Jump to content
Masatenisi.org Forum

Roundell

Recommended Posts

Hayır Çağan. Ben yorumlama konusunda kendime güvenmediğimden ve lastiklerle çok az oynadığımdan karşılaştırma yapmak istemedim. Ama bir fikir vermek için şunları söyleyebilirim: G3FX ile solüsyonlanmış Sriver FX birbirinden farklı lastikler. Bir kere G3FX daha yumuşak, daha yüksek atıyor, daha değişik bir hissi var. Solüsyonlanmış Sriver FX ile oynamak daha keyifli. Neden bilmiyorum. G3FX le oynamak da keyifli ama Sriver FX'in tam anlamıyla yerini dolduramıyor. Yine de ona yakın iyi bir lastik.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 53
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tabii ben de hiç fark yok demiyorum, Yoksa ilk kombolarını yapanlar o kadar da zorlanmazlardı herhalde :gulumse:

Ama o ünlü markaların istedikleri paraları saçacak kadar da fark var mı bilemiyorum. Sizler daha iyi bilirsiniz tabii.

Ünlü markaların pahalı ürünleriyle (Japon lastikleri diyelim), diğer markaların düşük fiyatlı ürünleri arasında (Çin lastikleri mesela) şöyle farklar var. Kalite kontrol farkı ve üretim sürecindeki titizlik. Japon lastiklerinde değişik zamanlarda aldığınız aynı iki lastik hep aynı özellikte olurken, Çin lastiklerinde birbiriyle alakasız olabilirler. Büyük markalar ürünlerini size daha iyi tanıtır. Lastiğin nasıl bir lastik olduğu, hangi sınıfa girdiği bellidir. Lastik için verilen değerler çok daha güvenilirdir. Çin lastiklerinde aradığınızı bulmanız zordur. Şansınız yaver gitmezse size uyan lastiği bulana kadar bir sürü lastik alıp denemek durumunda kalabilirsiniz. Bu da, Çin lastikleri her ne kadar ucuz olsa da, toplama baktığınızda size daha pahalıya çıkabilir. Ama başlangıç seviyesi için konuşursak, Japon lastiklerine bir sürü para vermek pek akıllıca değil açıkçası. Oyununuz geliştiğinde kaliteli ekipman ihtiyacı kendini gösterecektir. Bunların tamamı benim fikrimdir. Ben avrupa/japon lastikleri kullanmaktan yanayım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Kadir Özkök
Ünlü markaların pahalı ürünleriyle (Japon lastikleri diyelim), diğer markaların düşük fiyatlı ürünleri arasında (Çin lastikleri mesela) şöyle farklar var. Kalite kontrol farkı ve üretim sürecindeki titizlik. Japon lastiklerinde değişik zamanlarda aldığınız aynı iki lastik hep aynı özellikte olurken, Çin lastiklerinde birbiriyle alakasız olabilirler. Büyük markalar ürünlerini size daha iyi tanıtır. Lastiğin nasıl bir lastik olduğu, hangi sınıfa girdiği bellidir. Lastik için verilen değerler çok daha güvenilirdir. Çin lastiklerinde aradığınızı bulmanız zordur. Şansınız yaver gitmezse size uyan lastiği bulana kadar bir sürü lastik alıp denemek durumunda kalabilirsiniz. Bu da, Çin lastikleri her ne kadar ucuz olsa da, toplama baktığınızda size daha pahalıya çıkabilir. Ama başlangıç seviyesi için konuşursak, Japon lastiklerine bir sürü para vermek pek akıllıca değil açıkçası. Oyununuz geliştiğinde kaliteli ekipman ihtiyacı kendini gösterecektir. Bunların tamamı benim fikrimdir. Ben avrupa/japon lastikleri kullanmaktan yanayım.

Ben de avrupa/japon lastikleri kullanmaktan yanayım. Daha kaliteli, güvenilir oldukları için..

Benim gibi hobi için oynayan yada daha ilk kombilerini yapan arkadaşlara şunu söylemek istiyorum. Tahtanın ve lastiklerin en pahalıları, en hızlıları bende olsun diye uğraşmaya gerek yok. Elimdeki TSS lastiklerinin çiftini 60TL civarına aldım. Normalde teki bu fiyata. Yani kaliteyi ucuza bulmaya calışmak lazım diye düşünüyorum.

