Jump to content
Masatenisi.org Forum

Hurricane 3 Lastiklerini Deneyin

Recommended Posts

slm arkadaşlar daha önce hurricane 3 lastiklerinin ticari ve pro versiyonu tartışması olmuştu. bu tartışmanın olduğu gün arkadaşım bu lastikten aldı. ilk başta lastik çok kötü bir imaj yarattı bizde ama daha sonra oynadığımız zaman lastiğin daha iyi attığını gördük şuan bir tarafı hurricane 3 lastiğiyle oynuyorum ve fx den hiçbir farkı yok bence deneyin zamanla lastiğin yapıştırdıkça verimi artıyor

tavsiye ederim :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sadece H3'te değil, yapışkan diğer Çin lastiklerinde de aynı durum sözkonusu. ilk başta çok yapışkan olduklarından neredeyse top zıplamıyor üzerlerinde, birkaç antrenman sonrası durum değişmeye başlıyor. yüzeyleri biraz yapışkanlığını kaybedince daha iyi oynanmaya başlıyorlar. aynı şey Palio cj 8000, Sunflex Sun Power ve JapTec Performance Soft lastikleriyle benim de başıma geldi...

hatta bu durumu en başta, lastiklerin üzerlerine biraz toz serperek suni olarak önleyebilirsiniz :lol:

Ping the sticky rubber on the backhand player Pong

P.S. konunun yeri yanlış olmuş galiba... ekipmanda olsa daha iyi olacak :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

evet cako67 katiliyorum, hiç bu kadar iyi olacagini düsünmemistim. kesinlikle rahat özelligi olan bi lastik, özellikle ilk kullandigimda anlayamamistim, fakat zaman icinde lastigin özelligi ortaya çikmaya basladi. hafif ama rahat falso yapabilen, ayrica kontrollü..! japon, cin, taiwan, kore gibi ülkeler bu lastigi kullaniyor, basarili olmasi da ortada! denemekte fayda vardir..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sana katılıyorum PingPongMan. lastik ilk başta gerçekten çok yapışkan topu tutuyor adeta insan ilkin nasıl gidecek diye düşünüyor. ama zamanla mükemmel atıyor ve kontrolü çok iyi fazla falso yemiyor ve karşı tarafa aynı falsoyu gönderebiliyor ben memnunum tavsiye ederim byeeee :lol:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

beethoven ben sana söyledim yapıştır ve oyna farkedeceksin ilk günler moralin bozuldu pro ve ticari tartışmalarından ama halit hocanın elinde ki kağıtta yazan taiwanlı oyuncunun size yazdıgı lastik adı sana yolladıgımın aynısı biz onu sakarya da çinliye tercüme ettirttik beğendiğinize sevindim başarılar diliyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

evet ilknurhanim, ilk aldigimda pek begenmemistim ama zaman içinde gerçekten muhtesem lastik oldugunu zamanla anladim, özellikle kontrollu, hafif fazla sert oynamaya gelmeyen bi lastik gibi geldi, yani spinlerde hafif çektiginde falsonu rahat sekilde veriyor. halithocada benden takas edelim diye lastik istedi sanirim ben vazgeçtim :gulumse: bana verdiginden halithocaya verirsin, bende ona iyi lastik oldugunu söylerim. tesekkürler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

evet ilknur hanım size katılıyorum ben zongdakta beethovenın takım arkadaşıyım aynı zamanda beraber antrenörlük yapıyoruz. lastiklerle bu akşam tekrar maç yaptım gerçekten müthiş atıyor. hem kotrollü hem de blok ve spinde etkili. daha önce fx den başka lastik doğru dürüst kullanmamıştım. şimdi bir yüzü bryce fx diğer tarafı hurricane 3 kullanıyorum ve gerçekten çok memnunun. tam istediğim gibi. bu imkanı sağladınız için teşekkürler görüşmek üzere byyee :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim h3 ile tanışmam bundan 1 yıl kadar önce ikinci el bir lastikle oldu (1.9 mm turuncu süngerli)... çok falso verebilmesi servis atarken avantaj sağlıyordu... üstelik sert olduğu için çok lafso da yemiyordu... Bugünlerde aynı lastiğin biraz daha kalınını ve bir de nittakunun h3'ünü aldım... Gözlemlerim şöyle

1- İki yeni lastiğin de yüzey yapışkanlığı benim eski lastiğimden az!

