Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yardım Ve Tavsiye

karpatlar

Recommended Posts

Buradaki yazıları biraz inceleme fırsatım oldu.Forum üyeleri Hazır raketlerle Kombo raketleri asla kıyaslamak istemiyor.Hatta en ucuz Kombo Raketin bile hazır raketten daha iyi olacağını söylüyor.Ben de uzun süreden beri Masa Tenisi oynuyorum.Fena sayılmam.Şimdi biraz daha fazla para vererek daha iyi bir raketim olsun istiyorum.Bu siteye girmeden önce Butterfly 7000 hazır raketi almaya karar vermiştim.Bunun Fiyatı 90-100 YTL arası.Son günlerde internetten Kombo için tahta ve lastik araştırmaları yaptım.Oyun şeklime göre ucuz ürünleri seçtim.Çünkü raket için bu kadar para vermemiştim,ilk defa olacak.Şimdilik bana yeter.Raket olarak Friendship 729 All+ , lastik olarak da 729 geo spin ve 729 geo spin tacky tercihim oldu.Bu kombo'nun fiyatı 80 YTL oluyor.Hangisini tercih etmeliyim Butterfly 7000 mi yoksa bu komboyu mu.Bu konulara yeterince değinilmiş ancak bir de ben sorayım dedim.Umarım cevap gelir.Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence de güzel olmuş, hatta lastiklerinizi LKT Pro XP veya LKT Rapid Soft/Sound ile değiştirebilirsiniz.

İlk kombi olması ve fastspinde prp xt ve pro xp nin sadece 2.2 mm kalınlıkta mevcut olması sebebiyle geospin tacky / geospin (2.0 mm) yada geospin tacky / rapid soft (2.0 mm) daha iyi bir seçim olur diye düşünüyorum.

Güzel bir kombi olmuş, ancak 2 mm den daha kalın olursa oyundan tat almayabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence de güzel olmuş, hatta lastiklerinizi LKT Pro XP veya LKT Rapid Soft/Sound ile değiştirebilirsiniz.

Tahmin ettiğim cevapları uzmanlardan almaya başladım bilei Lastik ve Tahta konusunda 3-5 günlük bilgi sahibiyim o da internetten.Emre bey önermiş olduğunuz LKT Pro XP veya LKT Rapid Soft/Sound ürünlerini internetten inceleyeceğim.Birde kalınlık konusunda ne diyeceksiniz 2 mm var 2.2 mm hatta çok daha inceleri var.Bu konuda yardım istesem.....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İlk kombi olması ve fastspinde prp xt ve pro xp nin sadece 2.2 mm kalınlıkta mevcut olması sebebiyle geospin tacky / geospin (2.0 mm) yada geospin tacky / rapid soft (2.0 mm) daha iyi bir seçim olur diye düşünüyorum.

Güzel bir kombi olmuş, ancak 2 mm den daha kalın olursa oyundan tat almayabilirsiniz.

ararat1973 kardeşim siz benden daha çok yaşayacaksınız.Aynı şeylerden bahsetmişiz. Merak ettiğim konu hakkında (2.0 mm ve 2.2 mm) soru sormadan cevap geldi.Teşekkür edrim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ararat1973 kardeşim siz benden daha çok yaşayacaksınız.Aynı şeylerden bahsetmişiz. Merak ettiğim konu hakkında (2.0 mm ve 2.2 mm) soru sormadan cevap geldi.Teşekkür edrim

Son bir nokta daha. Kombi raket hakkında okuduklarınızdan sonra raket elinize geçince beklentiniz yüksek olacak ve ilk planda hayal kırıklığına uğrama ihtimali var (bende oldu :D: ). Ancak oynamaya devam ettikçe, alıştıkça gerçek fark o zaman ortaya çıkıyor. Bundan sonrası alıp oynayıp görmek. Umarım beğenirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Son bir nokta daha. Kombi raket hakkında okuduklarınızdan sonra raket elinize geçince beklentiniz yüksek olacak ve ilk planda hayal kırıklığına uğrama ihtimali var (bende oldu :D: ). Ancak oynamaya devam ettikçe, alıştıkça gerçek fark o zaman ortaya çıkıyor. Bundan sonrası alıp oynayıp görmek. Umarım beğenirsiniz.

Kesinlikle, rakete alışmak zaman alacaktır.Uzmanlık alanım olan 10-15 YTL.lik Hazır Raketlerde bile alışma süresi birkaç hafta sürüyordu. :fildir:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Buradaki yazıları biraz inceleme fırsatım oldu.Forum üyeleri Hazır raketlerle Kombo raketleri asla kıyaslamak istemiyor.Hatta en ucuz Kombo Raketin bile hazır raketten daha iyi olacağını söylüyor.Ben de uzun süreden beri Masa Tenisi oynuyorum.Fena sayılmam.Şimdi biraz daha fazla para vererek daha iyi bir raketim olsun istiyorum.Bu siteye girmeden önce Butterfly 7000 hazır raketi almaya karar vermiştim.Bunun Fiyatı 90-100 YTL arası.Son günlerde internetten Kombo için tahta ve lastik araştırmaları yaptım.Oyun şeklime göre ucuz ürünleri seçtim.Çünkü raket için bu kadar para vermemiştim,ilk defa olacak.Şimdilik bana yeter.Raket olarak Friendship 729 All+ , lastik olarak da 729 geo spin ve 729 geo spin tacky tercihim oldu.Bu kombo'nun fiyatı 80 YTL oluyor.Hangisini tercih etmeliyim Butterfly 7000 mi yoksa bu komboyu mu.Bu konulara yeterince değinilmiş ancak bir de ben sorayım dedim.Umarım cevap gelir.Şimdiden teşekkürler.

