Jump to content
Masatenisi.org Forum

Anlayacağımız Maçlara Bakalım

Secici

Recommended Posts

Arkadaşlar ne yalan söyleyeyim dünya sıralamasında ilk 100 deki adamların maçlarını seyretmekten gına geldi. Zira adamlar falsoyu servisleri yüksek lobları falan ezberlemişler. Oynuyorlar takır takır ama nasıl becerebiliyorlar anlayamıyorum. Bence bizim superlig ayarındaki maçlar daha anlaşılır ve seyretmesi daha zevkli.

Alman menşeyli TT-total.tv diye bir site var orada Bundesliga 2. Lig (bizdeki Super lig-1.Lig arası biryerde sanırım) den falan çok güzel maçlar var. Çalışırsak belki birgün buradakilere benzer ralliler biz de oynayabiliriz diyebileceğimiz şeyler.

Alın şu maçı bir seyredin. Bana hak vereceksiniz. (Özellikle 3. set ve sonrasında süper ralliler var.)

Pietkiewicz - Wehking maçı

Diğer üye arkadaşlardan da bu siteyi şöyle bir gözden geçirmenizi ve benzer tavsiyelerde bulunmanızı bekliyorum.

Edit: Hem görsellik hem de performans açısından tavsiyem full-screen seyretmeniz. Diğer türlü bende takılmalar oldu.

Edit 2: Bir de adamların 2. Lig maçlarında bile tüm oyuncuların sırtlarında kocaman isimleri yazıyor. Kim kimdir iki video seyrettiğinizde tanımaya başlıyorsunuz adamları. Ve ah işte bu benim favori adamım demeye... Bizde Süperlig'de bile daha yerleşmedi bu kültür :(

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet, genelde tv yayını yönünden şanssız spor branşlarında, maçları kaydedip yayınlayan bazı gruplar olur. Ama nedense ülkemizde masa tenisinde böyle birileri yok.

Federasyonun böyle bir çalışması olamaz mı acaba? Her organizasyona federasyon temsilcileri gidiyor. 2 tane kamera alırlar federasyona, iyi bişey alsalar 2000 TL falan tutar. İyi maçlar kaydedilir, bir dosya paylaşım sitesine veya video paylaşım sitesine atılır. İsteyen istediği zaman seyreder. Böylece ülkemizin sporcularını ve liglerini takip eden sporcu ve seyirci sayısı artar, bu da salona seyirci gitmesi bakımından önemli bence. Güzel olurdu gerçekten ama çok da ihtimal vermiyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Açıkçası linteki maç dışındaki maçlar iyi değil bence.

Bu yoruma kesinlikle katılmıyorum. Regional liglerdeki videolarda Holt diye bi eleman var. Seyretmenizi tavsiye ederim.

Edit:

Holt - Chen 1

Holt - Chen 2

Holt - Chen 3

Holt - Ahrens 1

Holt - Ahrens 2

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet, genelde tv yayını yönünden şanssız spor branşlarında, maçları kaydedip yayınlayan bazı gruplar olur. Ama nedense ülkemizde masa tenisinde böyle birileri yok.

Federasyonun böyle bir çalışması olamaz mı acaba? Her organizasyona federasyon temsilcileri gidiyor. 2 tane kamera alırlar federasyona, iyi bişey alsalar 2000 TL falan tutar. İyi maçlar kaydedilir, bir dosya paylaşım sitesine veya video paylaşım sitesine atılır. İsteyen istediği zaman seyreder. Böylece ülkemizin sporcularını ve liglerini takip eden sporcu ve seyirci sayısı artar, bu da salona seyirci gitmesi bakımından önemli bence. Güzel olurdu gerçekten ama çok da ihtimal vermiyorum.

federasyon yetkilisi Hakan Bebek in bu forumda bir açıklaması var,

bu tip bir organizasyon planlanıyor, maçların kaydedilip federasyon

sitesinden yayımlanacak (flv formatında)

bakınız:

http://www.masatenisi.org/forums/index.php...amp;#entry48897

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

planlanıyor

cek, cak

federasyon yetkilisi Hakan Bebek in bu forumda bir açıklaması var,

bu tip bir organizasyon planlanıyor, maçların kaydedilip federasyon

sitesinden yayımlanacak (flv formatında)

bakınız:

http://www.masatenisi.org/forums/index.php...amp;#entry48897

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 months later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 32 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..