2- İki lastikte daha kalın olduğu için daha çok atıyor ve dolayısı ile kontrol etmek daha zor. Özellikle daha yumuşak olan nittaku masa üstü top açma, dağıtma ve blok temelli bir oyun için uygun değil...

Ayrıca lastikleri tanımlarken bir kavramlaştırma sıkıntısı çektiğimizi düşünüyorum. Lastiklerin falso verme yeteneği hızlı ve yavaş vuruşlar için ayrı ayrı tanımlanmalı bence. Bu durumda bahsi geçen falsonun kalın lastiklerde topun gömülmesi nedeniyle mi olduğu yoksa daha nitelikli yüzey sayesinde mi olduğu ayrıştırılabilir.

Sonuç olarak eski lastiğime döndüm... Bence oyun içinde çok spin çekmeyen birisi sert lastiklerden çekinmemeli... :). Yeni ve daha kalın olan h3'ümü de çeşitli işlemlerden geçirip eskiticem... inceltme için etkili yöntemi olanları da dinlemek isterim...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Beethoven sendeki lastikler DHS Hurricane 3 nittaku değil. Arkadaşlar yorum yapıyorlar ikisi karışmasın. Tartışmalardan dolayı ben firmaya mail gönderdim ve bana gönderdikleri lastik hakkında bilgi istedim. Gelen cevap hurricane 3 ü DHS firması yapıyor ve bana gönderdikleri lastik diger ihracat yaptıkları ülkelere gönderdikleri lastiklerle aynı ve sponsor oldukları oyuncular da bu lastiklerle oynuyor. Taiwanlının oynadığı da DHS Hurricane 3 tü. Bu arada hem seni hem de cako yu kutluyorum. Modern masa tenisi oynuyorsunuz ve gelişerek değişen malzemelere de kendinizi alıştımaya çalışıyorsunuz. Beethoven sen zaten Avusturalya dönüşü radikal bir karar vermiş ve kendimi aşacağım yenileyeceğim demiştin, kararını uygulamaya koydun. Birçok oyuncunun lastiği sriver fx, bryce artık herkes de bunların kitabını yazar olmuş Bunlardan çok üstün lastikler var ama alışkanlıklardan vazgeçmek de zor.

Farklı lastikle değiştirme zamanı

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

kesinlikle farkli lastik degistirme zamani! çünkü türkiyede yillardir sriver fx kullanip bi çok sporcularin lastik degistirme olanagi olmamisti. tabiiki çag gelisiyor, evren geçtikçe lastiklerin çogalmas1na sebep oluyor. fakat hurricane 3 türkiyede çok taninmis lastik degil, ama zamanla herkes bu lastigini kullanacagini düsünüyorum. ayni zamanda hurricane 3 lastigin fiyatida uygun.. herkese tavsiye ederim.

kendimizi degistirme zamani :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sen hurricane 3 ü denedin oyununa uygun geldi belki diğeri ile yapamadığın birçok şey bununla çözüldü. İller bankasından Saim c.o.r süper sponge taktı ve de taptı. Adapazarı revolution ve revolution fire alıyor Ankara da Dursun rocket hard yapıştırdı onunla hissediyorum dedi. Türkiye de 2 lastikle bütünleşilmiş adeta. Kimse başka birşey telaffuz etmiyor. 2 gündür ekipman bölümünü okuyorum, bildiğiniz gibi tamamı 9 sayfadan oluşuyor yeni lastik alacaklara önerilen isimler aynı spine uygun lastik isteyenlere önerilen isim aynı aramızda bazı arkadaşlarımız var gerçekten çok bilgili onların müdahil olmaya çalıştıklarını da okudum ama ne kadar etkin olabiliyorlar bilemiyorum. Modern masa tenisi ile ilgilenen insanların 35 - 40 yıllık eski teknolojileri bırakıp zamandan geri kalmamak için farklı lastikleri araştırıp denemeleri gerekiyor gelişimin böyle olacağını düşünüyorum

