Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yeni Başlayanlara All- Olurmu

Guest JOwaldner

Recommended Posts

arkadaşlar malum yeni başlayanlara all+ tavsiye ediliyor ama ben chop yapmayı seven bir insaım ve henüz sadece 1 kombi eskittim

acaba def+ all- bir tahtaya all+ yada off- bir lastik taksam oyunu öğrenme konusunda nasıl olur?

yani oyunu öğrenirken ne kadar yavaş o kadar iyi mantığı doğru olurmu yoksa all a ne kadar yakın olursa o kadar iyi mi diyebiliriz

yada bir yüzü all+/off- bir yüzü def+/all- bir tahta uygun olurmu(yani yeni başlayan birinin raketinin iki yüzünün farklı hızlarda olması nasıl olur)

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bence hiç gerek yok buna..all+ yahut off- bir tahta alın sizi idare eder zaten..zaman içerisinde üstündeki lastikler ve kalınlıklarıyla oynayarak kendinize uygun kombinasyonu bulmuş olursunuz..tekniğinizi oturttuktan sonra defans yapmak isterseniz de defansif bir tahta alabilirsiniz..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bence hiç gerek yok buna..all+ yahut off- bir tahta alın sizi idare eder zaten..zaman içerisinde üstündeki lastikler ve kalınlıklarıyla oynayarak kendinize uygun kombinasyonu bulmuş olursunuz..tekniğinizi oturttuktan sonra defans yapmak isterseniz de defansif bir tahta alabilirsiniz..
Arkadaşım sadece keserek spin verip topu gönderiyorsanız, blok yapıyorsanız ve topspini neredeyse hiç kullanmıyorsanız bence olabilir. Ancak oyun içerisinde backhand olsun forehand olsun top ile raket temasa geçince hafif hız kesip topu itekliyorsanız all- ise biraz zor iteklersiniz topun hızı oracıkta kesilir nefesi tükenir. Masadan ne kadar uzak oynadığınızda önemlidir tercih de. Eğer benim tarzım def diyorsan o başka ancak ben oyun tarzımı henüz oturtamadım ve oyundan zevk almak istiyorum diyorsan hem defansif hem de ofansife uygun All+ ya da Off - tahta uygun olacaktır bence de. All- tahta kullanmış değilim , tahmin üzere yorum yaptım. Kolay gelin.
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ALL-, ALL, ALL+, OFF-, hepsi olur. ALL- üstüne Tackiness C'lerle masa başında top tutup sonra spinle bitiren, profesyonel olmasa da çok düzgün oyunu olan oyuncu arkadaşlar var. ALL- ile ALL arasındaki hız farkı çok değildir. Çok takılmayın bunlara. Çift taraf farklı karakterde tahta olayına girmeyin. Çift taraf farklı lastikle veya farklı kalınlıkta aynı lastikle onu halledersiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 1 Gizli, 25 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..