Oyun stilinizi görmeden raket kombinasyonu hakkında yorum yapmanın doğru olmadığını düşünüyorum. Bu tip lastikler çok fazla falso veren ve bir o kadar da falso yiyen lastiklerdir. Eğer falsoya dayalı bir oyun tarzınız varsa o zaman tercih edilebilir. Yazınızda lastiklerin kalınlıklarına değinmemişsiniz. Bu da ayrı bir konu. Türkiye genelinde en hızlı tahta ile maksimum kalınlıktaki lastikleri seçmek bir alışkanlık oldu. Oyuncunun oyun yapısını, karekterini, hareketlerini, kas yapısını, çabukluğunu bilmeden bir şeyler söylemek bana göre son derece yanlış. Başarılar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...
Oyun stilinizi görmeden raket kombinasyonu hakkında yorum yapmanın doğru olmadığını düşünüyorum. Bu tip lastikler çok fazla falso veren ve bir o kadar da falso yiyen lastiklerdir. Eğer falsoya dayalı bir oyun tarzınız varsa o zaman tercih edilebilir. Yazınızda lastiklerin kalınlıklarına değinmemişsiniz. Bu da ayrı bir konu. Türkiye genelinde en hızlı tahta ile maksimum kalınlıktaki lastikleri seçmek bir alışkanlık oldu. Oyuncunun oyun yapısını, karekterini, hareketlerini, kas yapısını, çabukluğunu bilmeden bir şeyler söylemek bana göre son derece yanlış. Başarılar

Bu komboyu aldım sonunda.10-15 dakika denedim.Raket biraz yavaş geldi bana.Hızı düşük gibi gözüküyor.Daha fazla atmasını isterdim.Spin ve kontrol ise beklentilerime cevap veriyor.Lastikleri değiştirmeden bu raketin hızını arttırabilirmiyim acaba , böyle solüsyonlar var mı ? İlerleyen zaman içerisinde hızı düşerse ne yapmalıyım.Şimdi bu konuda yardım almak istiyorum.

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu komboyu aldım sonunda.10-15 dakika denedim.Raket biraz yavaş geldi bana.Hızı düşük gibi gözüküyor.Spin ve kontrol ise beklentilerime cevap veriyor.Lastikleri değiştirmeden bu raketin hızını arttırabilirmiyim acaba , böyle solüsyonlar var mı ? İlerleyen zaman içerisinde hızı düşerse ne yapmalıyım.Şimdi bu konuda yardım almak istiyorum.

Teşekkürler

10-15 dakika deneme ile raket hakkında tam bir malumata sahip olmanız imkansız..Lastikleriniz sanırım Çin lastiği ve bu lastiklerin açılması,performansını tam olarak yansıtması biraz zaman alıyor..Malum yapışkan özellikleri sebebiyle ilk anda hiç atmıyor gibi gelebilir ama 1-2 oynamadan sonra yapışkanlık azaldıkça formunu bulur lastikler..Sünger kalınlıkları ne bilmiyorum ama biraz daha hızlanmak isterseniz sünger kalınlığını arttırabilirsiniz ama gerek yok bence..Sonuçta hazır raketten sonra elinizdeki raket sizi fazla fazla tatmin eder,etmeli de..İlla hızlanmak istiyorsanız oyununuzu hızlandırın,ayaklarınızı hızlandırın..Ekipmanı hızlandırmak için bu kadar hızlı davranmayın :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

Sn.Sarıoğlu'na katılıyorum..Masa tenisinde başlangıç raketlerini hazır ve combinasyon yani hazırlanması size bağlı olanlar şeklinde kıyaslamak sağlıklı olmaz diye düşünüyorum.Daima hazır raketlerden daha iyi bir seçenek oluşacaktır.Sn.Sarıoğlu nun belirttiği konu ise oyun tarzınız nedir ?.Kısaca ne eğitimi aldığınızı sorguluyoruz ?Size önerilecek Tahta ve lastik seçenekleri buna göre belirlenecektir.Eğer ALL tahta üzerinde lastik seçeneği deneyecekseniz..Çin lastiklerinden uzak durunuz.Tıbhar ve Stiga lastiklerini öneriyorum

Sevgi ve selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selam

Almış olduğum kombo Friendship 729 All+ , lastik olarak da 729 geo spin ve 729 geo spin tacky her ikisi de 2,0 mm.Tahta ve lastikler Çin malı.İlk 10-15 dakikalık denemede uğramış olduğum hayal kırıklığını CAGAN arkadaşımızın yorumunu okuyunca moral bularak atlattım.Teşekkür ederim cagan kardeşim.Daha sonra 1 saat kadar tekrar oynadım.Lastiklerin üzerine biraz toz falan konunca lastiklerin yapışkanlıkları azaldı ve daha fazla atmaya başladı.Sanırım cagan arkadaşımızın yorumu gerçekleşmek üzere.İkinci oynayışımda raketin hızı hoşuma gitti diyebilirim.Zaten spin ve kontrol olarak bir sorun yok.

Aydın Ungan bey masa tenisi konusunda herhangi bir eğitim almadım.Ama iyi oynadığımı düşünüyorum.Oyun şekli olarakta:Rakibin smaçlarını karşılamayı severim,güçlü kesmeler atmayı , backhand ile sık sık sert vuruşlar yapmayı, forehand ile fırsat buldukça smaç atmayı severim.Daha çok raketin backhand tarafı ile oynarım.Buna bir oyun şekli denilemez ama böyle oynamayı severim.Artık raketi aldım ama bu şekilde oynayan birine tahta ve lastik tavsiyeniz olacaksa bunu aklımın bir köşesine yazarım.Zira şu andaki raketimi ömrümün sonuna kadar kullanacak değilim ya.

Bana yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürlerimi sunar bol spinli vuruşlar dilerim. :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 26 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..