değiştirme ve gelişme zamanı

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben aynı fikirde değilim. sriver fx yıllardır kendini kanıtlamış bir lastiktir.ayrıca butterfly markasını diğer firmalar kıyaslamak bile hatadır. dediğiniz lastiğe gelince birkere spin olarak zayıf . teknoloji olarak butterfly firmasından da ileri olmasışu an için imkansız sriver fx olsun bryes olsun bu lastikler teknolojinin bir ürünüdür.belki fiyatına göre uygun olabilir ama dediğim bu lastiklerle kıyaslamak hata olur

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

TSuBaSa sana katılıyorum burak şaka yapıyor galiba??? kendisi oynamadığı için bilmiyordur. bende hurricane 3 ile oynuyorum gerçekten müthiş atıyor . spinler özellikle falsolu ve sert gidiyor. burak sriver fx le oynadığı için bu lastiğe alışması zor. ben tek taraflı oynuyorum ve zamanla iki tarafıda aynı yapmayı düşünüyorum.

ilknur hanım sizede katılıyorum. gerçekten lastik harika beethovenla neredeys her akşam maç yapıyoruz ve lastiğe her akşam biraz daha hayran kalıyoruz. lastiği oynadıkça keşfediyoruz blokta kontrollü, spinde falsolu ve sert yani tam aradığmız gibi. dediğiniz gibi türkiyede artık butterfly modası değişmli herkes yeniliğe açık olmalı farklı oyuncular çıkmalı aynı stil aynı lastik.... kısacası herşey aynı. dediğiniz gibi değiştirme ve gelişme zamanı. :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Burak,

Oncelikle yazilarindaki agresif tarzi birakmani oneririm, kimseyi kirmaya gerek yok. Ayrica imla kurallarina ve noktalama isaretlerine de dikkat edersen iyi olur. H3'e gelince, bence cok iyi bir lastik, ama Tsu'nun da dedigi gibi Sriver ile karakterleri cok farkli. "Elmanin tadi armuttan daha iyidir", demek gibi bir sey bu. Herkesin damak zevki farklidir. Zaten sen de bunu soylemissin, herkesin kendine gore bir stili var demissin. Haliyle begeniler de farkli olacaktir.

Ilknur Hanim'in dediklerine ise ancak kismen katilabilirim, hep ayni lastiklerin onerildigini ve 30-40 senelik teknolojinin birakilmasi gerektigini buyurmuslar. Burada atlanmamasi gereken nokta, yeni baslayan insanlara Sriver gibi bir lastigin cok daha uygun oldugu. Bu lastik hicbir seyi mukemmel yapmaz, ama herseyi yapabilir. Yani tam anlami ile hata affedebilen bir yapisi ve All oyundan Off oyuna kadar bir yelpazede oynanilabilirligi var. Insanlarin bu kadar sene israrla bu lastigi aramasi da bu sebepten. Ayrica alistiklari lastigi de birakmak istemeyenler Sriver ile devam ediyorlar. Modern masatenisi 30-40 yillik gecmisi olan bir lastikle de oynanir. Bir suru dunya capinda oyuncu Sriver serisinden lastiklerle oynuyor. O yuzden kendi getirdiginiz malzemelerin reklamini yaparken baska markalari veya onlarin urunlerini yermemeniz daha makul olur kanaatindeyim Ilknur Hanim. Zaten fiyat politikaniz iyi, urun yelpazeniz de genis ise, insanlara aradiklari malzemeyi aradiklari anda sunabiliyorsaniz o zaman zaten insanlar sizin urunlerinize kayacaktir. Gunumuzde lastikler arasinda daglar kadar fark olmadigini dusunuyorum. Cin - Japon turu lastik ayrimi var tabii, ama kendi iclerinde, her firmada, piyasada tutmus bir urunun muadilini bulmak mumkun. O yuzden baska markalari yermeyin, zaten iyiniyetle hareket ederseniz onunuzde kimse duramaz. Ayinesi istir kisinin, lafa bakilmaz, demisler. Basarilar dilerim...