Yoksa elimde G3FX olsa ne yazar, Tenergy lastikleri olsa ne yazar. Eksik yanlarım hala eksik, oynarken hala benzer yanlışları yapıyorum. Hızlı ve pahalı ekipman alsam belki hatalarım daha da ön plana çıkacak..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben de avrupa/japon lastikleri kullanmaktan yanayım. Daha kaliteli, güvenilir oldukları için..

Benim gibi hobi için oynayan yada daha ilk kombilerini yapan arkadaşlara şunu söylemek istiyorum. Tahtanın ve lastiklerin en pahalıları, en hızlıları bende olsun diye uğraşmaya gerek yok. Elimdeki TSS lastiklerinin çiftini 60TL civarına aldım. Normalde teki bu fiyata. Yani kaliteyi ucuza bulmaya calışmak lazım diye düşünüyorum.

Yoksa elimde G3FX olsa ne yazar, Tenergy lastikleri olsa ne yazar. Eksik yanlarım hala eksik, oynarken hala benzer yanlışları yapıyorum. Hızlı ve pahalı ekipman alsam belki hatalarım daha da ön plana çıkacak..

Tabii ki. Bunlar defalarca yazıldı çizildi zaten. Raket yaparken kontrol hızın üstünde tutulmalı. Ekipmanın kaliteli ve pahalısını seçmek de başlangıç seviyesi için gereksiz, orta seviye için de tamamen tercih meselesi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar şanslısınız.. Çünkü su bazlı malzemeler çıktığından beri eski lastiklerin fiyatları inanılmaz fiyatlara düşmeye başladı. Mesela Kadir Bey'in aldığı lastiklerin ben çiftine 120 lira verip alıyordun ve herkese tavsiye edebileceğim bir lastik. Spin değeri çok iyiy olması ve kontrollü bir lastik olması sebebiyle uzun yıllar kullandım. İmzamda da mevcut zaten...

Eğer bu işi amatörce yapıyorsanız ve profesyonel liglerde veya turnuvalarda mücadele etmiyorsanız ve su bazlı lastikler uçuk fiyatlarayken gereksiz para saçmanıza gerek yok. Hatta söktak yapmıyorsanızda eski lastikleri solusyonla yapıştırıp ligde de oynayabilirsiniz. (bizzat bir ay önce solüsyonla yapıştırılmış raketimi Enez Cihazında test ettim ve raketimi onayladı!..) Tabii solüyon yasağındaki amaç sağlıklı yaşamamız ama sadece tahtaya yapıştırmak için tek seferlik kullanıyorsanız bir süre sonra Enez Cihazı bile anlayamayacak duruma geliyor ve orjinal yapıştırıcıysa o kadar kmyasalın hergün daha fazlasını dakika başı soluyoruz zaten..

Uzun lafın kısası halen eski lastiklerin yerini hiçbir lastik tutmadığına ve fiyatları astronomik bir düşüş yaşadığına göre nedne su bazlı için bu kadar ısrarcı oluyorsunuz? Alın eski tarz bir çift lastik uzun yıllar kullanın ve eğlencenin keyfini sürün...

NOT:Ben hala su bazlı lastiklere geçmemiş biriyim. Tabii ki bir süre sonra zorunlu geçeceğim ama su bazlı lastiklerde kaliteyi tam olarak yakalayana kadar beklemeye çalışacağım. ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

NOT:Ben hala su bazlı lastiklere geçmemiş biriyim. Tabii ki bir süre sonra zorunlu geçeceğim ama su bazlı lastiklerde kaliteyi tam olarak yakalayana kadar beklemeye çalışacağım. ;):

Beni en çok takıldığım senin NOT kısmın, bende niye uzunca süredir oynamıyorum diye düşünüyordum.. Dememki benim bilinç altım istem dışı çalışıyormuş yanisi artık solüsyonlu lastiklerle oynama su bazlı lastiklerle oyna diyormuşda ben algılıyamıyormuşum...!!!

