Jump to content
Masatenisi.org Forum

Arkadaşlar Böyle Bir Yapıştırma Tekniği Var Mı?

Recommended Posts

Öğrencime 35 ytl ye almış olduğum donic hazır raketin bir yönü 1 ay bile geçmeden yapışkanlık özellikliğini yitirdiği için sürekli kenarlardan açılıyordu. Bende komple lastiği çıkartım ve bildiğimiz derby bali yapıştırıcı ile yapıştırdım. Lastiği yüzeye yapıştırırken lastik esnediği için cevresel olarak 1 cm fazlalık oluştu onu da kestim. Üzerine ağırlık yapması için kitap,baskül,ütü,sandık vesaire elime ne geçtiyse basınç yapması için koydum ve 12 saat sonra sonuç gayet güzeldi. Korkum hava kabarcığı oluşması ve lastiği atmasıydı ancak öyle olmadı tahmin ettiğimden sonuç çok daha iyi. Solvent etkisi ile o yönde hız % 30 arttı ve raket ağırlığı 15-20 gr kadar artmış oldu. Ucuz yollu kombinasyon ortaya çıkmış oldu. Backhand de kontrol forehandde hız ön plana çıkmış oldu. Masa üzerinde henüz denemedim. Bu arada daha öncesinde yapıştırma raket filan oluşturmuş değilim. Tecrübem sıfır. Soruya gelelim esas olarak bu yapıştırma işlemi nasıl gerçekleştiriliyor. Solvent bazlı bu bildiğimiz bali türü yapıştırıcılar kullanılabilir mi? Yok derseniz sakıncası nedir?

img2953z.jpg

Link: http://urun.gittigidiyor.com/DONIC-SWEDISH...0QQidZZ17544258

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Öğrencime 35 ytl ye almış olduğum donic hazır raketin bir yönü 1 ay bile geçmeden yapışkanlık özellikliğini yitirdiği için sürekli kenarlardan açılıyordu. Bende komple lastiği çıkartım ve bildiğimiz derby bali yapıştırıcı ile yapıştırdım. Lastiği yüzeye yapıştırırken lastik esnediği için cevresel olarak 1 cm fazlalık oluştu onu da kestim. Üzerine ağırlık yapması için kitap,baskül,ütü,sandık vesaire elime ne geçtiyse basınç yapması için koydum ve 12 saat sonra sonuç gayet güzeldi. Korkum hava kabarcığı oluşması ve lastiği atmasıydı ancak öyle olmadı tahmin ettiğimden sonuç çok daha iyi. Solvent etkisi ile o yönde hız % 30 arttı ve raket ağırlığı 15-20 gr kadar artmış oldu. Ucuz yollu kombinasyon ortaya çıkmış oldu. Backhand de kontrol forehandde hız ön plana çıkmış oldu. Masa üzerinde henüz denemedim. Bu arada daha öncesinde yapıştırma raket filan oluşturmuş değilim. Tecrübem sıfır. Soruya gelelim esas olarak bu yapıştırma işlemi nasıl gerçekleştiriliyor. Solvent bazlı bu bildiğimiz bali türü yapıştırıcılar kullanılabilir mi? Yok derseniz sakıncası nedir?

