Jump to content
Masatenisi.org Forum

Friendship 729 Kombinasyon Hakkında Değerlendirmelerim

Recommended Posts

Link: http://www.fast-spin.com/UrunDetay.asp?Kat...&UrunID=469

Öncesinde Butterfly 7000 kullanmıştım. Bu kombinasyon benim için bir milat oldu desem yeridir. Buradaki yorumlar benim dar bir bakış açım. Çok fazla kombinasyon oluşturan ve deneme fırsatı olanlar daha yönlü olaya bakabilirler. Ben kısa süreli tecrübeme göre bu kombinasyonu tereddüt etmeden yeni başlayanlara, orta seviye de oynayanlara ve oyun tarzı olarak kontrollü atak oynayan bütün 7 den 70 şe herkese tavsiye ederim. Görünüm olarak ağır bir raket havasında ancak göründüğü gibi değil ele de gayet güzel oturuyor. All+ tahta üzerine Off 2.0 lık lastikler ile Off- sınıfında bir kombinasyon.

Sitede genellikle ilk kombiler için en fazla all+ deniliyor ancak ben bu raket de off- olmasına karşın çok fazla bir sıkıntı yaşamadım.Oyuna zevk katan ve oyundan zevk aldıran bir tarz bence off- ancak şimdi acaba off olsa durum ne olurdu demeden de kendimi alamıyorum. Off+++ kombinasyonla kontrollü atak oynyacağım günler de belki gelir birgün. Bugün 2 saat öğrencilerle antreman yaptık ilk gün ilk izlenimlerim olumlu yönde. Fiyat olarak gayet cazip fiyat + performans olarak değerlendirildiği zaman pişman olmazsınız. Gel gelelim oyuna etkisine öncelikle kontrol ile birlikte hız ikisi birarada gayet dengeli yani hem kontrolü kolay hemde gayet hızlı ve sert spinli vuruşlar yapılabiliyor. Öyle ki benim vuruşlara öğrencilerin tepkileri çok olumluydu. Ancak tuhaf olan chop vuruşlar fileden çok fazla yükselerek masada ki yerini buluyor. O da benim el ayarının bozukluğundan ya da spin şiddetinden onu da çözeceğiz artık. Daha açık ifade etmek gerekirse masadan 1,5-2 metreden fazla açılmıyorsanız kendinizi çok fazla zorlamadan kontrolü de elden bırakmadan bu raketle rahatlıkla sayı alabilirsiniz. Ayrıca ses ve his gayet hoş.

Belki tek handikap spin ve hıza aynı şekilde karşılık görüyorsunuz. Bu noktada yine raketin kontrollü olması bu sıkıntıyı biraz olsun bertaraf ediyor. Genel görünüm olarak da gayet şık ve karizmatik 79 ytl lik bir raket ama fiyatını fazlasıyla hakediyor. İlk kombi alacak olanlar eğer bu spora sıfır düzeyinde başlamadıysanız ve temel teknik vuruşları biliyorsanız bu kombinasyonu mutlaka deneyin.

Ayrıca fast-spin'e teşekkürler lastik kesimi ve yapıştırma ancak bu kadar güzel olabilirdi ayrıca kenar bandı da çok yakışmış.

***Benzer tarz kombinasyon kullanıp kıyaslama yaparak daha iyisine ulaşıp daha üst düzey memnuniyet sağlayan arkadaşlar ilgili kombinasyonlar hakkında lütfen bilgilendirsin. Tecrübeler paylaşılırsa kıymetli olur.

*** Arkadaşlar off+ kombinasyonla oynayan arkadaşlar kontrolde zorlanıyor mu? Yoksa işin piri oldukları için artık onlar için kontrol sorun olmaktan çıktı mı? Ya da onlar hızlı ve sert vuruşlar ile rakibi zorlayarak mı sayı alma esasına göre oyun tarzını oluşturuyor? Chop vuruşların off+ kombi kullanan arkadaşların oyunun da yeri nedir?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İlk defa kombi raket alan hemen herkeste, şu lastik olsa nasıl olurdu, şu tahtayla dahamı iyi olurdu türünden düşünceler oluşur. Ancak kesinlikle kafadan atmak gerekir. Şu an elinizde bulunan raketin tam anlamıyla hakkını verecek düzeye gelmeniz belki 1 yıl alır. Off yada off+ tahtayı bu yüzden aklınızdan çıkarıp, elinizdeki raketle yapabileceklerinizin üst sınırına kadar oynamanız en mantıklısı olur. Off yada off+ tahtaya taktığınız taktirde antremanlarda sorun yaşamayabilirsiniz ama maçlarda rahat olamazsınız. Kontrol sorunu yaşayacağanızdan tereddütlü vuruşlar yaparsınız, sonrasında pişmanlık yaşarsınız.

Size tavsiyem bunlardır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Chop vuruşların off+ kombi kullanan arkadaşların oyunun da yeri nedir?

Genelde yetişilmesi zor olan toplara ve bazen de uzaktak loop yaparken araya bir chop katabiliyorlar. Ama chop oyunun etkin bir elemanı ise off+ ile tam verim alınmaz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 7 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..