Jump to content
Masatenisi.org Forum

Juic Varites Ve Spintech Dynasty

Recommended Posts

Hehe, burdayim, eskisi kadar giremiyorum su aralar, yapacak isler cok artti da...

Bende Spintech Dynasty Platinum var, max kalinlikta. Ertan bey'den almistim lastigi. Kendisi Magna'dan sonra yavas bulmustu yanlis hatirlamiyorsam. Ama bu noktada belirtmeliyim ki Ertan bey Stiga Ti tahta ve Magna Max (FH'de) lastik kombinasyonunu ile oynuyordu, yani hizi cok seviyor... Platinum, Spintech firmasi icerisinde gergin lastik serisine verilen isim. Bence hizli bir lastik ama bir Bryce degil. Gergin ama kontrolu iyi, yumusak ve spinli oyuna yatkin bir lastik. Bu biraz da yumusak olmasindan kaynaklaniyor. Otuyo mu sorusuna gelince, her lastigi otturmek mumkun, hem de legal yapistirici kullanarak (Tsuuuu aloooooo :)). Eger cok otuyor mu diyorsan, cevabim muhakkak daha otenini bulursun yonunde. Bir de eger yurtdisindan istemek ve yollanmasi icin ekstra para vermeyi dusunuyorsan, diyecegim sey sudur ki bence o fiyata o lastigi alacagina daha ucuza bryce fx falan al (Turkiye'de daha ucuza bulmak mumkun), daha sert ama daha hizli bir lastik, kontrol olarak da bence gayet iyi. Bende violin ustunde bir tarafta Bryce Fx, diger tarafta Dynasty Platinum var. Fx'i FH'de, Dynasty'yi Bh'de daha cok seviyorum. Bence ikisi de violin ile uyumlu olan lastikler. Herhalde Carbo Sound yerine dusunuyorsun. Bence Bryce Fx' ten daha memnun kalirsin, fiyat olarak da daha hesapli olur. Bir de su aralar Nittaku Moristo'yu denemis bulundum, bence o da dusunulmesi gereken lastiklerden. O da gergin, sertlik olarak Bryce Fx gibi, spinli ve hizli bir lastik. Ayrica ben burda digerlerinden cok daha ucuza buluyorum. Mesela ben bundan sonra lastik alsam Moristo alabilirim, cunku Cin tipi olmayan lastikler icinde fiyati en makul olanlardan biri benim icin.

Benim nacizane tavsiyem, gergin ve Japon - Avrupa tipi lastikler icinde cok aman aman fark olmadigindan (bence) birini secip (mumkunse fiyati daha makul olani), ona alismaya calismali. Cin tipi lastiklerde ise H3 cok guzeldi, ama Pro versiyonunu temin etmek zor, normalini de sen kullaniyorsun galiba :)

Seciminde kolay gelsin,

Arsun

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Dün Moristo elime ulaştı ancak bugün deneyebildim. Kısaca biraz bahsedeyim. Lastiği Backhandim için aldım ve eski backhand lastiğim olan Sriver L ye göre karşılaştırıyorum. İlk olarak Arsun abimizin dediği gibi lastik gergin. Ve süngeri Sriver'a göre daha yumuşak. Yapıştırdığımda sünger çok fazla kabardı. 1 gün geçtikten sonra denedim ve lastik tak tuk çat çut ve benzeri şekilde bülbül gibi ötüyordu. Yani ses isteyenler için tavsiye edebilirim :hehe: Atış açısı srivera göre daha düşük. Sriver G2 kadar hızlı (G2 Max süngerli Moristo 1.6 ama yinede bana G2 kadar hızlı geldi.). Topspin yaptığınızda top çok çabuk yere düşüyor ve bu benim lastiğin en çok hoşuma giden özelliği. Hızına göre baya bi kontrollü olduğunu söyleyebilirim. Tabi tüm bunlar benim görüşlerim katılan olur olmaz onu bilemem. Ama atak oyuncular için kesinlikle tavsiye ederim. Hatta 1 tane Bryce almak yerine 2 tane Moristo almak daha mantıklı. Bu arada paketi açtığımda içinden lastik koruma folyosuda çıktı. Herkese ii günler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu arada paketi açtığımda içinden lastik koruma folyosuda çıktı.

O folyo iki kat, soyle ki bir ince folyo esas folyonun yapiskan yuzeyini koruyor. Normalde onu cikarip kullan diye yapmislar ama ben oyle denedim, cok toz tutuyor, geldigi gibi kullan, eger tabii cok gec yazmadiysam bunu... :fildir:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 54 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..