın kesmedi. Ayak hızlandırma ayağına ileride badycimi olacan ne..??

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sanırım ben tam anlatamadım yahut sizler anlamadınız..Bana söylenen antrenmanlarıma ağırlıklar eşliğinde devam etmem..Bu şekilde ağırlıkları çıkardıktan sonra masa başında daha rahat hareket edeceğim ve ayaklarımın daha iyi çalışacağı söyleniyor..Bende bunun doğruluk kısmını merak ediyorum..Benim de bir malumatım yok anlayacağınız..[/quoteÇağancım ayaklarını güçlendirmek ve daha hızlı hareket etmek istiyorsan ya masa başında ayak çalıştıran antrenmanlar yapacaksın (salonda yakaladığında hemen hatırlat birkaç antrenman şekli göstereyim) yada uzun ve tempolu koşacaksın. (bu daha yararlı.. ancak emek vermeden gelişme sağlamak imkansız olduğuna göre...)

Bu arada AYAK konusuna da değinmen iyi olmuş çünkü içimizdeki birçok arkadaş "doğru vuruşu yapamadım" demensini biliyor ama "doğru pozisyon alıyorum mu acaba?" demesini biliyor mu merak ettim?!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim en büyük sorunum o ayaklar yavaş bir de oyunda güzel varyasyonalrla pozisyonları hazırlıyorum bitirici darbeyi yapamıyorum ...

Piyano çalanlar bilir bu ağırlıkların bileğe bağlanan şeklinde olanları da vardır. Zor pasajları çalışırken herkes değil tabi bazı kişiler tercih ederler çünkü o ağırlıkta çalıştıktan bir süre sonra bilek ve parmaklar tabiri caizse kuş gibi kalır ve oldukça hızlanırlar. Aynı durumu ayakla da özleştirebilir miyiz? Bana özleştirebiliriz gibi geldi. Sanırım faydası dokunacaktır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bende 2x1,5 Kg var. Eskiden basketbol için almıştım şu an odamın kapısının önüne koyuyorum rüzgarda kapanmasın diye :D: Diyeceğim şudur koşarak bacak kaslarını çalıştırabiliriz. Oynarken takıp sonra çıkarınca hızlı hissedebiliriz ama fazla çalıştırmaz. Ben de basketbolda bi 15 dk takardım çıkarınca kendimi çok hafif hissederdim ama yine de smaç basamazdım. Eğer oynarken kullanılıp çıkartılırsa anlık bir yanılsama verir ama bunlarla koşu yapılıp ip falan atlanırsa o zaman bacaklar gerçekten gelişir.

Dipnot : O zamanlar Air Alert diye bir çalışma programı bulmuştum birkaç ayda 30 cm kadar fazla zıplama vaat ediyordu hem de NBA oyuncularından Baron Davis tavsiyeliydi. Hareketlerin tamamı evde yapılabilen şeyler. Diyeceğim şudur ki bacakları bu kadar geliştiriyorsa muazzam hızlandırır. Bu program antreman programlı ve görüntü cd'li parayla satılan bir setti. Bende hareketlerin nasıl yapıldığını gösteren video var ama antreman programını kaybettim eğer internetten araştırıp bulan olursa ben de video yu paylaşırım tüm forum faydalanır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 17 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..