img2953z.jpg

derbi bali sök-tak kullanımı için aşırı derecede güçlü yapıştırıyor..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İnceltmek çok güzel fikir.Ancak inceltici olarak ne kullanmak gerekir? Tiner desek mukavemet özelliğinin kaybolmasına sebeb olabilir. Umur kardeşim yandan denedim sökülebiliyor. Sökmeye biraz dikkat edilirse kolayca sökülebilir. Tek sorun söktük sonra temizliği olabilir. Onu da sabırla öncelikle yumuşatmak için lamba yağı sonrasında aseton,terebendin,zippo benzin,benzin,alkol,tiner gibi çözücülerle çıkarılabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yapılacak en kötü işlemi yapmışsın. Böyle bir yapıştırcı ile resmi maçlarda oynaman mümkün değil. Resmi maçlarda su bazlı yapıştırcı ile yapıştırılan lastiklerle oynanmasına izin veriliyor. Ayrıca lastik büyürerek özelliğini kaybettirmişsin. Başka bir lastik oluşmuş. Şimdi o lastiğin bazı yerleri farklı bazı yerleri ise daha farklı atacak topu. Bu arada hız artmış kontrol ise azalmış durumda. Şimdi o lastiği tahtadan sökmek çok zor. Tahtayıda riske atmış oldun. Raket lastiği yapıştırıcıları lastiklerin kolay sökülebilen ürünlerden oluşuyor. Böyle bir işlem yapmakla tecrüben artmış oldu herhalde bir daha yapmazsın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yapılacak en kötü işlemi yapmışsın. Böyle bir yapıştırcı ile resmi maçlarda oynaman mümkün değil. Resmi maçlarda su bazlı yapıştırcı ile yapıştırılan lastiklerle oynanmasına izin veriliyor. Ayrıca lastik büyürerek özelliğini kaybettirmişsin. Başka bir lastik oluşmuş. Şimdi o lastiğin bazı yerleri farklı bazı yerleri ise daha farklı atacak topu. Bu arada hız artmış kontrol ise azalmış durumda. Şimdi o lastiği tahtadan sökmek çok zor. Tahtayıda riske atmış oldun. Raket lastiği yapıştırıcıları lastiklerin kolay sökülebilen ürünlerden oluşuyor. Böyle bir işlem yapmakla tecrüben artmış oldu herhalde bir daha yapmazsın.
Bu raketle resmi maçlara çıkışa izin verilmez. Ancak meb turnuvalarında çok fazla dikkat edilmiyor. En basiti meb maçlarında servis hataları bile görmezden geliniyor.Satışı yapılan su bazlı yapıştırıcılar çok yüksek fiyatlı satılıyor.Mesela 1-2 seferlik kullanım için 37 ml lik 15-17 ytl satılıyor fast-spinde. 500 ml olan 70-80 ytl. Sürekli tak, çıkar yapıştır yapanlar için çok maliyetli. Bu yapıştırıcıların özelliği nedir ki bu kadar fahiş fiyata satılıyor? Reçine esaslı su bazlı Ahşap yapıştırıcılarından çok mu farklı ? Esas önemli olan ucuz ve işimizi görecek bir ürün alternatifi.
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sürekli tak, çıkar yapıştır yapanlar için çok maliyetli.

Merhaba,

normal bir oyuncu (süper lig veya 1.ligde oynamayan) sürekli tak, çıkar zaten yapmaz. Kendinize uygun lastiği (yeni nesl lastik) yapıştırdınız mı eskisiye kadar kullanırsınız.

Ve ayrıca bahsettiğiniz 37ml liklerde 1 kerelik değildir. Su bazlı yapıştırıcı kullanırken abartmamak lazım, alt tarafı yapıştıracak. 5-10 damla yeterlidir. Kalın bir tabaka dökmenin bir anlamı yok.

Selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

img2953z.jpg

[/quote

Zaten hazır raketin kendi yapıştırıcısı da su bazlı yada su bazsız değildir. Hazır raketleri bir daha sökülmemesi için bildiğimiz japon yapıştırıcısı benzeri bir yapıştırıcı ile yapıştırıyorlar, bence bu raketi ne ile yapıştırabileceğiniz en kuvvetli yapıştırıcı ile yapıştırın, çünkü sadece yapıştırıcı ile bu raketin verimini kaydadeğer derecede arttırmanız mümkün değildir diye düşünüyorum. Bu arada ben de hazır raket tahtasının üzerine çift taraf pro lastik kullanıyorum, ve kırtasiyede satılan picador zamk ile yapıştırıyorum, geri sökülmesi kolay oluyor, ama performans olarak hiç bir katkısı yok rakete. eksisi var mı onu bilmiyorum, çin süngeri olduğu için öyle yapıştırıcıdan yıpranma huyu filan söz konusu değil, taş gibi sünger yani :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu yapıştırıcıların özelliği nedir ki bu kadar fahiş fiyata satılıyor? Reçine esaslı su bazlı Ahşap yapıştırıcılarından çok mu farklı ? Esas önemli olan ucuz ve işimizi görecek bir ürün alternatifi.

