Jump to content
Masatenisi.org Forum

En Uzun Ömürlü Su Bazlı Lastik

Guest Sempathic

56 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Stiga Boost serisi hariç bunların hiç birinin yeterli düzeyde ömürleri yok. Yeterliden kastım para/oynanabilir süre'dir. Hepsi aynı kalitede değil ama yeterli düzeyde kaliteli değiller de. Benim tarcihimi başka markalardan yana kullanmak istiyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Stiga Boost serisi hariç bunların hiç birinin yeterli düzeyde ömürleri yok. Yeterliden kastım para/oynanabilir süre'dir. Hepsi aynı kalitede değil ama yeterli düzeyde kaliteli değiller de. Benim tarcihimi başka markalardan yana kullanmak istiyorum.

Suan sizin kullandığınız palio ve haifu nun ömürleri ne kadar? fiyatları uygun bildiğim kadarıyla

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Suan sizin kullandığınız palio ve haifu nun ömürleri ne kadar? fiyatları uygun bildiğim kadarıyla

Palio lastiğimi 2 aydır kullanıyorum ve henüz aşınma belirtisi görmedim. Masanın kenarlarına çok vumama rağmen parçalanma veya dökülme de olmadı. Vurduğum veya sürttüğüm yerde bile sürtünme belirtisi yok.

Haifu lastiğimi ise 1 aydır kullanıyorum. Forhandimde kullandığım için hızlı aşınma söz konusu oldu ama Tenergy serisinden daha yavaş aşındı. Tenergy kullanırken ilk haftada tırtıllarını görmüştüm. 1 ay sonra ise kabak bir lastik oldu. Haifu lastiğimde turtılların üst taraftan görünmedi henüz. Sadece su ile temizlerken çok vurduğum yerler daha az su tutuyor. O sayede aşındığı yerleri daha iyi görbiliyorum. Yine de fiyatı Tenergy'nin 3 te biri olduğu için 1 ay benim için tatmin edici bir süre.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben Palio'yu pek bizim uydurduğumuz "su bazlı lastik" sınıfına koymuyorum açıkçası. Zira solüsyon hissi, atış vs yok. Benim Cole'dan aldığım Dawei Quattro süngerli Palio'lar ondan daha dinamik, spinli ve hızlı idi. O yüzden dayanıklılığının da benzer Çin lastikleri gibi yüksek olması bence normal.

Blue Whale II'yi Bora bir süre kullandı. Solüsyon etkisi 1-2 hafta içinde uçtu gitti. Üst lastiği de oldukça çabuk yıprandı (kopma vs değil, aşınma şeklinde). Bunun ötesinde alttaki pütürlerin kırılmasından çeşitli yerlerde bozukluklar oluştu. Yanlış mı hatırlıyorum Bora'cım?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Blue Whale II'yi Bora bir süre kullandı. Solüsyon etkisi 1-2 hafta içinde uçtu gitti. Üst lastiği de oldukça çabuk yıprandı (kopma vs değil, aşınma şeklinde). Bunun ötesinde alttaki pütürlerin kırılmasından çeşitli yerlerde bozukluklar oluştu. Yanlış mı hatırlıyorum Bora'cım?

Evet kullandım. Üst yüzeyi diğer çin lastiklerinden daha çabuk aşınıyor. Tune etkisi 1 haftada tamamen kayboluyor. Zaten bazı boosterin üstünde etkisi 1 hafta sürer der. Pütürlerin kırılma olayı yabancı bir forumdaki arkadaşın da başına gelmişti. Fakat benimkinin pütürleri solüsyon sürdükten sonra kırıldı. Topa sertçe vurduktan sonra bir baktım ki lastik üstünde bombe oluşmuş.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

En çok oy Tenergy serisi almış ama merak ediyorum okadar yorumlarda bulnuluyor tenergy hatalı seri çıkardı falandı çok cabuk eskiyordu diye düşündümde tenergy gerçekten en uzun ömürlüyse (3 ay dayanıyor diyorlardı tenergy için ) Diğer su bazlı lastikler bir kaç antremanda eskiyor galiba

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 6 months later...

2 aydan fazla kullandığım bir lastik olmadığı için yorum yapmam pek doğru olmaz ama o süreçteki yıpranma paylarını düşünecek olursam en dayanıksız olanları Donic JO Silver ve Tibhar Nimbus idi..En dayanıklısı ise Boost tc..Sonra da Tenergy 05 geliyor..Şu aralar Vega Europa kullanmaktayım,liderliği ele geçirecek potansiyelde bir lastik gibi görünüyor..Bekleyip göreceğim :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 24 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..