Arsun

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Arsun;

Formdakilerin imla hatalarına gelince benimkiler hiç kalır.Bu arada ben hiç agrasif tavırlarda bulunmuyorum.Sadece bu konun fazla uzatıldığı kanatindeyim.Sizinde dediğiniz gibi herkez istediği lastikle oynar kendi karar verir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Arsun :thup:

ben de Arsun arkadaşımıza katılıyorum.

bugün için Sriver, MarkV, Coppa gibi bazı lastikler klasikleşmiş lastiklerdir. neden? çünkü bunlar masa tenisi oyununun temel tekniklerini öğrenme açısından en uygun olduklarını ispatlamış lastiklerdir. o yüzden yeni başlayanlara, bu lastiklerin inceleriyle başlatılır, sonra gitgide kalınlığı artırılır vs. (bunlara Çin lastikleri arasında klasik olan Friendship 729 da dahil edilebilir).

bu lastikler aynı zamanda defalarca dünya şampiyonu olmuş lastikler olduğundan, ileri düzeyde oyuncuların da oynamasına uygun lastikler olduklarını ayrıca ispat etmişlerdir. bugün, Arsun'un da belirttiği gibi, ileri düzeyde birçok oyuncu halen bu lastiklerle başarılı bir biçimde oynamaktadır.

ortaya çıkan her yeni markanın da ilk çıkardığı lastikler hep bu klasik lastiklerin muadili lastikler olmuştur. çünkü bunlar referans lastiklerdir. yeni çıkan her lastik, özellikleri açısından önce bunlarla karşılaştırılır.

elbette her alanda olduğu gibi masa tenisinde de yenilikler, yeni ürünler, yeni teknolojiler vardır. ancak sıradan oyuncuların, bu yeniliklerin hepsini deneyebilmesi mümkün değildir. o yüzden, en az yanlışı yapabileceği ürünlere yönelir veya yönlendirilirler. bu ürünler de, kendini ispat etmiş klasik ve referans ürünlerdir.

ancak bunların tamamen eski teknoloji olduğunu iddia etmek de yanlış olur; çünkü bu lastikler de zaman içinde revize edilmiş ve yeni sünger yeni lastik bileşimleri geliştirilerek ortaya ör. Sriver EL ve FX, MarkV II ve GPS, Coppa Tagora ve Tenero, 729 FX gibi yeni versiyonlar çıkmıştır. bugün için bir Sriver FX, hızlandırıcı zamk kullanan oyuncular açısından kendini ispat etmiş, referans olmuş, klasikleşmiş bir lastiktir. kaldı ki, eski teknoloji olması bir lastiği kötü yapmayacağı gibi, yeni teknoloji olması başka bir lastiği de otomatikman daha üstün ve iyi kılmaz. İsviçre'de dünyanın en iyi saatleri hala daha en eski teknolojiyle ve elle üretilmektedir...

öte yandan, nispeten yeni teknoloji ve daha genç olmasına rağmen ör. bir Bryce, tavizsiz hücum oyuncuları tarafından hemen benimsenerek referans ve klasik lastik olma mertebesine erişmiştir. diğer markalar da, yine Bryce'ı baz alarak ona benzer lastik yapma yarışına girişmişlerdir. Desto'lar, Revolution'lar hep bu yarışın ürünleridir. ancak, sonuçta, yine de en son dünya şampiyonu ile en son olimpiyat şampiyonunun lastikleri Bryce'dır.

bu konunun başlığının esasen "Hurricane 3 lastiklerini deneyin" şeklinde açılmış olması bile, ilk tahlilde, bir talihsizliktir. çünkü, bu "lütfen ürünümüzü deneyin" şeklinde rahatlıkla algılanabilir. yine de, Cako67 ve Beethoven arkadaşlarımızın ilk yazdıkları mesajlar, bu lastikten memnun kaldıklarını samimi olarak belirtmek istediklerini düşündürtmüştü. ancak, daha sonraları, konu h3'ün özellikleri olmaktan çıkıp, daha ziyade bu lastiğin ve birtakım markaların ve lastiklerin pohpohlanarak reklamının yapılmaya çalışıldığı bir konuya dönüştü gibi.