Bende senin gibi düşünüyorum Saadettin, bekliyeyim azıcık daha bakayım gönlüme göre bir su bazlı lastik çıkacakmı çok da acelem yok beklerim yaşım daha kemale ermedi veteranlığa daha çok zamanım var.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar şanslısınız.. Çünkü su bazlı malzemeler çıktığından beri eski lastiklerin fiyatları inanılmaz fiyatlara düşmeye başladı. Mesela Kadir Bey'in aldığı lastiklerin ben çiftine 120 lira verip alıyordun ve herkese tavsiye edebileceğim bir lastik. Spin değeri çok iyiy olması ve kontrollü bir lastik olması sebebiyle uzun yıllar kullandım. İmzamda da mevcut zaten...

Eğer bu işi amatörce yapıyorsanız ve profesyonel liglerde veya turnuvalarda mücadele etmiyorsanız ve su bazlı lastikler uçuk fiyatlarayken gereksiz para saçmanıza gerek yok. Hatta söktak yapmıyorsanızda eski lastikleri solusyonla yapıştırıp ligde de oynayabilirsiniz. (bizzat bir ay önce solüsyonla yapıştırılmış raketimi Enez Cihazında test ettim ve raketimi onayladı!..) Tabii solüyon yasağındaki amaç sağlıklı yaşamamız ama sadece tahtaya yapıştırmak için tek seferlik kullanıyorsanız bir süre sonra Enez Cihazı bile anlayamayacak duruma geliyor ve orjinal yapıştırıcıysa o kadar kmyasalın hergün daha fazlasını dakika başı soluyoruz zaten..

Uzun lafın kısası halen eski lastiklerin yerini hiçbir lastik tutmadığına ve fiyatları astronomik bir düşüş yaşadığına göre nedne su bazlı için bu kadar ısrarcı oluyorsunuz? Alın eski tarz bir çift lastik uzun yıllar kullanın ve eğlencenin keyfini sürün...

Abi ağzına sağlık çok güzel yazmışsın. Bir sürü yeni nesil lastik deneyen biri olarak hala sriver fx in tadını verecek bir lastik yok. yurtdışında da enez cihazının hızlandırılmış solüsyonla testini yapmışlar. Kimine göre 10 dk önce açık havada sürülen orjinal solüsyon enezden geçmiş. Bir arkadaşım 3 gün önce sürmüş olduğu fairchacki enezden geçirdi. Sanırım 1 gün önce de sürülen fairchack enezden geçer diye düşünüyorum.

Arkdaşlar emin olun eski lastiklerin tadı hiçbir yeni çıkan lastikte yok. Masa tenisine solüsyon yasağından sonra başlayıp da yeni nesil lastik kullananlar bunu anlayamazlar. Organik gıdalardan örnek vermek gerekirse şimdilerde çok nadir bulabileceğiniz organik bahçe domatesinin tadını bilen bilir. Şimdiki yeni nesil ne yazık ki böyle bir domatesin tadını bilmiyor çünkü piyasada yediği domatesin tadının gerçek domates olduğunu sanıyor.

Ben birçok yeni lastik denedikten sonra sriver fx le yola devam etme kararı aldım. Benim şahsi görüşüm artık hiçbir üretici firma sriver fx gibi lastik üretemeyecek. Neden derseniz sriver fx i sriver fx yapan orjinal hızlandırılmış solüsyondur. Sriver fx tek başına hiçbir anlam ifade etmez. Solüsyonlayıp oynadığınız zamanki his tek kelimeyle mükemmeldir.

Sriver fx le devam etmek isteyen arkadaşlara şu tavsiyelerde bulunabilirim:

Lastiği ilk ambalajından çıkardıktan sonra su bazlı ile yapıştırıp oynarsanız hele hele resmi maçlara çıkarsanız hezimete uğrarsınız. Tecrübeyle ispatlanmıştır.

Sriver fx i öncelikle açmanız gerekir. parafin, speed optimizer, EE2 vb yağlarla lastiği açmanız kesinlikle tavsiye olunur. Şimdi diyeceksiniz bu işlem ITTF kurallarına aykırı. Pro oyuncular ITTF in resmi open turnuvalarında bile yapıyorlarsa siz neden yapmayasınız.

