Jump to content
Masatenisi.org Forum

Bizden Bir Video...

Enduro

Recommended Posts

Bugün fotoğraf makinası ile çekim yaptık, malesef görüntü kalitesi iyi değil. 18 dk.'lık video 400MB. oldu. Dosya boyutunu nasıl küçülteceğimi bilmiyorum. Virtualdub programı ile 1.5dk.'lık bir bölüm kestim. Aşağıdaki adresten indirebilirsiniz. Gri tişörtlü olan benim.

http://www1.gantep.edu.tr/~agurbuz/myttvideos/

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bugün fotoğraf makinası ile çekim yaptık, malesef görüntü kalitesi iyi değil. 18 dk.'lık video 400MB. oldu. Dosya boyutunu nasıl küçülteceğimi bilmiyorum. Virtualdub programı ile 1.5dk.'lık bir bölüm kestim. Aşağıdaki adresten indirebilirsiniz. Gri tişörtlü olan benim.

http://www1.gantep.edu.tr/~agurbuz/a/

MediaCoder isimli programı indirip H.264 formatında sıkıştırırsanız daha az yer kaplayabilir. 200-350 arasında kbit ayarında video kalitesi Youtube'da HQ kalitesine denk geliyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

MediaCoder isimli programı indirip H.264 formatında sıkıştırırsanız daha az yer kaplayabilir. 200-350 arasında kbit ayarında video kalitesi Youtube'da HQ kalitesine denk geliyor.

Dediğiniz gibi yaptım. Boyut fazla kalite kaybı olmadan 56MB'a indi. Yardımınız için teşekkürler. Yeni dosya yukarıdaki linkte.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Video son derece guzel. Teknik bilgiler de iyi.

Biz de video yapalim bu bilgileri kullanarak olmazsa.

Selamlar.

Edit: Aslında Turushan Bey'lere daha çok yakışır video yayınlamak... Turnuvalar, rating maçları vs. çok aktifsiniz ve yayınlandığında ilgi görecek çok malzeme var, benim görüşüm.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Biz de video yapalim bu bilgileri kullanarak olmazsa.

Kendi videolarımızı paylaşmamız bence de çok güzel oluyor. Sizinde belirttiğiniz gibi özellikle turnuvaların yoğun yapıldığı yerlerden gelecek videolarla bir çok üyemizin oyununu görme şansı yakalamış oluruz. Ben iyi bir kamera bulabilirsem daha uygun bir açıdan çekim yapmaya çalışacağım. Bu gidişle masa tenisi bize görüntü yönetmenliğini de öğretecek. :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

gecen macimizda bir internet sitesi cekim yapmisti, bende sizinle kendi maclarimi paylasayim istedim:

1. ilk video

2. 1. macin en iyi rallisi

3. ikinci macim

4. ikinci macimin en iyi rallisi

videolar baslamadan önce, bir kac saniye reklam izlemek zorundasiniz.

ayrica ayni sitede 18yaslarinda türk oyuncunun videolarini aratmanizi tavsiye ederim:

kagan kizilates

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Abicim verdigin linkler cok guzel. Kagan Kizilates videolari da cok guzel.

Fakat ayri bir konu acsan daha guzel olurmus.

Bi de bu tt-total.tv bilinen birsey miydi yoksa ben mi yeni gordum... Manyak bir olay bu yaw. Keske bizim memlekette de olsa... Ahh ahhh.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Abicim verdigin linkler cok guzel. Kagan Kizilates videolari da cok guzel.

Fakat ayri bir konu acsan daha guzel olurmus.

Bi de bu tt-total.tv bilinen birsey miydi yoksa ben mi yeni gordum... Manyak bir olay bu yaw. Keske bizim memlekette de olsa... Ahh ahhh.

tt-total sadece almanyada yapilan maclara, turnuvalara kendileri gelip cekim yapiyorlar. isteyen kendi macinida gönderebiliyor. yeni sayilir ve sadece almanyada taniniyor.

bizim memlekette biraz zor saniyorum, almanyada aynisi önce futbolda yaptilar, o tuttu sonra masa tenisi video sitesi yapildi. saniyorsam türkiyede amatör futbolu gösteren bir site olmadigi icin, masa tenisine daha sira gelmesine cok vardir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Oha yani. Futbolda tuttu o halde masa tenisi'ni de yapalim ha... Olaya bakar misiniz...

E tabi yani, bizim super ligimiz onlarin Bundesliga 2 'si ayarinda gordugum kadariyla. Onun uzerinde DTTL'leri var onun da uzerinde Champions League diye birsey daha var... Biz de guzel gunler gorecegiz ama durun bakalim ne zaman...

Yakismis, cok da guzel olmus.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yok ben ters birsey kastetmedim. Belki de dusunmuslerdir hakikaten. Ama gordugumuz kadarıyla orada bu spora gosterilen ilgiyle buradaki arasında dağlar kadar fark var.

orasi kesin. neticede burda 400-500bin lisansli oyuncular var.

rakamlardan bahs etmisken masatenisi yanlis hatirlamiyorsam yedinci sirada geliyor, yani futbol haricinde daha 5 spor dalinda masatenisinden daha cok, futboldan daha az lisansli oyunucu olan spor dallari var. durum böyleyken, spor salonlari vs. gibi seylerin ne kadar düzenli, imkanlarin ne kadar iyi oldugunu siz düsünün.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 months later...

Enduro kardeşim . Bizde fotograf makinasıyla çekimler yapıyoruz ve normalden 4-5 kat daha fazla oluyor boyutu :D

ancak ben bu videoyu AVİ formatına çevirince 100 mb lık dosyanın boyutu 8-9 mb ye iniyor :D ve bu çevirmeyi şu programla yapıyorum

prism video file format converter tavsiye ederim işine yarıcakdır :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 19 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..