ekipman forumu, üyelerin, ekipmanla ilgili deneyimlerini paylaşarak, öznel görüş ve düşüncelerden, nesnel sonuçlar çıkarmaya çalıştıkları bir platform olmalı ve öyle kalmalıdır. ekipman ticaretiyle uğraştıkları bilinen üyelerin, tartışılan konulara karışıp, hayatta oynamadıkları lastiklere ilişkin, sadece birtakım listelere falan dayanarak, ticari kaygılarıyla araya reklam olarak sokuşturduğu lafların, foruma yarardan çok zarar getireceği kanısındayım. çünkü bunu örnek alan ticari kimlikli başka kişiler/üyeler de buralarda aynı şekilde davranmaya başlarlarsa, bu forum tam bir reklam savaşları alanına döner; özel posta kutuları reklamlarla dolmaya başlar. burada, şüphe duymadan, güvenerek okuyabileceğiniz hiçbir mesaj olmaz; forum, forumluktan çıkar.

bu nedenle, bu tür yaklaşımlardan kaçınılması gerektiği düşüncesinde olduğumu belirtir, saygılar sunarım.

Ping the against commercial posting Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

selam arkadaslar!

sanirim herkes kafadan bir ses çikardip, konularda daha çok yayginlasmaya basladi. benim anlatmak istedigim yada açiklamak istedigim lastigin reklami yapip buraya pohpohlamak degildir, sadece bir takim kullandigim lastikleri buradaki masatenisi sevenlerle paylasmakti, tabikii herkesin kendine ait bakis açisi, görüsü vardir.

Sevgili arkadaslar, ben rastgele laf olsun diye konusmuyorum, yasadigimi ve gördüklerimi burada sizlerle paylasmak istedim. ben avrupa ve dünya sampiyonasina gitmis, mac yapmis milli sporcuyum, dolayisiyla sadece gördüklerimi degil yasadiklarimi sizlerle paylasiyorum.

Simdi lastigin konusuna gelelim, kesinlikle lastigin reklam amaciyla yazmiyorum, bi kere bu konusunda yanlis anlasilma olmasin. bu senenin 1 ocak ayinda avustralyaya isitme engelliler dünya yaz oyunlarina gittim, dolayisiyla bütün dünya ülkeleri masatenis sporculari oradaydi, orada olmamda bi sansti, ben ülkemize teslim ettim, bi takim arastirmalar yaptim, özellikle uzakdogu ülkeleri ne tür lastik kullandiklarini gözlemlemeye çalistim. ilk gözlemledigim ise sriver fx lastigi kullanan yok denecek kadar azdi, özellikle uzakdogu ülkelerin genellikle hurricane 3, bryce, bryce fx, Revolution v.s lastik kullandiklarini gözlemledim, uzakdogu ülkelerin maçlarida izledim, hakikaten onlari belli asama katettigini farkettim. bryce, bryce fx almanlarin bi kaç sporcu kullaniyor, fakat hurricane 3 kullanan kisi olimpiyat sampiyonu olmustu, spinleri gerçekten olaganüstü idi, kontrollu ve hafif, esnek gibi görünümü vardi, buda beni daha çok lastigin tanimak açisindan yakinlastirdi. cin ve japon sporcularin lastik için bi takim sorular sordum, nasil bi özellik var diye..! yanit ise, oyna göreceksin dediler. bende sasirdim, denedim, burada sizlerle paylasmak istedim.

