Jump to content
Masatenisi.org Forum

Backhand Vuruşun Incelikleri & Detayları

Recommended Posts

Youtube : PathfinderPRO videoları

Eğer ingilizceniz iyi düzeydeyse aşağıdaki linkleri mutlaka seyredin. (Çünkü adam göstermekten ziyade ingiliz ingilizcesiyle anlatıyor da anlatıyor.) Backhand shootup çalışmanıza detaylarda daha profesyonellik katın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 months later...
  • 7 months later...

Maç hakkında yorumlarınız? (ilk link)

Ben çok yeniyim ama, defansın (kırmızılı oyuncu, Petts) etkinliğini gösteriyor. Siyahlı bana çok daha güzel oynuyor görünüyor ama çok da hata yapıyor ataklığın sonucu belki. Görsel olarak etkileyici oynamak, maç üstünlüğünde her zaman para etmiyor vesselam.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Videolar için teşekkürler. Özellikle eğitmenin videoları teknik gelştirmek isteyenler için çok faydalı. Anlattıklarını yazılı olarak okusanız bile gayet bilgi verici olabilir.

İlk linkteki maçla ilgili olarak, öncelikle iki oyuncunun da oyununu pek beğenmedim. Kırmızı çok pasif kalmış. Kaderine razı gibi. Siyahlı da çok atak oynamak istiyor ama bu ataklık büyük oranda gelen topun açısına, spinine, hızına, yüksekliğine bağlıdır. Bu siyahlı arkadaş sanki karşıdaki topu daha atmadan önce hangi hareketi yapacağına karar vermiş, top nasıl gelirse gelsin onu yapıyor gibi. Doğal olarak da pek başarılı olamıyor. Ayrıca bir hatırlatma, video notunda kırmızılının backhand'inde (raketinin kırmızı tarafı) uzun tırtık kullandığı notu var. Özellikle ilk sette siyahlı tırtıklıdan gelen toplara çok yabancı kalmış gibi, o yüzden bayağı bir fileye takıyor. KPeker'in yorumuna katılıyorum. Siyahlının oyunu elbette daha güzel, daha eğlenceli, daha hareketli ama işte iş sayı almaya gelince topu karşı tarafa daha çok dokunduran kazanıyor :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 17 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..