Lastik açıldıktan sonra eski tip hızlandırılmış solüsyonla yapıştırın. Etkisi 1 hafta 10 gün sizi memnun edecektir. Sonra etkisi azalırsa söküp tekrar inceltilmiş eski tip solüsyon sürebilirsiniz. Bir de lastikler ısıya karşı reaksiyon gösterirler. Salona gelirsiniz ilk yarım saat lastik hissi çok kötüdür. Vurdukça lastik açılır ortam ısısı arttıkça lastiğin hissi daha güzel olur. Herkes bilir nemli ortamlar lastiğin en büyük düşmanıdır. Çoğumuzun oynadığı salonlar genelde nemli oluyor. Yeni tip lastik kullananlar bu nemli ortamlardan daha çok etkilenirler. Bu işlerin oldukça ayrıntıları var ama burda yazmam çok zamanımı alır.

Bir raket için bu kadar ayrıntılı işlere giremem raketi kılıfından çıkarır oynarım diyorsanız bu işlere hiç bulaşmayın. Alın size uyan yeni nesil bir lastik yolunuza devam edin. Unutmayın ki herşeyin de bir bedeli var.

Kolay gelsin,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Su bazlı lastiklerin aşırı pahalı oldukları hususuna katılıyorum.

Ancak, federasyon tarafından artık nizami olarak kabul edilmeyen hususlar konusunda da dikkatli davranmalıyız. Diyelim ki Sriver Fx' i solüsyonladınız ve turnuvaya girip maçlarınızı aldınız. İçiniz rahat edecekmi? Kendiniz için haksız rekabet ortamı yaratmış olmayacakmısınız? Bu biraz dopinge benzemiş olmuyor mu?

Abi ağzına sağlık çok güzel yazmışsın. Bir sürü yeni nesil lastik deneyen biri olarak hala sriver fx in tadını verecek bir lastik yok. yurtdışında da enez cihazının hızlandırılmış solüsyonla testini yapmışlar. Kimine göre 10 dk önce açık havada sürülen orjinal solüsyon enezden geçmiş. Bir arkadaşım 3 gün önce sürmüş olduğu fairchacki enezden geçirdi. Sanırım 1 gün önce de sürülen fairchack enezden geçer diye düşünüyorum.

Arkdaşlar emin olun eski lastiklerin tadı hiçbir yeni çıkan lastikte yok. Masa tenisine solüsyon yasağından sonra başlayıp da yeni nesil lastik kullananlar bunu anlayamazlar. Organik gıdalardan örnek vermek gerekirse şimdilerde çok nadir bulabileceğiniz organik bahçe domatesinin tadını bilen bilir. Şimdiki yeni nesil ne yazık ki böyle bir domatesin tadını bilmiyor çünkü piyasada yediği domatesin tadının gerçek domates olduğunu sanıyor.

Ben birçok yeni lastik denedikten sonra sriver fx le yola devam etme kararı aldım. Benim şahsi görüşüm artık hiçbir üretici firma sriver fx gibi lastik üretemeyecek. Neden derseniz sriver fx i sriver fx yapan orjinal hızlandırılmış solüsyondur. Sriver fx tek başına hiçbir anlam ifade etmez. Solüsyonlayıp oynadığınız zamanki his tek kelimeyle mükemmeldir.

Sriver fx le devam etmek isteyen arkadaşlara şu tavsiyelerde bulunabilirim:

Lastiği ilk ambalajından çıkardıktan sonra su bazlı ile yapıştırıp oynarsanız hele hele resmi maçlara çıkarsanız hezimete uğrarsınız. Tecrübeyle ispatlanmıştır.

Sriver fx i öncelikle açmanız gerekir. parafin, speed optimizer, EE2 vb yağlarla lastiği açmanız kesinlikle tavsiye olunur. Şimdi diyeceksiniz bu işlem ITTF kurallarına aykırı. Pro oyuncular ITTF in resmi open turnuvalarında bile yapıyorlarsa siz neden yapmayasınız.