bu yapıştırıcıların özelliği, az sayıda üretici olması... dünyada toplasan 10 u,

hadi diyelim 20 yi geçmez... masatenisi lastik yapıştırıcısı adı altında...

ama diğer yapıştırıcıların her ülkede üreticisi var, belki binlerce farklı

üretici...

piyasa koşulları etkiliyor fiyatları..

ben otomobilime yokohama lastik aldım, tanesi 80 ytl den. düşünün

koskoca otomobil lastiği, içinde teller var vsvs.. birde en pahalı lastik,

michelin ayarında... tenergy nin fiyatı ne, oda 80 ytl... peki tenergy

ile bir otomobil lastiğini yanyana getirin gözünüzde..

demem o ki bir malı pahalı yapan salt içindeki hammadde değildir...

o tahtalara lastiklere yapıştırıcılara verdiğimiz fiyatların içinde, o markanın

sporcusunun lastiklerinin fiyatı, tahtasının fiyatı, uçak bileti, içtiği gazozun

fiyatı kaldığı otelin fiyatı, sponsor olunan turnuvanın fiyatı katalogun fiyatı

vs vs vs var. hepsi birleşince, birde karşıda rakip olmayınca, tenergy yi

90 ytl yapsanız da satılır 180 ytl yapsanız da satılır. üç beş ay sonunda

çinli bir firma çıkar, aynı lastik olmasa da benzerini 20 ytl ye satar, o

da para kazanır...

demem o ki ayakkabı solüsyonu + süper benzin iyi bir karışımdır... bali

japon vs ile de yapıştırırsınız ama sökemezsiniz, sökülmezse, tırnaklarınızla

didikleyerek parçalayın lastiği, sonra zımpara ile lastik kalıntılarını temizleyin..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben otomobilime yokohama lastik aldım, tanesi 80 ytl den. düşünün

koskoca otomobil lastiği, içinde teller var vsvs.. birde en pahalı lastik,

michelin ayarında... tenergy nin fiyatı ne, oda 80 ytl... peki tenergy

ile bir otomobil lastiğini yanyana getirin gözünüzde..

Bu örnek durumun vehametini ortaya koyma açısından çok güzel olmuş, :alkis: kaliteli bir otomobil lastiği ile bir raket lastiğinin aynı fiyata satılması ne kadar ilginç,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

devlet malzeme ofisinin resmi dairelere ve okullara verdiği yapıştırıcı var o kadar etkili değil o da olabilir belki

Hocam tam da kastettiğiniz yapıştırıcıyı kullanıyorum ben, şu turuncu tüpte olanları kastediyorsunuz herhalde, örneğin benim kullandığımın markası Südor gum, bir tüpte picador bitirdim, lastiği sökmek çok kolay oluyor, rahatçe çekip alıyorum tahtadan, üç beş maç yapınca kenarlardan hafifçe sökülmeye başlıyor ben de can sıkıntısı zamanlarında uğraş olsun diye komple söküp yeniden yapıştırıyorum, lastiklerin süngerinde hiç bir etki yapmıyor, geldiği günkü gibiler, biraz yumuşatsa çok iyi olurdu aslında ama dediğim gibi hiç bir etki yapmıyor..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 5 years later...

img2953z.jpg

kardeş yapılacak en mantıklı iş bunu yapmamaktı ama olmuş bi kere, lastiği dikkatlice kaldırmaya çalış bali oralarda donmuş ve serleşmiştir. baliyi oradan kazımaya çalış. sonra normal bir yapıştırıcıyla tekrar yapıştır. eskisi gibi asla olmaz ama şu ankinden iyi olur.

iyi günler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..