Jump to content
Masatenisi.org Forum

Combo Tavsiyesi

Guest evolvo

Recommended Posts

selamlar şu anda butterfly primorac 7000 kullanıyorum , kesmelerde çok iyi değil gibi ve çok sert gibi geldi bana , eskiden bir butterfly raketim vardı 80li yıllarda almıştım çok yumuşak ve çok iyi keserdi , dokundun mu top uçardı, şimdi sizden 400 maks olacak şekile bir kombo tavsiyesi istiyorum , bu arada uzun ve sert oynamayı seviyorum forehandim backhandime göre daha iyi backhandimi geliştirmek istiyorum , tamamen amatör oynayıcıyım( yazıdan anlaşılıyor zaten) ancak işyerindekilerle iddialı maçlar oluyor tabi :gulumse: , evet yardımlarınızı bekliyorum..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

evet 400 lira yada 500de olabilir para çok sorun değil

Yanlış anlaşılma olmasın diye belirteyim, istediğiniz kadar para ayırabilirsiniz ama kişisel fikrim, ilk kombi raket için bu kadar para ayırmanızın doğru olmadığı. Beğenmeyip lastik yada tahta değiştirme ihtimali hiç te düşük değil. Fh ve bh de oyun tarzınız nedir daha açıklayıcı olarak yazarsanız burada yardımcı olacaklardır. Sözgelimi bh ile daha çok kesme yapar savunmaya yönelik oynarım, fh ile blok yapar fırsat bulursam sert şut çekerim vs...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yanlış anlaşılma olmasın diye belirteyim, istediğiniz kadar para ayırabilirsiniz ama kişisel fikrim, ilk kombi raket için bu kadar para ayırmanızın doğru olmadığı. Beğenmeyip lastik yada tahta değiştirme ihtimali hiç te düşük değil. Fh ve bh de oyun tarzınız nedir daha açıklayıcı olarak yazarsanız burada yardımcı olacaklardır. Sözgelimi bh ile daha çok kesme yapar savunmaya yönelik oynarım, fh ile blok yapar fırsat bulursam sert şut çekerim vs...

forehand ile daha çok sert şut bh ile defans ama bh atak yapmayı gelişirmeye çalışıyorum , raket illa çok pahalı olacak diye şart yok ancak benim anladığım bh ile kesmesi iyi ve fh ile offence iyi olsa iyi olacak yine de combo raket hiç kullanmadım ve terminolojiyi bilmiyorum izmirde de gidip görülecek bir dükkan yok malesef

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

forehand ile daha çok sert şut bh ile defans ama bh atak yapmayı gelişirmeye çalışıyorum , raket illa çok pahalı olacak diye şart yok ancak benim anladığım bh ile kesmesi iyi ve fh ile offence iyi olsa iyi olacak yine de combo raket hiç kullanmadım ve terminolojiyi bilmiyorum izmirde de gidip görülecek bir dükkan yok malesef

Bu link'deki 17 nolu mesaja bakın. (Ongun beyin gönderdiği) O kombo sizin için uygun olabilir..

Butterfly - Andrzej Grubba ALL+

Sriver L 1.7mm

Butterfly'ın sitesinde bu tahta ile ilgili yazdıkları:

Ideal for topspin, short chops, blocks, smashes, anniversaries, birthdays, barmitzvahs, Boxing Day, El Dia de Los Muertos, and Bastille Day.

Kısacası bu tahtanın her yola geleceğini anlatmaya çalışıyor. Sriver L lastikler de sizin sert şutlarınız için uygun lastikler. Para mevzusu da sorun olmadığına göre, bu komboyu düşünün derim.

Yurt dışında 150 TL civarında bu kombo. Tim'in alışveriş sitesinden bakabilirsiniz. (Umarım ingilizceniz vardır)

Ne yazık ki Yurt içinde böyle bir kombo 250 TL civarında olacaktır. Fırsatınız varsa yurt dışından alın..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu link'deki 17 nolu mesaja bakın. (Ongun beyin gönderdiği) O kombo sizin için uygun olabilir..

Butterfly - Andrzej Grubba ALL+

Sriver L 1.7mm

Butterfly'ın sitesinde bu tahta ile ilgili yazdıkları:

Ideal for topspin, short chops, blocks, smashes, anniversaries, birthdays, barmitzvahs, Boxing Day, El Dia de Los Muertos, and Bastille Day.

Kısacası bu tahtanın her yola geleceğini anlatmaya çalışıyor. Sriver L lastikler de sizin sert şutlarınız için uygun lastikler. Para mevzusu da sorun olmadığına göre, bu komboyu düşünün derim.

Yurt dışında 150 TL civarında bu kombo. Tim'in alışveriş sitesinden bakabilirsiniz. (Umarım ingilizceniz vardır)

Ne yazık ki Yurt içinde böyle bir kombo 250 TL civarında olacaktır. Fırsatınız varsa yurt dışından alın..