Lastik açıldıktan sonra eski tip hızlandırılmış solüsyonla yapıştırın. Etkisi 1 hafta 10 gün sizi memnun edecektir. Sonra etkisi azalırsa söküp tekrar inceltilmiş eski tip solüsyon sürebilirsiniz. Bir de lastikler ısıya karşı reaksiyon gösterirler. Salona gelirsiniz ilk yarım saat lastik hissi çok kötüdür. Vurdukça lastik açılır ortam ısısı arttıkça lastiğin hissi daha güzel olur. Herkes bilir nemli ortamlar lastiğin en büyük düşmanıdır. Çoğumuzun oynadığı salonlar genelde nemli oluyor. Yeni tip lastik kullananlar bu nemli ortamlardan daha çok etkilenirler. Bu işlerin oldukça ayrıntıları var ama burda yazmam çok zamanımı alır.

Bir raket için bu kadar ayrıntılı işlere giremem raketi kılıfından çıkarır oynarım diyorsanız bu işlere hiç bulaşmayın. Alın size uyan yeni nesil bir lastik yolunuza devam edin. Unutmayın ki herşeyin de bir bedeli var.

Kolay gelsin,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Açıkçası mecburen su bazlı lastiklere geçen biri olarak bende çok mutlu değilim bu durumdan.Şu ana kadar birkaç lastik denedim ( sevmediğim halde çin lastiği bile denedim) hiçbiri eski lastiklerini tadını ve performansını vermiyor.Su bazlı lastikler geçmeden önce stiga almana sound veya bryce fx kullanıyordum ve çok da hoşuma gidiyordu.Şimdi ise xiom un omega3 lastiğini kullanıyorum.Açıkçası hız bakımından çok zorlanıyorum.İlk başlarda tenergy05 kullanmaktan istemedim ama bu gidişle eski lastiklerin hızını yakalamak için en uygun lastik tenergy05 olarak görünüyor.Umarım diğer firmalar da en yakın zamanda eski tip lastikleri aratmayan lastikler üretirde ben de malzeme deneme ve arama derdinden kurtulurum. <_<

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Su bazlı lastiklerin aşırı pahalı oldukları hususuna katılıyorum.

Ancak, federasyon tarafından artık nizami olarak kabul edilmeyen hususlar konusunda da dikkatli davranmalıyız. Diyelim ki Sriver Fx' i solüsyonladınız ve turnuvaya girip maçlarınızı aldınız. İçiniz rahat edecekmi? Kendiniz için haksız rekabet ortamı yaratmış olmayacakmısınız? Bu biraz dopinge benzemiş olmuyor mu?

Hmmm. Bu konuda benim içim rahat çünkü Enez cihazına soktuğum tahta zaten 1 ay önce yqapıştırıldığı için lastiğe yaptığı ekstra katkı hakkında tüm özelliğini yitirmişti. Ben sadece orjinal solüsyonla yapıştırılmış lastiklerin üstündeki kokunun (hiç hissetmetsemde) acaba Enez Cihazı algılayabilicek mi gibisinden bir yaklaşımdı (birazda meraktan tabii) ve rahatlıkla oynayabileceğimi gösterdi. Normalde Enez cihazıda tam randımanlı kullanılmıyor zaten. Şöyleki her takımdan rastgele bir oyuncunun lastikleri üstünde denediler sayılır. Hatta ben özellikle gönüllü gittim ve denedim. Yani tüm oyunculara tek tek uygulanmadı..

Benim anlamadığım bir şey var bu arada.

