Jump to content
Masatenisi.org Forum

İki Tarafada Atak Pütürü

Guest lighterstone

Recommended Posts

Selamlar.Daha önceden atak oynuyordum forehanden spin backhanden arada spinli oynuyordum ve artık kontrollü oynamak ve rakibimi şaşırtmak istiyorum.Daha önceden 2,3 combo raketle oynadım.Sizce raketin iki tarafınada atak pütür takarsam olur mu ? ve hangi ekipmanı önerirsiniz.:)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selamlar.Daha önceden atak oynuyordum forehanden spin backhanden arada spinli oynuyordum ve artık kontrollü oynamak ve rakibimi şaşırtmak istiyorum.Daha önceden 2,3 combo raketle oynadım.Sizce raketin iki tarafınada atak pütür takarsam olur mu ? ve hangi ekipmanı önerirsiniz.:)
Daha önce nelerle oynadınız?
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Daha önce hızlı ekipmanlarla oynadım bana göre hızlıydı yani:D ,tibh. rapid soft ,stiga carbo,yasaka mark v,tahta olarak all+ bir tahta kullandım.Ama backhand de blok sorunum var ve servis karşılama bende bunu atak pütürüyle gidermeyi düşünüyorum sizce backhand e kısa pütür mü uzun pütür mü ?:)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Daha önce hızlı ekipmanlarla oynadım bana göre hızlıydı yani:D ,tibh. rapid soft ,stiga carbo,yasaka mark v,tahta olarak all+ bir tahta kullandım.Ama backhand de blok sorunum var ve servis karşılama bende bunu atak pütürüyle gidermeyi düşünüyorum sizce backhand e kısa pütür mü uzun pütür mü ?:)

all+ tahta ve saydığınız lastikler size hızlı gelmişse çok antrenmana ihtiyacınız var demektir..öyle aman aman hızlı ekipmanlar değil çünkü saydıklarınız..blok sorununuz varsa alacaksınız iyi spin çeken birini karşınıza backhand bloğunuz düzelene kadar çalışacaksınız başka yolu yok..işin kolayına kaçmak yerine sağlam bir tekniğe sahip olmayı hedefleyin,herşey daha kolay ve güzel olacaktır ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merak ediyor, denemek istiyorsanız, hiç durmayın takın bir atak pütür backhandinize oynayın. Beğenmezseniz eski lastiğinize dönüp backhand çalışın. Uzun pütüre hiç bulaşmayın derim. Uzun pütürle topa istediğinizi yaptırmak için peygamber sabrıyla çooooooooooooooooooooooooooooooooooook çalışma yapmanız gerekir. Sonra, uzun pütür takarsanız, eskiden masa tenisi oynadığınız dostlarınız size düşman kesilir. Mahalleli selamı sabahı; bakkal, manav veresiyeyi keser. Hatun evden kovar. Köpeğiniz sizi terk eder. Burnunuzda sivilce çıkar... Uzun pütüre geçtiniz mi hayatınız altüst olur, dertlerin ardı arkası kesilmez. Demedi demeyin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Pütüre geçip servisleri daha rahat karşılayayım derken başka taraflardan feragat edeceğinizi unutmayın. Pütürle masadan açılamazsınız, spin çekemezsiniz, masa üstünde etkili kesik atamazsınız. Her ekipmanın kendine göre artıları eksileri vardır. Pütürle herşey çözülüyor olsa herkes pütürcü olurdu. Ama ne hikmetse dünya sıralamasında ilk 10 da pek rastlamıyoruz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Birde rakibimi şaşırtmak istiyorum sanırım buda kısa pütür atak pütürüyle mümkün olmaz..