Önerdiğiniz combonun arkadaşa uyup uymayacağını bilmiyorum ama bu combo türkiyede 250 TL değil, tam da önerdiğiniz combo 172 TL http://www.spinspor.com/product_info.php?c...products_id=312

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Önerdiğiniz combonun arkadaşa uyup uymayacağını bilmiyorum ama bu combo türkiyede 250 TL değil, tam da önerdiğiniz combo 172 TL http://www.spinspor.com/product_info.php?c...products_id=312

Teşekkürler Turan Bey,

Spinspor'a bakmamıştım ben.. Ben fast-spin'in değerlerine bakarak 250 TL demiştim.

Tahta ve lastikler hakkında bilgi edinmek isteyen arkadaşlar aşağıdaki sitelerden de yorumlara bakabilirler.

http://www.tabletennisdb.com/

http://www.tabletennis.gr/

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

kombo raketlerde her oyundan önce özel bir uygulama gerekiyormu acaba?,

bir de ebay de Butterfly Viscaria Carbon raket var 225$ bu rakete ne dersiniz ?

Butterfly'ın Amerika pazarı için yaptığı proline hazır raketlerden biridir kendisi. Hazır dediğime bakmayın, Viscaria tahta üstüne Bryce lastik takılıdır. Yani profesyonel ürünlerden bir hazır raket yapmışlar. Viscaria ve Bryce'ı ayrı da alsanız ve yapıştırsanız aynı şey olur. Hatta bu proline raketler eski stok olmasından dolayı biraz lastikleri bayat olabilir,o yüzden böylesini almaktansa lastiklerinizi tahtanızı seçip kendiniz de herhangi bir satıcıdan raket alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1kombi:Carbo 7.6 WRB+1 çift almana sound synergytech =230 TL

2kombi:Offensive NCT+1 çift Boost TP =220 TL

3kombi:Titanium 5.4 WRB +1 çift Boost TC =250 TL

4kombi:Clipper wood WRB + 1 çift İnnova Ultra Light Synergytech =200 TL

bu kombinasyonlar hakkında ne düşünürsünüz ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Amatörüm diyen biri için aşırı hızlı ve kontrolsüz raketler...

Stiga istiyorsanız All karakterli bir tahtasının üzerine(all. evulation, all. classic, all cr, all. nct. ); İnnova Ultra light Synergytech, mendo,.. gibi lastiklerin en ince seçeneklerini tavsiye edebilirim...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İddia makamı itiraz ediyor sayın yargıç. Söz konusu kombinasyonların ehil olmayan kişilerce kullanımının masa tenisi gelişimi açısından tehlike arz ettiği bilirkişilerce tesbit edilmiş olup...fi tarihli zart sayılı kanunun zurt sayılı maddesi hükmünede aykırıdır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Allround bir tahta üzerine fh için 1,7 sriver (yada bu sınıftan başka bir lastik, kalınlığı en fazla 1,8 mm), bh için 1,7 tackiness chop alıp kendi oyun tarzına uygun bir raket sahibi olabilirsin. Yada bahsettiğin raketlerden birini alıp birkaç gün sonra ekipman satanlar kısmına tezgah açarsın. Seçim senin tabiki. Burada dikkat etmen gereken husus, en pahalı yada en hızlı raketin değil, senin oyun tarzına en uygun raketin en iyi raket olduğudur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

corbo7,6 wrb + tackiness chop 2+bryce fx nasıl olur olabilir mi ?

back hand daha kontrollü kesmeye daha uygun forehandda daha hızlı mesela

kalınlıklar ne olmalı?

1)iki yüzüne de aynı lastik mi alayım?

2) bu raketler i söküp tekrar solüsyon sürmek ne kadar zamanda bir gerekir?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

corbo7,6 wrb + tackiness chop 2+bryce fx nasıl olur

1)iki yüzüne de aynı lastik mi alayım?

2) bu raketler i söküp tekrar solüsyon sürmek ne kadar zamanda bir gerekir?

Abi illa off+ raket mi almak istiyorsunuz? :D:

1- Abi bu gelişimin için iyi olur. Ama Çok atmayan lastiklerin 1.8, 1.7 mmsini almalısınız...

2- Solüsyon(hızlandırıcı) yasaklandı. Bunun için alıp 1 kere subazlı yapıştırıcı ile yapıştırmanız yeterli olacaktır...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

fast spin'den sipariş verdim

tackifire biraz fantazi oldu ama yapamazsam bir allround lastik alıp takarım diye düşündüm

STIGA - Allround Evolution

BUTTERFLY - Tackiness Chop II 1.9mm

BUTTERFLY - Tackifire C 2.1mm

sizce nasıl olmuş ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tackifire biraz fantazi oldu ama yapamazsam bir allround lastik alıp takarım diye düşündüm

sizce nasıl olmuş ?

Tackifire c 2,1 i tackiness d ile değiştirsen kanımca çok daha iyi olur. Tackiness d 1,9 ile. Tackifire c ağır ve sert gelecektir, spin gücü yüksek görünüyor ama kullanımı o kadar kolay değildir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sizce nasıl olmuş ?

öncelikle rakediniz hayırlı olsun..fakat ilk raket için pahalı seçimler olmuş bana kalırsa..tackiness ve tackifire lastikleri 70 küsür lira..bir lastik parasına karakter olarak benzer ve daha ucuz fiyatta olan çin lastiklerinden bir çift alabilirdiniz..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 0 Gizli, 88 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..