Madem sadece süngerlerinin hıza karşı tepkileri solüsyonun kaldırılmasıyla sorun yatacaktı o zaman neden lastiklerin üst yüzeyleri aynı kalıp alt süngerlerini değiştirmediler?! Mesela bilindik Sriver FX lastiğin sadece süngerini yeni siteme göre ayarlasalardı ve üst lastikleri aynı kalsaydı ne olurdu? Neden komple bir değişikliğe gittiler anlam veremedim..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence her geçiş sürecinde yaşanan sıkıntılar bu süreçte de yaşanıyor..Ama ben firmaların zaman ilerledikçe daha iyi lastikler üreteceğine ve lig oyuncularını memnun edeceğine inanıyorum..Evet solüsyon kullanımı yasaklandı,fakat yasak olması kullanılmayacağı anlamına gelmiyor malesef..Yaptırım uygulamadığınız zaman yasaklar pekte geçerli olmuyor..Malum açık alanlarda sigara yasağı başladı ve vapurlar da bu kapsamda..Fakat hala vapurlarda fosur fosur sigara içen insanlar var..Kimse sesini çıkarmıyor..Demek ki yaptırım uygulamak gerekiyor..Sigara içenlere orada kessinler cezayı anında,bir daha içerler mi acaba..Adam bakıyor uyaran yok devam ediyor içmeye,daha da cesaretleniyor haliyle..Solüsyon konusunda da bu böyle bence..Federasyon gerekli yaptırımları uygulamıyor ve bana kalırsa solüsyon kullanımına çanak tutuyor..Zaten anlatılanlara göre E-nez denen cihazın kendisine hayrı yok..1 ay önce sürülen solüsyonu bile algılayacak,aman kimse solüsyon sürmesin masallarıyla sporcuların gözünü korkuttular ama görüyoruz ki 1 gün önce solüsyonla yapıştırılan raket bile geçiyor bu cihazdan..Acaba İTTF ,Dünya Sağlık Örgütü'nü susturmak için mi böyle bir yasak çıkardı?Ben böyle olduğunu düşünüyorum..Kısacası oyuncuların kullandığı solüsyonun İTTF'i ve federasyonları pek ilgilendirdiğini sanmıyorum..Gözününde olan uluslararası turnuvalar dışında kullanıma göz yumuyorlar bana kalırsa..Anlayacağınız vitrinde göz boyamak adına duran birkaç orijinal DVD var ama tezgah altından korsan DVD satılmaya devam ediyor..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hmmm. Bu konuda benim içim rahat çünkü Enez cihazına soktuğum tahta zaten 1 ay önce yqapıştırıldığı için lastiğe yaptığı ekstra katkı hakkında tüm özelliğini yitirmişti. Ben sadece orjinal solüsyonla yapıştırılmış lastiklerin üstündeki kokunun (hiç hissetmetsemde) acaba Enez Cihazı algılayabilicek mi gibisinden bir yaklaşımdı (birazda meraktan tabii) ve rahatlıkla oynayabileceğimi gösterdi. Normalde Enez cihazıda tam randımanlı kullanılmıyor zaten. Şöyleki her takımdan rastgele bir oyuncunun lastikleri üstünde denediler sayılır. Hatta ben özellikle gönüllü gittim ve denedim. Yani tüm oyunculara tek tek uygulanmadı..

Benim anlamadığım bir şey var bu arada.

Madem sadece süngerlerinin hıza karşı tepkileri solüsyonun kaldırılmasıyla sorun yatacaktı o zaman neden lastiklerin üst yüzeyleri aynı kalıp alt süngerlerini değiştirmediler?! Mesela bilindik Sriver FX lastiğin sadece süngerini yeni siteme göre ayarlasalardı ve üst lastikleri aynı kalsaydı ne olurdu? Neden komple bir değişikliğe gittiler anlam veremedim..

Şöyle açıklayayım; Sriver Fx süngeri de üst lastiği de natural rubber olarak geçiyor. Bu tür doğal karakteristiğe sahip lastikler en iyi cevabı solvent bazlı solüsyonlara veriyorlar. Solüsyon sürüldüğünde hem sünger hem de lastik genişleme eğilimi gösteriyor. Lastik uzayınca dış yüzeyde o oranda uzuyor ve spin üretiyor. Yani sriver fx in lastiğini dinamik bir süngerle kullansak da lastik gerilmediğinden atma hissi çok kötü olacak ve istediğimiz spini üretemeyeceğiz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tamamdır Alicim gzel açıklamışsında benim demek istediğim senin yazdığın bu kriterleri onlarda bildiğine göre neden daha verimli lastikler üretemediler ona şaşıyorum. Zaten uzun süredirde bilinen birşeydi ama çözüm olarak üretilen lastikler eskilere nazaran berbat.. Birde utanmadan deneme sürüşü yaptırdıkları lastiklerini 2 katı fiyattan satıyorlar...