Bende backhand e bi atak pütürü deniyim içim rahat etmez:DHevesimi alıyım zaten düze geçerim:)

İlgi ve alakanızdan dolayı herkese teşekkür ederim :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...
Ben şimdilik dhs 652 aldım,sölediklerinizide alıp değerlendiricem,önerileriniz için teşekkür ederim..:)

Dhs 652 kısa tırtıklı lastiği denedim ve hayal kırıklığına uğradım:(Neden derseniz benim gördüğüm kadarıyla sadece şut yapılabiliyor ve spin denen hadise sıfır denicek kadar az:( artık kısa pütürün yanından geçmem:D Uzun pütür ve anti denemek istiyorum.Sizce kısa pütürde yaşadığım problemleri uzun pütürde ve anti lastiklerde yaşar mıyım?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Dhs 652 kısa tırtıklı lastiği denedim ve hayal kırıklığına uğradım:(Neden derseniz benim gördüğüm kadarıyla sadece şut yapılabiliyor ve spin denen hadise sıfır denicek kadar az:( artık kısa pütürün yanından geçmem:D Uzun pütür ve anti denemek istiyorum.Sizce kısa pütürde yaşadığım problemleri uzun pütürde ve anti lastiklerde yaşar mıyım?

Dahada çok yaşarsınız :D: Uzun pütür ve anti topa hiç spin vermiyor diyebiliriz... Şutta atmak kısa tırtıktan daha zordur...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Anti temel olarak topu öldürür... Bunun için sürtünmesiz üst yüzeyi ve çok yumuşak süngeri vardır... Sürtünmesiz üst yüzeyi olduğu için kesik yapılamaz...

Açıklayıcı cevaplar oldu çok teşekkür ederim:)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Anti temel olarak topu öldürür... Bunun için sürtünmesiz üst yüzeyi ve çok yumuşak süngeri vardır... Sürtünmesiz üst yüzeyi olduğu için kesik yapılamaz...

Topu boş olarak mı keser.? Yoksa sizin dediğiniz gibi hiçmi topa kesik atılamaz.?

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sizce Herkes ..?? Ama bende yazılanı alıgılayamama kusuru var demek ki . O zaman pardon diyeyim..

ktm

Selim abi yalnız değilsin.

Buna ek olarak sevgili lighterstone'a mesajımda açıkça kısa pütürle spin olmaz vs. yazmıştım, ama insan bazı şeyleri denemeden vazgeçmiyor. Uzun pütürle ve anti ile de spin olmaz diye şimdiden yazalım da belki yol yakınken döner.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selim abi yalnız değilsin.

Buna ek olarak sevgili lighterstone'a mesajımda açıkça kısa pütürle spin olmaz vs. yazmıştım, ama insan bazı şeyleri denemeden vazgeçmiyor. Uzun pütürle ve anti ile de spin olmaz diye şimdiden yazalım da belki yol yakınken döner.

İnsanın hevesini alması gerekiyomuş bende içimde kalmasın diye aldım hayal kırıklığına ugradım:( Önerileriniz için teşekkür ederim zaten bi daha yakınından geçmem anti,pütür allah korusun :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

İlk olarak arkadaşlarınında dediği gibi iki taraflı pütür (ya da defans) oynamak kısacası kolunu kesmekten farklı değildir.Pütür veya antispin lastiklerin temel özelliği rakibine gönderdiğin topun avantajlı olarak dönmesini sağlamak ilkesine dayalıdır.Hata yaptırmak adına kullandığın zamanda ise önemli olanın topun geriye dönme şansını yok etmek ve rakibini mutlaka dağılmış ayak poziyonu ile hareket ivmesinde yakalamak olmalıdır.

Kısa pütürler ile oyunda temel yaklaşım masaya yakın ve bloklar ile top açmaların (buna kesik servislerin karşılanması da dahil) BH de kullanılmasında yatmaktadır.Tabi bu konuda şu doğruyu paylaşmamız önemlidir.İyi bir BH si olmayan oyuncunun pütür ile oynaması olası değildir.

İkinci husus tercih edilecek lastiğin özelliği kadar seçiminizi radikal olarak etkileyecek tahta nın saptanmasıdır.Masaya yakın kısa pütürlü lastiklerin kullanıldığı kombinasyonlarda tahtanın off sınıfında olması gerekir.Çünkü bloklar ve topun açılmasında yaratılan enerjinin karşı tarafa gönderilecek falsonun aynen yansımasını sağlamaktır.Antipin lastiklerde ise off tahta asla işe yaramaz.Onun yerine ince ve gerçeken hafif def tahtalarının tercih etmelisiniz.

Şimdilik bu kadar

Sevgi ve selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 31 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..