Hurricane 3 deneyin, denmesi tamamen bir talihsizlik degil, aksine sadece denemekte fayda vardir diye düsünüyorum, günümüze yayilan yeni ürünleri tanimak, faydalanmak, ve incelenmek insan için en dogal hakkidir, eski ürünleri de kullanmakta fayda vardir, en azindan sporcularin kendi kimligini belirlemesi, stillerini uygulamasi açisindan kullanabilir, ama gözlemdigim kadariyla artik sriver fx kullanan sayisi az.

simdi forum konusuna gelince, hurricane 3 hakkinda yorum yaparken ticaret acisindan kullandigimi düsünüyorsan yaniliyorsun! forum ne için vardir? bi takim konulari paylasilmasi ve yayginlasmasi için degilmi? eger forum forumdan çikar diye düsünüyorsan o zaman sesimizi kapatalim, buyrun siz konusun! konuyu forumdan gelip bu tasinmasi üzücü verici. sevgiler saygilar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Beethoven,

iyi de açıklamandan öyle anlaşılmıyordu... :gulumse:

neyse, ben senin kim olduğunu ve ülkemizi temsil ettiğini de biliyorum... bundan da gurur duyduğumu daha önce söylemiştim zaten...

ayrıca H3 lastiğe ve onunla oynamana da birşey demedim zaten. lastikten verim elde ediyorsan, memnunsan tabii ki oynayacaksın ve elbette ki burada, kendi izlenimlerini ve deneyimlerini bizimle paylaşacaksın....

benim de söylemek istediğim ve daha önceleri de bazı vesilelerle dikkat çekmek istediğim nokta bu zaten (ör. ötücü lastikler/mambo meselesi): buraya herkes kendi deneyimlerini yazsın, ama sonuçta bunu genelleştirmeye, yani kendi doğrusunu genel doğru haline getirmeye çalışmasın. senin için iyi olan bir lastik veya başka bir ekipman, başka birisi için iyi olmayabilir. kaldı ki sen, milli sporcu olarak, özelliklerin ve ihtiyacın itibariyle, herkesin oynayamayacağı ekipman ile oynayabilirsin.

işte bu yüzden, ben şahsen ekipman konusunda tavsiyelerde bulunurken, özellikle de yeni başlayanlara veya orta seviyede oynayanlara, genel geçerliliği ispatlanmış ekipmanları tavsiye etmeye çalışıyorum. ancak belli bir seviyeden sonra, kişinin oyun karakteri belli olduktan sonra, ona uygun ekipman tavsiye edebilirim, o da belli bir seviyeye kadar. yani en üst seviyelerdeki oyunculara hiçbirşey tavsiye edemem, susarım. hele elimdeki birtakım tablolara falan bakarak hiçbir şekilde tavsiyede bulunmayı asla aklımın kenarından bile geçirmem. çünkü bu forumu birçok genç, yeni başlamış arkadaş vs. okuyor. onlar da buralarda yazılanlardan yararlanmaya çalışıyor. ben X lastik çok iyi, süper spin yapılıyor, harika blok konuluyor, müthiş ötüyor falan diye yazarsam, onlar da buna dayanarak bu lastikten alıp hayal kırıklığına uğrayabilirler. ama X lastik'in özelliklerini, diğer referans lastiklere göre kıyaslamalı olarak mümkün olduğunca nesnel kalmaya çalışarak anlatırsam bu foruma yararlı birşey yapmış olurum. bilmem anlatabiliyor muyum? o yüzden yazdıklarımızı, iyi tartıp yazmalıyız diye düşünüyorum.

öte yandan, Sriver FX vb. yumuşak süngerli lastiklerin üst seviyedeki oyuncular tarafından tercih edilmediği bir gerçek, çünkü onların ihtiyacı olan üst seviyedeki hız ve güç bu lastiklerde yok elbette. belli bir seviyeden sonraki oyuncular, genelde en sert süngerli lastikleri kullanıyorlar; hatta bir örnek vermek gerekirse, en yumuşak süngerli lastiklerden biri olan Mambo'yu kullanan milli oyuncular için, onlara özel olarak sert süngerlileri imal ediliyor ya da onlar en sertlerini ve ağırlarını seçiyorlar. bunu da ara not olarak yazmış olayım. ancak sriver fx'in gücü ve hızı, belli seviyelere kadar, özellikle de zamklandığında yetiyor da artıyor bile...

sevgiler...

Ping

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben masa tenisi ekipmanı satan bir tüccarım. Cevap hakkımı kullanayım.Yanlış anlaşılmalara sebep oldum. ÖZÜR DİLERİM.