Konu "Roundell lastik deneyen var mı?" idi.. "Hayır denemedim şimdilik kimsede mümkünse denemesin..." diye yazdıklarımıda sonlandırayım barii. <_<

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence duruma bu kadar kötümser bakmamak lazım. Sonuç olarak öbek öbek solüsyonun, benzinin, toluenin ve bir dolu başka kimyasalın verdiği etkiyi ömür boyu kalıcı olarak bir lastiğe entegre etmek pek de kolay bir süreç gibi gözükmüyor. Ama belli araştırma geliştirme süreçleriyle zaman içersinde bu ürünler de beklentiyi karşılar ve belki de beklentinin üstüne çıkar hale gelecek. Ekipmanın önemli olduğu birçok spor dalında bu tip kural değişiklikleri veya kısıtlamalar yaşandı, yaşanıyor. Zaman içersinde sporcular bir şekilde ayak uyduruyor. Sporumuzun geleceğinde kimyasallar yok, bu nedenle er ya da geç şahıs olarak oyuncuların, kurum olarak federasyon ve kulüplerin bu düzene uygun hareket etmesi gerekecek. Tabii ki bu yazdıklarımın genel olarak resmi müsabakalara katılan oyuncular için geçerli olduğunu da bilmeliyiz. Bu arada şunu da belirtmek isterim ki benim amatör tekniğim için yeni nesil lastikler o kadar da kötü değiller. Benim masa tenisinden aldığım keyifi azalttıklarını söyleyemem.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Masa tenisine çok geç başlamamın tek sevindirici tarafı bu eski-yeni nesil lastik olayıdır.

İlk lastiğim Donic Coppa Gold olduğu için solüsyon falan kullanmadım hiç.

Bu yüzden : "eski lastikler daha iyiydi, şimdikilerden verim alamıyorum" diye bir derdim yok....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu arada arkadaşlar şunuda belirtmeyi unutmuşum ben söktak yapan biri hiç olmadım ve solüsyon yasaklanınca birçok maç yaptığım arkadaşın ucuza mal etmek uğruna teklikeli solvetlerle artık uğraşmayacaklarını ve maç yaptığımız salonların kokusuz ortamlar olacağını bilmek beni çok sevindirdi ve her zaman destekledim.

Yazdıklarım; üretici firmaların bunları bilmesine rağmen bu zamana kadar adam gibi önlem almamaları ve daha kendilerinin bile doğru dürüst test edemedikleri lastikleri fahiş fiyatlardan piyasaya sürmeleri sebebiyledir. Ayrıca sizde farketmişsinizdir farkındadır ki; 2 katı fiyat veriyoruz ama ne yazık ki ömürleride yarı yarıya kısa. Benim için lastik kalitesi aldıktan kısa süre sonra üst lastikteki performansın bozulmaması ve çabuk dökülüp çatlamamasıdır. Bu sebeple eski lastiklerin kalitesi tartışılmaz. Ben kullandığım Bryce lastikler ile 1,5-2 sene sonra bile düzgün spin yapabiliyorsam yeni lastiklrden de bunu beklerim. Çünkü çok daha pahalıya aldığım bir lastiğin kalitesininde aynı oranda olduğunu herkes düşünmek ister. Geçiş döneminin firmalar adına büyük maddi olaraklar tanıdığını ve herkesinde bunu kabullenerek durmadan yeni birşeyler deneyeceğim diye ceplerini boşalttığını gördüğümden üzülerek bu yazıyı yazdım. Yazdıklarımı bir karamsarlık yazısı olarak değilde (eğer benim yazdıklarım öyle düşünüldüyse veya öyle bir etki yarattıysam kusuruma bakmayın) bir sitem, bir cebimizdeki paraya sahip çıkma bir uyanış-uyandırma (oyun gücünden değil yazısı olarak algılayın ve mümkünde bir süre daha su bazlı lstik almayın. (amatör oyuncular içindiyorum tabii ki..) Çünkü şu anda sadece paranıza yazık...

Tenergy 05 daha merhaba demeden 25 ve 64 çıktığını daha sonradan 64'lerde üretim hatası olduğunu, fakat kimsenin ne aldığı lastikleri iade ettiğini duyduğunu nede firmanın iade edin yenisini verelim dediğini hatırlamıyorum.. Ya siz hatırlıyor musunuz.?! Biraz daha bekleyin diyorum sadece... Şu anda tüm lastikler hikaye...(oyun tarzındaki verimden değil verim kalitesinden bahsederek yazıyorum hala...)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tenergy 64lerde üretim hatası olduğunu bilmiyordum.

Bu benim durumumu açıklıyor. Aylardır hiçbir topum masayı tutmuyordu : )

Bu arada arkadaşlar şunuda belirtmeyi unutmuşum ben söktak yapan biri hiç olmadım ve solüsyon yasaklanınca birçok maç yaptığım arkadaşın ucuza mal etmek uğruna teklikeli solvetlerle artık uğraşmayacaklarını ve maç yaptığımız salonların kokusuz ortamlar olacağını bilmek beni çok sevindirdi ve her zaman destekledim.

Yazdıklarım; üretici firmaların bunları bilmesine rağmen bu zamana kadar adam gibi önlem almamaları ve daha kendilerinin bile doğru dürüst test edemedikleri lastikleri fahiş fiyatlardan piyasaya sürmeleri sebebiyledir. Ayrıca sizde farketmişsinizdir farkındadır ki; 2 katı fiyat veriyoruz ama ne yazık ki ömürleride yarı yarıya kısa. Benim için lastik kalitesi aldıktan kısa süre sonra üst lastikteki performansın bozulmaması ve çabuk dökülüp çatlamamasıdır. Bu sebeple eski lastiklerin kalitesi tartışılmaz. Ben kullandığım Bryce lastikler ile 1,5-2 sene sonra bile düzgün spin yapabiliyorsam yeni lastiklrden de bunu beklerim. Çünkü çok daha pahalıya aldığım bir lastiğin kalitesininde aynı oranda olduğunu herkes düşünmek ister. Geçiş döneminin firmalar adına büyük maddi olaraklar tanıdığını ve herkesinde bunu kabullenerek durmadan yeni birşeyler deneyeceğim diye ceplerini boşalttığını gördüğümden üzülerek bu yazıyı yazdım. Yazdıklarımı bir karamsarlık yazısı olarak değilde (eğer benim yazdıklarım öyle düşünüldüyse veya öyle bir etki yarattıysam kusuruma bakmayın) bir sitem, bir cebimizdeki paraya sahip çıkma bir uyanış-uyandırma (oyun gücünden değil yazısı olarak algılayın ve mümkünde bir süre daha su bazlı lstik almayın. (amatör oyuncular içindiyorum tabii ki..) Çünkü şu anda sadece paranıza yazık...

Tenergy 05 daha merhaba demeden 25 ve 64 çıktığını daha sonradan 64'lerde üretim hatası olduğunu, fakat kimsenin ne aldığı lastikleri iade ettiğini duyduğunu nede firmanın iade edin yenisini verelim dediğini hatırlamıyorum.. Ya siz hatırlıyor musunuz.?! Biraz daha bekleyin diyorum sadece... Şu anda tüm lastikler hikaye...(oyun tarzındaki verimden değil verim kalitesinden bahsederek yazıyorum hala...)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir hata olduğunu bende sonradan duydum. Hatta bir ara birçok arkadaşada aracılık etmiştim Tenergy 05 lastiğin kalitesine ve yapılan yorumlara bakarak ama bir sorun olduğunu öğrenince sonradan isteyenlere getirtmeyeciğimi söyleyip arkadaşlar hatanın ne olduğunu anlasalarda anlamasalarda sebebi ben olmayayım dedim.

Bu arada hala ne hatası vardı bilmiyorum.. Belki şehir efsanesi.. :P:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet üretim hatası olduğunu ben kimsede Tenergy 64 yokken biliyordum. Lakin benim aldığım Tenergy 64 lerin hiç birince bir dengesizlik yaşamadım. 2 Adet sponsorlu oyunculara verilen tenergy 64 bir de piyasada satılan T64 ile oynadım. Hiç birinde denegsizlik yaşamadım. Belki benim şansıma öyle denk geldi. Butterfly hatasını anladıktan sonra bütün o lastikleri imha etmiş olsa gerek piyasada epey bir kişi T64 kıtlığı yaşadı. Lakin o zamanlardaki üretim darlığından T64 lastiğimi alamayıp 8 hafta sonra yerine t05 istetmiştim.

Roundell'de öyle olmasın diye Butterfly aceleci davranmıyor sanırsam.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 11 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..