Beethoven Avustralya dan geldikten sonra oradan çok etkilendiğini ve artık kendini yenileyeceğinden bahsediyordu. Hikaye böyle başladı. Orada şampiyon olan oyuncunun lastiğinden istedi gönderdim. Aynı zamanlarda forumda ticari, pro tartışmaları vardı. Lastiği taktı oynamış aradı pek beğenmediğinden bahsetti, Sapanca da karşılaştık aynı şeyi söyledi. Ben de biraz dene dedim. Birkaç gün önce de forumda yazıyı gördüm. Ben de görüşlerimi yazdım. Hiçbir markayı kötülemek karalamak gibi niyetim yok. Sattığım ürünler arasında bryce ve sriver fx de var. Ayrıca da markalar arası çok büyük farklar olduğuna İNANMIYORUM. Üstelik sizler de çok iyi biliyorsunuz ki birçok Avrupalı milli takım oyuncusu bryce ve sriver fx kullanıyor. Bunlar Avrupa da dünya da kabul edilen lastikler benim kabul etmemem olmaz. Ben sadece forumum ekipman sayfalarında ( 9 sayfa ) sürekli bu isimlerin tekrarlandığını okudum. Beethoven x ürünü D y ürünü A da z ürünü denedi beğendi dedim. Siz de deneyin, siz de alın demedim. Piyasada çeşitli markaların değişik ürünleri var. İnsanlar kendine uygun olanı ancak deneyerek veya tavsiye ile bulur. Kimsenin kişiliğine veya ürününe KÖTÜDÜR şeklinde bir saldırıda da bulunmadım. Hangi tahtayı alayım? x lastik mi? y lastik mi? şeklinde forumda açılan konularda da reklam yapmış olmamak için herhangi bir fikirde bulunmadım.Özellikle de bulunmamaya dikkat ediyorum. İnsanın kendini geliştirmesinin yeniliklere uzak durmamakla olacağını biliyorum. Onları en azından bilmeli, imkanı varsa da denemeli kendinden sonrakilere bayrağı kendinden öncekilerden birkaç adım önde devretmeli diyorum.Düşüncelerim bunlar sizlerle paylaştım. Bu konu istemim dışı tartışmalara sebep olmuş üzüldüğümü belirtmek istiyorum.

Sizler benden çok çok üstün oyuncularsınız. Ben hayatımda hiç sizler kadar iyi masa tenisi oynamadım, oynayamam da. Dilerim ki, sizden sonra gelenlere model olun.Sizlere öykünüp aşağıdan 3 - 5 çocuk yetişsin. Onlarda bayrağı biraz daha ileriye taşısın. Masa tenisi kazansın. Masa tenisini çok iyi oynayan oyuncular da vardır ki, kendilerinden başka kimseyi günümüze taşımadılar.

Sevgiler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@

selam arkadaşlar...hurricane hakkındaki yazılarınızı hayretler içinde okudum...bu konu hakkında sizler kadar iyi yorumlar yapabileceğim konusunda şüpheliyim...çünkü bu lastiği ilk kez bu forumda duydum...ama uzun yıllardır sriver kullanmış biri olarak (çok iyi oyuncu olmasam da sizler gibi) butterfly'ın bahsedildiği kadar eski teknolojide olduğunu düşünmüyorum...zaten ürünlerinden de anlaşılacağı gibi gayet kaliteli mal üretiyorlar...

pingpongman'ın dediklerine katılıyorum...bu başlıkta kendi pratiklerimizi genel geçer doğrularmış gibi sunmak çok sakıncalı....ve yanlış...ne olursa olsun herşey oyuncuda biter...herhangi bir lastikle çok falsolu spinler atılabilir ama aynı falsoyu herkes veremez değil mi...ya da blokta,şutta aynı etkiyi sağlayamayabiliriz....ayrıca çok falsolu spinler atmak herzaman iyiymiş gibi bir düşünceye kapılmak da ne kadar doğru olur bilmiyorum...madem o kadar çok falsolu spinler atan arkadaşlar var, neden onların da isimlerini duyamıyoruz ponfi'nin yanında...

üniversitelerarası maçlara girecek olanlara da şimdiden başarılar diliyorum...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 0 Gizli, 63 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..